Tırnak mantarı ve tedavisi...

Maalesef izmirde değilim bilmiyorum bunun tedavisini yapan yer neresidir... Mutlaka bir bilen cevap verir ama en kısa zamanda... Geçmiş olsun canım...

Ben de tirnak mantarindan sıkıntı cekenlerdenim.Ama artik kurtuluyorum insallah.Parmak yapim kalkik oldugu icin her ayakkabiyi giyemiyorum olusan baski sonucu tirnagimda sararma ve boslama oldu.oyle ileri derece bir morarma falan olmadigi icin ben bunun mantar oldugunu anlamadim.Batiyor diye pedikur yaptirdim kenarindan kesti ki bu coook yanlis iste o gunden sonra mahvoldu tirnagim.Doktora gittim test yaptirdim yogun mantar diyemem dedi basinc sonucu olusmus dedi nibulen ile bir de hap verdi.kullandim ama hicbir ise yaramadi aksine daha kotu oldu ve verdigi ilac heryerimi kuruttu kabizlik yapti.Ben simdi 48 tl ye eczaneden reklamlarda da cikan excilor aldim.Sadece suruyorsunuz torpulemek falan yok.Etten ayrilmis bolumleri bu ilaci almadan once kesmistim temiz uzasin daha yayilmasin diye ama tirnagim uzamadi.Excilor kullanmaya baslayali bir bucuk ay oldu ve gozle gorulur bir fark var.Excilor tirnagi daha hizli uzatiyor ve alttan temiz tirnak geldikce nasil mutlu oluyorsunuz anlatamam.Kesinlikle deneyin uc ayda gozle gorulur sonuc diyor ama ben bir ayda alttan tirnagimin geldigini gordum uc ayda demekki daha iyi bir hal alacak.Icinde de yedi aylik doz varmis.Sabirla hergun iki defa surmeniz gerekiyor.Simdiden gecmis olsun deneyin derim :)

Ben de tirnak mantarindan sıkıntı cekenlerdenim.Ama artik kurtuluyorum insallah.Parmak yapim kalkik oldugu icin her ayakkabiyi giyemiyorum olusan baski sonucu tirnagimda sararma ve boslama oldu.oyle ileri derece bir morarma falan olmadigi icin ben bunun mantar oldugunu anlamadim.Batiyor diye pedikur yaptirdim kenarindan kesti ki bu coook yanlis iste o gunden sonra mahvoldu tirnagim.Doktora gittim test yaptirdim yogun mantar diyemem dedi basinc sonucu olusmus dedi nibulen ile bir de hap verdi.kullandim ama hicbir ise yaramadi aksine daha kotu oldu ve verdigi ilac heryerimi kuruttu kabizlik yapti.Ben simdi 48 tl ye eczaneden reklamlarda da cikan excilor aldim.Sadece suruyorsunuz torpulemek falan yok.Etten ayrilmis bolumleri bu ilaci almadan once kesmistim temiz uzasin daha yayilmasin diye ama tirnagim uzamadi.Excilor kullanmaya baslayali bir bucuk ay oldu ve gozle gorulur bir fark var.Excilor tirnagi daha hizli uzatiyor ve alttan temiz tirnak geldikce nasil mutlu oluyorsunuz anlatamam.Kesinlikle deneyin uc ayda gozle gorulur sonuc diyor ama ben bir ayda alttan tirnagimin geldigini gordum uc ayda demekki daha iyi bir hal alacak.Icinde de yedi aylik doz varmis.Sabirla hergun iki defa surmeniz gerekiyor.Simdiden gecmis olsun deneyin derim :)

Excilor'u bende denedim ama pek işe yaradığını söyleyemem. Yaz boyunca sürdüm. 2 adet tükettim diyebilirim. Yanlızca tırnağımdaki sararma biraz daha iyileşti o kadar.
Onun öncesinde ünlü bir doktor'a gitmiştim. Hani şu Öyle Bir Geçer Zaman ki'deki Berrin'in doktoru. O bana hap verdi. 2 kutu içtim ondan. Hiçbir şey olmadı yine. Belki biraz sarılığı geçmiştir yine. Ondan sonra Excilor kullandım. O da dediğim gibi iyi gelmedi. Öyle alttan temiz tırnak falan gelmedi yani.
Şimdiki aşama ise; eşime Amerika'dan aldırdığım 2 tane ürün var. Biri cila biri krem. Onları deneyeceğim. Sonuç alırsam isimlerini veririm.

