Bebek Beslenmesi Kolik bebek anneleri,kolik sancınız kaç ay sürdü?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benim kızım da sürekli emmek istiyor dayanamıyorum devamlı meme istiyor henüz 28 günlüğüz kilo alımını da bilmiyorum doymuyor mu yoksa gaz sorunu oldugu için doymadıgını mı zannediyor .emzik veriyormusunuz ben eşim annem babam sırayla kucaktan kucağa geziyor emzik tavsiye etmiyoruz dedi doktor.bizde vermedik bugüne kadar ama dayanılmaz oluyor aglıyor aglıyor susmuyor meme almadan.KOLİK olabilir mi?
canım bak ben diş hekimiyim üzerinde ortodontik yazan emzikler var..ondan baslayın derim ben.bak ben agız diş çene yapısının okulunu okudum için rahat olsun ben alıştırmaya calısıyorum.benimki 36 günlük ve hiç zararı yok emziğin hatta yararı var..cogu zaman gaz sancısı oldugunda veriyoruz bebiş sancıyı unutuyo rahatlıyo yazık..güzel evlatlarımız daha az acı ceksin lütfen korkmadan verin..bıraktırmak istediginiz vakit emzigin ucunu kesin ve verin iki alısa bırakır gider..benim bebekte 2 haftalıkken basladı koliklerimiz simdilerde artıyo gibi 2. ve 3. ay bi gecse diye bekliyoruz daha 2 nin basında:KK51:

4 ay uykusuz geceler . Allaha şükür bitti :)) ama başka sorunlar devam ediyor. diş çıkarma , iştahsızlık . anne olmak böyle bir şey herşeye katlanıyorsun yeterki onlar iyi olsunlar
:KK34:

benim kızım da sürekli emmek istiyor dayanamıyorum devamlı meme istiyor henüz 28 günlüğüz kilo alımını da bilmiyorum doymuyor mu yoksa gaz sorunu oldugu için doymadıgını mı zannediyor .emzik veriyormusunuz ben eşim annem babam sırayla kucaktan kucağa geziyor emzik tavsiye etmiyoruz dedi doktor.bizde vermedik bugüne kadar ama dayanılmaz oluyor aglıyor aglıyor susmuyor meme almadan.KOLİK olabilir mi?

Benim bebeğimde gazdan çok fazla çekti her türlü yolu denedik onlar sadece rahatlatmak için geçmesi için sabır ve zaman gerekiyor.3.ayımızdayız çok şükür bittti.Şöyle söyliyim gaz problemi olan bebekler dürtü olarak sürekli emmek istermiş biz annelerde gaz sancısı ve açlığı çok karıştırımışız o meme aradıkça biz acıktı diye besledikçe gaz problemini daha da arttırıyormuşuz.bunun için dr bize emzik tavsiye etti ve çok ama çok rahat ediyor gazı oldukça sanki hırsını ondan alıyormuş gibi emiyor ve rahatlıyordu.böylece gerçekten acıkınca emiyor ve güzelce besleniyor.Emzik 1-2 yaşında bırakılmazsa çene ve diş bozukluklarına neden olabilirmiş.Bence emziği denemelisiniz.Ayrıca gaz için diğer yaptıklarım.Her karnını doyurmada mutlaka gazını çıkartıyorum.Benim bebeğim mamayla besleniyor bunun için dr.Browns kolik biberonu aldık.Günde 3 kere 8 damla Metsil,şuan aklıma gelmeyen çok ilacı denedik her bebek farklı oluyor ona iyi geleni bulmak gerekiyor bize Metsil çok iyi geldi.Ayrıca Acı elma yağı ve Kantoron yağı günde 3 kere karnına ayaklarına masaj yaptık.Ayaklarını sıcak tutunca da dırt dırt çıkarıyor :) bunun içinde sıcak su torbası battaniyesinin altından koyuyordum.Saç kurutma makinesi gibi seslerle rahatlıyor kolik cd leri var onları da denedik.Birde dr bebek sancı çekerken anne de çok geriliyor ve bu bebeğe yansıyor annede geçmediği zaman baba ya da başka biri kucağına alıp patpatlasın,ortam değiştirin dedi.Yani dediğim gibi çok çektik ve her yolu denedik hepsi biraz rahatlatmak için inşallah 2 ay sonra sizinde geçicek.İnşallah sağlıkla,güle güle büyütelim bebişlerimizi.

İlk üç ay içerisinde bazı bebekler ağlar, ağlar, ağlar. Siz deyin üç ay ağlamaları, ben diyeyim KOLİK.

Peki, kolik nedir ve niçin olur? Daha da önemlisi ne yapmak lazım?

