Kadın gibi yaşa Erkek gibi Sev ... Erkek gibi yaşasınlar ama Kadın gibi sevsinler

bnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2009
136
0
Günlerdir bu bölüme açılan baslıkların içindeki sorunları yaşanılan parçalanan sevgileri yüreklerin sesini okuyorum ..

Çok sevilmiş ama hüsrana uğrayan gönüller.....
Bir umut için yanan kavrulan yüreklerle dolu satırlar ..

Kadın milleti olarak bu kadar çok seviyorken karşı taraftan aniden "artı buraya kadar " la bitirilen sevgiler..

Sevgi, Aşk bu kadar kolay mı bitiyor.. Tek taraf istiyor diye .. Birlikte alınmış kararla gönül birliği yapılırken tek tarafmı alıyor bunun bitiş kararını??
Malesef birlikte başlanılmışlığa son verilirken birlikte karar verilmesi ve aynı duygularla mümkün olmuyormuş.. ve malesef bu kararı hep erkekler veriyormuş...
Erkek karar verdı "haydi ben gıdıyorum " dedı ...Kadın "hayır gitme " dediğinde neden erkek duramıyor ve gıdıyor ve kadın engel olamıyor .. Kadın " gitme " dedıgınde erkek ne kadar rahat omuzunu silkebiliyor ...

Yüreklerimi geniş , yoksa olması gereken gibi mi davranıyorlar ..Biz kadınlar onlar gibi güçlü,kararlı ve rahat olamıyormuyuz..

Kadın sever hem de çok sever ..Sevdiğine açılmak ister ama sevdiğinden ışık görürse açılabılır .. Haydi ışık görmeden de açıldığını düşünelim ama erkek istemıyorsa olmaz hatta kesinlikle olmaz... Ama kadın öylemidir ..Erkek kadını sevdi geldi söyledi kadının hiç aklında yokken bile kadının aklında kalır ve izler bana uyar mı ? uymaz mı ? erkek şansını denemiştir ve çoğunluklada kazanır alır istediğini..
Kadın acizmidir ,seven birinemi ihtiyaçmı duyar ,sevilmeyi mi ister ??

Kadın narindir ,hep sevilmeyi ister ..Kadının sevdiği onu severse daha da çok sever ..sevgisi daha da coşar ..
seven ve sevile bir kadın kadar daha çok mutlusu olamaz..

Sevdiği kadar sevilmese de az bir sevgiylede yetinir.. Kadın yetinmeyi bilir .."" az olsun benim olsun" der hatta "azla yetinemeyen çoğu bulamaz " der ..

Ya erkek ne der ?? Herkes beni sevsin herkes benim olsun .. ""Sevende benim ,sevdiğimde benim olsun "der
1 yetmez , haydi bir tane daha ekliyeyim o da yetmez bir tane daha olsun .. herkes içinden canından ""bir tanem "" derken ona ,o başka bir taneleri de arar ... arayıp bulamaz mı .? Bulur .. Bir çok bir tanem'i bulur ...
Olan yine kadına olur.. canı ıstedıgınde erkek ceketini alır ve gider .. gelme der , istemıyorum der bitti der .. Çok kolaymış gibi arkasında bakmaz bıle..onun için çok kolay çünkü o ilişkinin başladıgı zamanlarda bitirmeyi düşlemeye başlamıştır..hep acabalarla doludur kafası ...
Ya kadın ???
Kadının kafasında ki acabalar hep sevginin derecesi yönündedir başlarda .. ne kadar seviyor ? acaba benım kadar seviyor mu ??
acaba ne kadar sürecek sevgimiz ?
acaba sevgi sevgi sevgi ve sevgi ...

Şu var ki sevgide de erkek gibi düşünmek gerekiyor olduğu yazılan başlıkların içeriklerinden çıkarmak mümkün .. Kadın gibi yaşayıp erkek gibi sevmek bir kadının yapabilmesi mümkün bir durummudur ..Yoksa yapması gerekenmidir????

Yapması gerekendir......
Kadın gibi yaşa ve erkek gibi sev ..
Aşk'ta mutlu olabılmek için döngüyü çevirmek gerek .. Onların yaptıgını yapmak gerek .. Onlar öyle kazanıyrolarsa biz kadınlarda kazanmayı hakedıyor ve onların kazançlarını ellerinden alıp gaspetmemiz gerek ..

Ta ki onlar Erkek gibi yaşayıp Kadın gibi sevene kadar ..

Arkadaşlar gecenın bu saatinde içimden gelenleri yazdım ve paylaştım .. Yanlışlar olabılır ,sizin eklemek ıstedıklerınızde olabılır ,eksikler de olabılır .. Okudugum baslıklarda gördüğüm yıkık hırpalanmış yürekler ve beklenilen umutlar bana bunları düşündürttü ..

Hangi yaşta olunursa olunsun maalesef kadının yüreği enkaza çeviriliyor ..
Kadının en buyuk hatası sevgisi için herseyi arka plana atması .. Erkekler sevdiğini ve sevgisini her zaman 3.cü ya da 4 cü sıraya alırlar .. İlk sıraya alanları görmek çok nadirdir.. Gördüyseniz de bırakmamanızı tavsiye ederim kaydirigubbakcemile:) zemuszemus

gerçekten çok doğru yazmışsın erkeklerinde yürekleriyle oynamak lazım anlasınlar bakalım acı çekmek nasıl oluyormuş...kaydirigubbakcemile5

gerçekten çok doğru yazmışsın erkeklerinde yürekleriyle oynamak lazım anlasınlar bakalım acı çekmek nasıl oluyormuş...kaydirigubbakcemile5
yo yo yo ben onların yürekleriyle oynayın ,onlara acı çektirin demiyorum yalnızca sevgide aşkta onlar gibi davranın diyorum .
sizi yaşamında kaçıncı sıraya bırakıyorsa sizde onu aynı sıraya bırakın .

Zaten onlar kadınların acı çektirmeleri için fırsat bırakmıyor ki..

X