En son olarak şunu da eklemek istiyorum. Anneannem Çay ağacı yağı diye birşey kullanıyor. İnanlmaz bir etkisi olmuş. Ben hayatımda öyle birşey görmedim. Tertemiz tırnakları var artık. Aynısından bende aldım ama bende aynı etkiyi yapmadı. Niye anlamıyorum. Hiç bunu kullanan var mı?

Son düzenleme:
Merhaba,
Tırnak mantarı tedavinizi destekleyici bir krem hakkında bilgi verebiliriz. Ozon kremi ile ilgili bilgi almak istiyorsanız lütfen bana mesaj gönderin. Biz ozon kremi üreticisiyiz ve sizi bilgilendirebiliriz.
İyi Günler,
Gerardine

ben de 3 4 doktora gittim hepsi farkılı bi şey söyledi şimdi test yaptırıcam ilaçları paylaşırım

pedikürünüzü yaptırın bayanlar düzenli bir şekilde ondan sonra mantar diye bir şey kalmayacak.

Ayak tırnak mantarı...
benım sag ayagımın 4 parmagında bırden bıre cıkmıstı bu mantar..daha doktora gıtmeden anladım zaten sureklı ayakkabıyla dolasmaktan oldugunu dusunuyordum..terlık hıc sevmem cunku gıyememde yuruyememde...neyse bıraz dedım bekleyeyım gecmezse gıderım..doktora gıdene kadar her gun ayakalrımı yıkayıp kurumadan tırnak makasıyla ıcını ve dıs kenarlarını temızledım sorunlu olanların..sonra baktım acı vermıyo ölmüş oldugu için..köküne kadar kestim o tırnakları hıc acımadı ama..sonra uzadıkca kestım temızledım..sonra baktım olmıcak azalıyo ama devam edıyor..gıttım saglık ocagına bır ılac verdı gunde 2 kere sür diye..neyse aldım kullandım baktım gecmıyo ama sanırm acele ettım bıraz..sonra saf gıbı dedım özele gıdeyım daha cok ılgılenırler gıttım bıde bısuru muayne parası verdım doktor dıgerıne benzer bı ılac verdı..ama onun verdıgı hıcbı halta yaramadı delı oldum...sonra gene eskısı gıbı temızlemeye basladım ve saglık ocagındakı doktorun verdıgı ılacı aldım tekrar kullanmaya basladım gece ve gunduz 2 kere...1 aya kalmadn hepsı duzeldı cok sukur...ama dıkkat etmenız gereken 3 sey var bu durumda..

1-topuklu ayakkabı gıymıceksınız baya süre
2-sıkı ayakkabı gıymıceksınız
3-ayak tırnaklarınızı sureklı kesıp temızlıceksınız..

ve gecıcek ALLAH ın ıznı ıle..

ılac ısmı vermeyı yasaklamıslar yoksa hemen verırdım etkılı olcagınada ınanıyorum cunku doktorlar baska ılac vermıyo sanırm..ama dedıklerımı uygulayın boyle sorunu olan arkdaşlar goruceksınız haklı oldugumu..