Buyurun okuyun

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
vallaha benım oglanda kolıktı 3 ayıdna artık ınanılmaz rahatız dorde gırdı sımdı kendı gazını kendı cıakrtıyor su dr brown un koluk bıberonu cok ıse yaradı ama

ben en çok şunu merak ediyorum kolik geçince uyku düzeni oluşuyor mu?benim kız sallanarak yarım saat uyumuyor bu değişcek mi?

ben en çok şunu merak ediyorum kolik geçince uyku düzeni oluşuyor mu?benim kız sallanarak yarım saat uyumuyor bu değişcek mi?

işte kolik olmanın bi kötü yanı da bu.benim kızın gaz sancıları bitti ama sallanarak uyumak bize yadigar kaldı.bide öyle böyle değil 1 saat sallıyorum anca derin uykuya geçiyo.çoğu zaman yatağına koyamadan uyanıyo.yani bende değişeceği o günü bekliyorum canım

işte kolik olmanın bi kötü yanı da bu.benim kızın gaz sancıları bitti ama sallanarak uyumak bize yadigar kaldı.bide öyle böyle değil 1 saat sallıyorum anca derin uykuya geçiyo.çoğu zaman yatağına koyamadan uyanıyo.yani bende değişeceği o günü bekliyorum canım[/QUOTE
seni çok iyi anlıyorum saatlerce sallıyorum aniden uyanıyo.şimdiden yoruldum bi umudum vardı lkolik bitince geçer diye emzik falan da almıyor zaten :KK43:

Allahım...benmki daha 1,5 aylık. en az 2 ayımz var yani ağlamalarının geçmesine.iiçim parçalanıyo .aç zannedyrm mama veryrm bazen susuyo. bazen aynı süratla devam ediyo.... uuffff...

Kolik bebek sahibi bir anneyim ve her kolikli anne gibi uykusuz,yorgun,bezgin ve perişanım.
Her bebeğin kolik sancısı farklı aylarda bitiyor okuduğuma göre.Sormak istediğim bazı sorular var:Sizin bebeğiniz de benimki gibi-altı temiz karnı tok da olsa- uyanık olduğu her dakika ağlıyor mu?
Ayrıca kolik dönemini atlatmış olan anneler:Sizin kolik sıkıntılarınız ne zaman bitti?:ecrin_bebek:

öncelikle geçmiş olsun çok zor bir durum ama aşılmaz da değil bizim ki 2,5 ayda bitti inş herkezin ki kısa sürer. belki deneyimlerim işinize yarar.
bertuğ kaleli: KOLİK Mİ ?!...

3.5 ayda bitti biz de bittik. Ne zaman kendi kendine hareketleniyor o zaman sanırım gazı kendiliğinden çıkmaya başlayınca rahatlıyor. Bir de bağırsak hareketlerini sanki oğlum ağrı olarak algılıyordu.

3.5 ayda bitti biz de bittik. Ne zaman kendi kendine hareketleniyor o zaman sanırım gazı kendiliğinden çıkmaya başlayınca rahatlıyor. Bir de bağırsak hareketlerini sanki oğlum ağrı olarak algılıyordu.

Emziren annelere prebiyotik yoğurt yemelerini tavsiye ederim bebek çok rahatlıyor.

2 haftalikken basladi, 2 aylik olunca azalarak kayboldu. cok sey denedik, en etkilisi kolik cd si, kesin tavsiyemdir...

benim oğlum 2 aylıktı kolikle tanıştığımızda,her gün gece 1 de bir ağlamaya başlıyordu sabah 5 e kadar susmuyordu,sanki etinden et koparıyorlar gibi avaz avaz ağlıyordu. sıcak havlular,saç kurutma makinaları müzikler neler neler denedim hiç faydası olmadı,sonra doktorumuz sab simplex diye bir damla verdi gaz sorunumuz 1 ay içinde yok oldu =) bir de bu olayda en önemli nokta annenin o anki sakinliği ben çok stres oluyordum o ağlamaya başladığında anne sakinliğinin çok önemli olduğunu okumuştum gerçektende doğruymuş o ağlamaya başladığında ona tebessümle bakıp konuşup hafifçe karfnına masaj yaptığımda biraz daha sakinleşiyordu oğlum üstüne damlayada başlayınca kolik sıkıntısını 1 ayda atlattık.

birde yazmayı unutmuşum gaz sancılarımız arttığında bebeğimin en büyük yardımcısı emzikti. onu emerken biraz daha rahatlıyordu

slm arkadaşlar.. bebeğim 9 aylık..
benim oğlum gece gündüz demeden uyumadan sürekli ağlıyordu.. 1,5 aylıktan itibaren başladı 4. ayına kadar.... bebek ne zaman hareketleniyor dönmeye başlıyor ozaman gazını rahat çıkarıyor.. ben kendim bol bol rezene çayı içiyordum ama sallama değill bildiğiniz rezene alıp demliyordum kendim.. çok rahatlatıyor bebeği.. ayrıca sab simplexde işe yarıyor.. birde ben bebeğimi battaniyede sallayarak sakinleşiyordu ve salladıkça gaz çıkarıyordu...

