Bebek Beslenmesi Bebeklerde gaz sancısına kesin çözüm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sevdefiliz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
5
17
Benim üç aylık bır oglum var bu lısteyı uygulamaya ıkı aydır basladım (eve gelen saglıkcı misafırım verdı bu lısteyı) ve bır gun dayanamayıp salatalık domates yedıgımde gece ikide uyuduk (araba ıle sehır turu atarak) yoksa bebegım en gec 22:00da uyuyordu ve sadece beslenmek ıcın uyanıyor iki defa darısı sızın basınıza tabı asagıda yazacagım lısteye uyarsanız :)

yasaklarrrrrrrr
nohut
kuru fasulye
mercımek
yesıl fasulye
bulgur
lahana
yaprak sarması
bezelye
kabak
pırasa
domates
salatalık
marul
kavun
karpuz
üzüm
erik
nar
armut
portakal
mandalina
kayısı
kola,fanta
demli çay
muz

yenmesi gerekenler

kırmızı et
balık
tavuk
ıhlamur
rezene cayı
kompostalar (kayısı hariç)
yogurt
ayran
hamur işleri
pirinç pilavı
kuru incir dut
bol sıvı

bu lısteyı uygulayınca muhakkak ıncır yemenızı tavsıye ederım kabızlık problemı ıle karsılasmayın ben cok ıyı bır donem gecırdım kesınlıkle tavsıye edıyorum soguk falan almazsa bebeşiniz sıkıntınız olmaz oyle bır durumdada uygulayacagınız formul

bir fincan kaynamıs sogutulmus suyun ıcıne cay kaısıgının ucu ıle kimyon koyup karıstırın 15dk dınlenmeye bırakın sonra uzerındeki sudan kımyon dıbıne cokuyor cunku bebeşinize verın ham gazını cıkarsın hemde mışıl mışıl uyusun 2 çay kasıgı ıle baslayın sonra duruma gore artırırsınız

aşşağı yukarı mevsim meyve sebzelerini yemememiz gerekyor desenize kuru bakliyatlardan uzak duruyorum ama domates salatalık karpuz kavun ooffff imkansız giibi yinede dikkat etmeye çalışıcam saolun

valla susacaksa ağlamayacaksa yemem bunları hemen kestim öncelikle domates ve salatalığı kahvaltıda özellikle yiyodum ben hamilelikten beri

2 ay 27 günlük bebeğim var ilk 15 gün çok iyiydi sonra gaz sancıları başladı ilk zamanlar çok korktum 3 4 defa doktora gittim gaz sancısı diyor sabah en geç 6 da kalkıyor akşam 10a kadar uyumuyor ağlıyordu yediklerimede çok dikkat ediyordum faydası olmadı kimyon,rezene,anason denedim doktor tavsiyesiyle olmadı.Metsil diye damla verdi fazda etmedi bir tanıdığım ZıNCO damla önerdi bitkisel onu kullandım hala devam ediyorum çok şükür iyi geldi tavsiye ederim.

birde bu listeye bol dereotu ve ayva birde hurma ekleyin arkadaşlar süt fışkırıyor inanın haaa birde ısırgan otu

arkadaşlar benim bebeğimde kolikti.BÜtün gaz ilaçlarını denedim .Ancak aktarlarda hindistan cevizi diye geçiyor ya da muskat .Onu iyice eziyorsunuz içine biraz pudra şekeri karıştırıyorsunuz,emzik alıyorsa ağladığında bandırıp verin.bir kaç gün sonra ağlamaları azalıyor ve kesiliyor.ben memnun kaldım.

benim dört aylık oğlum var ve her şeyi yedim kuru fasulyede dahil gaz oluşmadı kırkında sadece oluştu kendinizi rahat bırakın cok dikkat ederseniz sıkıntı artar

bencede yediklerinizle hiç bi alakası yok.gazın anneden bebeğe geçmesi gibi bi durum yok zaten.bilimsel olarakta açıklanmamış bu durum.
ben kızımı emzirmedim ama yine çok gazlıydı
6.aydan sonra ek gıdalara geçtik ama yine çok gazlıydı.
şimdi 14 aylık ama hala gazı tam olarak bitmedi.
gazlı bebek gazlıdır bunun hiç bi çözümü yoktur.kimi 3 ayda kimi 6 kimi 12 ayda biter kimiside bizim gibi hala sürebilir bu bebeğe göre değişir.

bende zinco kullandım bebegıme çok ıyı geldı.Şuan 3 ayı bıttı.Ama ben herseyı yıyorum ..sadece ılk ıkı ay dıkkat ettımmm yedıklerıme..ama şuan inan herseyı yıyorum ve bebek çok rahat kendı kendıne gazını çıkarmaya basladı..Gaz sancısı oldugu donemlerde banyoda musluktan akan su sesıyle susuyordu bırde kurutma makınasının sesıyle...deneyebılırsın bir kaç arkadasıma faydası oldu ...

