Bebek Beslenmesi Bebeklerde gaz sancısına kesin çözüm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Kimyonu denemek mantikli geldi bana. Biz iki tür ilaç alıyoruz biogia ve laktazim bunlar biraz iyi geldi yani öyle morararak aglamalari azaldi bitmedi ama azaldi ilaci icmeyince yine agrilar basliyor ve tüm gündüzuuyuşmuyor gece de iyi olunca uyuyor bebek bakimi zor hakikaten. Arkadaslarimin sürekli gülen bebeklerini görünce ozenmiyor değilim.:KK37:

Çok gazlı bir bebeğimiz olmadı aslında ama gaz sorunları yaşadığımız dönemlerde biogaia kullandırdı doktorumuz. Sonrasında bir arkadaşımızın tavsiyesi ile neo baby kullanmaya başladık. Kullanmaya başladık diyorum çünkü 14.ayında bir hala bırakmış değiliz. İlaç olmaması ve içirdiğimiz zaman sonuç almamız nedeniyle memnun kaldık. Her eczanede bulunmuyor. Biraz araştırmak lazım. Bu konuyu bir de blogumuzda yazdık. İlgilenenler olursa Bebeklerde uyku ve gaz sorunu yazımıza bakabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu cok eskide kalmis ama yinede okuyacak olanlara bilgi olsun.burda bu arkadas kesin cozum demis biseyleri yememekten bahsetmis kesinlikle bir ilgisi yok.2.kolik bebegim ve mama ile buyuyor bunlar hep avuntu kolik bebege hic bisey iyi gelmiyor ne damla ne ilac vs..sadece bekliyoruz kendiliginden gecmsini

Benim üç aylık bır oglum var bu lısteyı uygulamaya ıkı aydır basladım (eve gelen saglıkcı misafırım verdı bu lısteyı) ve bır gun dayanamayıp salatalık domates yedıgımde gece ikide uyuduk (araba ıle sehır turu atarak) yoksa bebegım en gec 22:00da uyuyordu ve sadece beslenmek ıcın uyanıyor iki defa darısı sızın basınıza tabı asagıda yazacagım lısteye uyarsanız :)

yasaklarrrrrrrr
nohut
kuru fasulye
mercımek
yesıl fasulye
bulgur
lahana
yaprak sarması
bezelye
kabak
pırasa
domates
salatalık
marul
kavun
karpuz
üzüm
erik
nar
armut
portakal
mandalina
kayısı
kola,fanta
demli çay
muz

yenmesi gerekenler

kırmızı et
balık
tavuk
ıhlamur
rezene cayı
kompostalar (kayısı hariç)
yogurt
ayran
hamur işleri
pirinç pilavı
kuru incir dut
bol sıvı

bu lısteyı uygulayınca muhakkak ıncır yemenızı tavsıye ederım kabızlık problemı ıle karsılasmayın ben cok ıyı bır donem gecırdım kesınlıkle tavsıye edıyorum soguk falan almazsa bebeşiniz sıkıntınız olmaz oyle bır durumdada uygulayacagınız formul

bir fincan kaynamıs sogutulmus suyun ıcıne cay kaısıgının ucu ıle kimyon koyup karıstırın 15dk dınlenmeye bırakın sonra uzerındeki sudan kımyon dıbıne cokuyor cunku bebeşinize verın ham gazını cıkarsın hemde mışıl mışıl uyusun 2 çay kasıgı ıle baslayın sonra duruma gore artırırsınız
Yenidoganda da uygulanr mi

Sab kullanan arkadaşlar benim bbgm 15 günlük veriyorum bi sorun öle mu birde nzmn vermeliyim gece başlıyor bizimkinde

Sab kullanan arkadaşlar benim bbgm 15 günlük veriyorum bi sorun öle mu birde nzmn vermeliyim gece başlıyor bizimkinde
Günde 3 kere 7 damla sab triblex olması lazım adı ben bi de bio gaia günde 5 damla veriyorum ıkınma ve göbek fıtığını bu ikisi sayesinde atlattık.. besledikten sonra sırtını sıvazlayıp gazını çıkartmak, zeytinyağı ile karnına masaj saat yönünde, altını açtığında dizlerini kırıp karnına bastırmak gazını çıkarmaya yardımcı olur bi de acı elma yağından bi damla göbeğine bi damla topuklarına döküp masaj yapmak da anında gaz çıkartıyor hiç bi zararı Yok doktor söylemişti bize..

Günde 3 kere 7 damla sab triblex olması lazım adı ben bi de bio gaia günde 5 damla veriyorum ıkınma ve göbek fıtığını bu ikisi sayesinde atlattık.. besledikten sonra sırtını sıvazlayıp gazını çıkartmak, zeytinyağı ile karnına masaj saat yönünde, altını açtığında dizlerini kırıp karnına bastırmak gazını çıkarmaya yardımcı olur bi de acı elma yağından bi damla göbeğine bi damla topuklarına döküp masaj yapmak da anında gaz çıkartıyor hiç bi zararı Yok doktor söylemişti bize..
Tşk ederim bio gaia da duydum çok ama ondan almadım benim bebeğim bide çok ıkınıyor ses çıkarıyor sürekli uyurken sürekli rahatsız GB bi derin derin uyumuyor çocuk

Tşk ederim bio gaia da duydum çok ama ondan almadım benim bebeğim bide çok ıkınıyor ses çıkarıyor sürekli uyurken sürekli rahatsız GB bi derin derin uyumuyor çocuk
Benim bebeğim prematüre bebekti 2.300 doğdu aynı sizin bebeğiniz gibi yerine koyunca ıkınmaktan duramıyordu çözümü böyle bulduk ve büyüyünce atlatıyor çok ıkınıp ağlamasına müsade etmeyin bizimki göbek fıtığı oldu kasık fıtığı olanlarda var dikkat edin bi şekilde gazını çıkarmaya çalışın.. göbek deliği ceviz gibi yukarı çıkmıştı bizim ama büyüyünce bağırsaklar gelişince içeri gird normale döndü yine çok şükür..

Yüz üstü uzandırın ama tek bırakmayın bu gazını çıkartır bebeği rahatlatır bizimki çok seviyordu.. omzunuza başını koyun kucağınızda uyutun bizim 4 ay oldu hala bayılıyor öyle uyumaya ben bile alıştım yatakta yastıkları dik dik koyuyorum o huzursuz oldu mu yaslanıp omzuma alıyorum öyle uyutuyorum 2 saat uyuyor ve ıkınmıyordu o zamanlar böyle uyutunca..

Merhaba üstünden baya geçmiş ama aynı benim Bebeğimde hel ikiniyor ağlıyor uyurken bile 35 günlük napmam gerek acaba: ((

MAMA OLARAK EVOLVİA BEBEK MAMASI KULLANIYORUZ COK SUKUR GAZ SORUNU HIC YOK.HERKESTE ARTIK BILIYOR APTAMIL FALAN BEBEKLERİ GAZDAN DURDURMUYOR.AYRICA EVOLVİA DA BALIK YAĞI KATKISI VAR DENIYOR VE GAZ YAPMIYOR

X