Bizimki de 15 günlükten başladı sabah 6 akşam 6 da deli gb ağlıyordu. Fön makinesi sesini telefona çekmiştim durmayınca acıp onu dinletiyordum baya işe yaradı. Arabayla gezdirmek hopllatmakta işe yarıyor. Bizimde 3. Ayımızdan sonra bitti allah sabır versin çoook zor

Kolik bebek sahibi bir anneyim ve her kolikli anne gibi uykusuz,yorgun,bezgin ve perişanım.
Her bebeğin kolik sancısı farklı aylarda bitiyor okuduğuma göre.Sormak istediğim bazı sorular var:Sizin bebeğiniz de benimki gibi-altı temiz karnı tok da olsa- uyanık olduğu her dakika ağlıyor mu?
Ayrıca kolik dönemini atlatmış olan anneler:Sizin kolik sıkıntılarınız ne zaman bitti?:ecrin_bebek:

selam cnm hic sorma ayni durmdayim cok kötü bu KOLIK sanirim hic susmuyor Sabah aksam ciglik cigliagiz:KK43:
bazen ne yapacagimi sasiyorum cok sinirleniyorum bende Kendimi zor tutuyorum hem üzlüyorum Hemde
kendimi yipratiyorum bu surup ise yariyorsa bende dok. Söyleyeyim yazsin ins. susar bian önce cok zor oluyor
:KK43::KK43::KK43::KK43: Allah yardimcimiz olsun insallah.
Kac ayda geciyor biz 3 aylik olduk hala ciglik atiyooor:18::18::18::18: korkuyorum gecmez diyee:KK43::KK43::KK43:
cok yipratiyor insani ins, bian önce gecer:18::18::18::18::nazar::KK53:

[[/B]
slm arkadaşlar.. bebeğim 9 aylık..
benim oğlum gece gündüz demeden uyumadan sürekli ağlıyordu.. 1,5 aylıktan itibaren başladı 4. ayına kadar.... bebek ne zaman hareketleniyor dönmeye başlıyor ozaman gazını rahat çıkarıyor.. ben kendim bol bol rezene çayı içiyordum ama sallama değill bildiğiniz rezene alıp demliyordum kendim.. çok rahatlatıyor bebeği.. ayrıca sab simplexde işe yarıyor.. birde ben bebeğimi battaniyede sallayarak sakinleşiyordu ve salladıkça gaz çıkarıyordu...

anliyorummmm seni cnm Hemde cok iyi bizimkiside battaniyede salandimi uyuyor
ama uykusuda fazla degil iyice yorulcak öyle suan 3 ayligiz ve Kolik bebisim sanirim hic susmadan agliyor
saatlerce sallamasam hic kendiliginden uyuymuyor cok zor gercekten:KK5::KK5::KK5::emir_bebek::emir_bebek:
Allah hepimizin yardimciisi olsun insallah:nazar::nazar::nazar:

kolik artık benim duymak istemediğim bir kelime kızım şuan 63 günlük ilk defa bugün az uğraştırdı.ama doğduğundan beri kullanmadığım ilaç kalmadı .zinco ,nurse harveys,metsil iyi geceler çayı ,müzik cd leri oooo bitmez .bebeğimi sevmeyi beklerken ne uykusuzluklar neler çektim hatta bir arkadaş demiştiki pijamamı çıkaramadım diye aynen bende öyle oldum. misafir kabul edemedim ettiklerimde halimi görüp sesede dayanamayıp çarçabuk gidiyordu. bu ses bu kızdan mı çıkıyor diye hayret ederlerdi.ben sadece akşam 5 de başlardı sancısı saat gece 1 leri bulurdu. bende sancı başlamadan banyoya girer kucağıma havlu sere kucağıma alır . buharlı bir banyo hazırlardım.sıcak suyu karnına döker vücudu güzelce normal sabunla liflerdim banyoda üşütmeden sıcak bir banyo yaptırıyorum bu bence iyi geliyor ağlıyor gene ama en azından biraz çabuk uyutuyorum.:KK43:inşallah biter inşallah Rabbime yalvarıyorum yoksa yakında işe başlayacam.

kolikli anneleri sadece yardım eden kişi yanında olsun ve anne biraz dışarı çıkartılsın yyyyyyyoksa benim gibi durumunuz vahim olur.:KK43::KK43::KK43:

X