kuru erik yiyin bol bol kızlar. doktorum "sen kabız olursan bebek de olur ama sen ishal olursan ishal olmaz, sadece gazını ve kakasını daha rahat cıkarır demişti. ben de bol bol avuç avuç kuru erik yedim özellikle kabız oldugu zamanlarda işe yarıyor tavsiye ederim. Bunun dısında hiçbirşey etki etmemişti bizim bıdığa. kriz vakti banyo suyunu bir kovaya koyup, karnına kadar sokup yarım saat kadar bebişinizi bu suda tutarsanız biraz rahatlatıyor, en azından aglama krizi bir iki saatligine son buluyor ve gazını daha rahat cıkarıyor. bu da doktorumun tavsiyesiydi.umarım işinize yarar...

benim bebeğimde üçüncü aya girdi bende bu gaz yapan bir çok şeyi yedim açkcası pek bişe olmadı ilk günler gaz sıkıntımız vardı oda geçti şimdi çok nadir oluyor ama ben herşeyi yiyorum bebekten bebeğe değişiyor ya bu gaz belası allah herkesin yardımcısı olsun :)

annenın yedıgı anneye gaz yapar bebege deıl..
tum bu yasakları yemezsek tam tersı sutun kalıtesı duser.
ben hepsini yıyom hıc alakalı degıl kı benım kızım kolıkti..
sadece kafeın süte gecıyor ve asıtlı içeçekler..sogan sarımsak cola fanta nescafe .....

kırk yılda bir kola içiyordum yarım bıraktım :)) korkumdan.
bu gaz perhizini uyguladım kızlar. nerdeyse sütüm kesiliyordu. o zamanda bebeğim gazlıydı şimdi de gazlı. annemin ısrarları ile perhizi bıraktım. öyle azaldı ki sütüm ek mama vermek zorunda kaldım. haberiniz olsun gaz sorunu bitsin diye anne sütü sorunu yaşamayın....

benim bebesimde 45 günlük çok gazl1 zinco verdim geçmedi bazan karnina ütüyle isit1p havlu bez koyuyorum biraz faydas1 oluyor ama suan rezene içirmeye basladim aksamlar1 çok iyi geliyor sabaha kadar uyuyor sadece emmek içinn kalk1yor bi kere gündüzleride iyi suan aksamlar1 yatmadan 2 yada 3 çay kasigi veriyorum iyi geliyor

bizde de aynı sorun var malesef. zinco, metsil, nurse harveys iyi gelmedi. doktora gittik. debridat süspansiyon verdi. 1 hafta içinde etkiler dedi. bakalım umarım iyi gelir. fakat ilaç verdiğim için içim rahat değil.

bizde de aynı sorun var malesef. zinco, metsil, nurse harveys iyi gelmedi. doktora gittik. debridat süspansiyon verdi. 1 hafta içinde etkiler dedi. bakalım umarım iyi gelir. fakat ilaç verdiğim için içim rahat değil.

arkadaşlar benim bebeğimde kolikti.BÜtün gaz ilaçlarını denedim .Ancak aktarlarda hindistan cevizi diye geçiyor ya da muskat .Onu iyice eziyorsunuz içine biraz pudra şekeri karıştırıyorsunuz,emzik alıyorsa ağladığında bandırıp verin.bir kaç gün sonra ağlamaları azalıyor ve kesiliyor.ben memnun kaldım.

ya muskat cevizi erkek çocuğuna verilir kıza verilmez diyorlar bilgisi olan var mı?? bu arada senin ki kız mı erkek mi?

biz de 4 ay gaz sorunu çektik. sonra kendiliğinde düzeldi. 6 aya kadar ortalama düzeliyor.
bu süre içerisinde bir çok ilaç kullandık. bazıları işe yarar gibi oldu. bazıları işe yaramadı. her bebekte farklı tepki verebiliyor ilaçlar. denemek lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bebeğim 25 günlüktü.emdikten sonra gazını ağzından hayatta çıkarmadı bu yüzden çok gazlıdı.sürekli morarır derecede ağlıyordu damlalar filan fayda etmedi.çaresiz internetten okuduğum şeyi yaptım.sütüme biraz kimyon kattım sadece 3 gün 3 kaşık olacak şekilde verdim.evet faydası oldu bebeğim pıtır pıtır gazını yaptı ama gel gelelim kakasını yapmamaya başladı.neredeyse bir hafta yapmadı hergün yapması gerekirken.ıkınıyo sıkılıyo yapmıyo.doktora götürdük ne dese!! bişey bu çocuğun BAĞIRSAKLARINI FELÇ ETMİŞ dedi.kendime o kadar kızdım ki.el kadar bebek.cahilliğim ve başımda danışacak bir büyüğüm olmadığından dolayı bebeği ne hale getirdim.sonra fitil bağırsak şurubu,damlalar el kadar çocuğa uyguladık.şimdi 1 aylık hala kakasını yapamıyor.yani diyorum ki anneler kulaktan dolma bilgileri uygulamayın.bırakın ağlasın,saflaşıp uyumasından iyidir.bu dönem geçici nasılsa .sabredin derim..

X