Ayak tırnak mantarı...
benım sag ayagımın 4 parmagında bırden bıre cıkmıstı bu mantar..daha doktora gıtmeden anladım zaten sureklı ayakkabıyla dolasmaktan oldugunu dusunuyordum..terlık hıc sevmem cunku gıyememde yuruyememde...neyse bıraz dedım bekleyeyım gecmezse gıderım..doktora gıdene kadar her gun ayakalrımı yıkayıp kurumadan tırnak makasıyla ıcını ve dıs kenarlarını temızledım sorunlu olanların..sonra baktım acı vermıyo ölmüş oldugu için..köküne kadar kestim o tırnakları hıc acımadı ama..sonra uzadıkca kestım temızledım..sonra baktım olmıcak azalıyo ama devam edıyor..gıttım saglık ocagına bır ılac verdı gunde 2 kere sür diye..neyse aldım kullandım baktım gecmıyo ama sanırm acele ettım bıraz..sonra saf gıbı dedım özele gıdeyım daha cok ılgılenırler gıttım bıde bısuru muayne parası verdım doktor dıgerıne benzer bı ılac verdı..ama onun verdıgı hıcbı halta yaramadı delı oldum...sonra gene eskısı gıbı temızlemeye basladım ve saglık ocagındakı doktorun verdıgı ılacı aldım tekrar kullanmaya basladım gece ve gunduz 2 kere...1 aya kalmadn hepsı duzeldı cok sukur...ama dıkkat etmenız gereken 3 sey var bu durumda..

1-topuklu ayakkabı gıymıceksınız baya süre
2-sıkı ayakkabı gıymıceksınız
3-ayak tırnaklarınızı sureklı kesıp temızlıceksınız..

ve gecıcek ALLAH ın ıznı ıle..

ılac ısmı vermeyı yasaklamıslar yoksa hemen verırdım etkılı olcagınada ınanıyorum cunku doktorlar baska ılac vermıyo sanırm..ama dedıklerımı uygulayın boyle sorunu olan arkdaşlar goruceksınız haklı oldugumu..

rica etsem ilacın ismini msj olarak atabilirmisiniz bende aynı dertten müzdaripim :KK5:

$IMG_3997.jpg bayadır mantar vardı ayak parmağımda.bir ara nibulen kullandım ama devam ettiremedim.2 gün önce tırnağım dip kısmından kendi kendine kırılmış.ben de kestim bir tek yan tarafta tırnağım kaldı.doktora gitmeye korkuyorum :KK43:((((napsam bilmiyorum...

4 yıldır bendede aynı sorun var. Sol baş parmağımdaki kendiliğinden geçti. Sağ baş parmaktaki tırnak bi türlü iyileşmedi ne nibulenk tırnak solusyonu nede viks işe yaramadı. Cuma günü sağlık ocağına gittim trosyd tırnak solusyonu ve tebrisil diye hap verdi. Solusyonu sabah akşam hapı günde bir kere kullanıyorum. Hapı 3 ay ara vermeden kullanmalıymışım. Yoksa tekrarlarmış. Doktorda ezacıda aynı şeyi söyledi. Hayırlısıyla düzelsin de ne kadar gerekiyorsa kullanırım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhabalar ben de tırnak mantarından dertliyim hem de yıllardır :KK43: yazın ayaklarımi saklamak açık ayakkabı giyememek ya da sürekli çorap giymek zorunda kalmaktan bıktım :KK43: ben yine bu sitede aynı sefa kreminin mantara çok iyi geldiğini okudum ve 3 gün önce başladım. Akşamları eve geldiğimde öncelikle ayağımı sirkeli sıcak suda yaklaşık yarım saat dinlendiriyorum. (Elma sirkesinin de iyi geldiğini okumuştum) daha sonra aynı sefa kremimi bol bol sürüyorum tırnağima daha fazla etki etmesi için tirnagimi iyice kesip küçücük yaptım ve törpüledim bu arada. Ve 3 günde tirnagimdaki o kat kat görüntü hafiften küçülmeye başladı. Tabi bu tedavi aylarca sürecek hemen etkisini belli etmeyen bir tedavi o yüzden sabırla yapacağım. Ortalama 3 5 ayda yeni tırnakla düzelmeye başladığını okumuştum. Dolayısıyla gelişmeleri yazarım buraya :KK66: nacizane fikrim hap kullanmayın hem karaciğere cok zararlı hem de etkisi çok zor oluyor. Aynı sefa kremi ve elma sirkesini deneyin kızlar; )

Arkadaşlar bende de aynı dert var nibulen set verdi doktor ama tırnak çok kalın törpü nasıl yapacam bi öneriniz var mı

X