Bebek Beslenmesi Kolik bebek anneleri,kolik sancınız kaç ay sürdü?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

cicek11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
188
1
Kolik bebek sahibi bir anneyim ve her kolikli anne gibi uykusuz,yorgun,bezgin ve perişanım.
Her bebeğin kolik sancısı farklı aylarda bitiyor okuduğuma göre.Sormak istediğim bazı sorular var:Sizin bebeğiniz de benimki gibi-altı temiz karnı tok da olsa- uyanık olduğu her dakika ağlıyor mu?
Ayrıca kolik dönemini atlatmış olan anneler:Sizin kolik sıkıntılarınız ne zaman bitti?:ecrin_bebek:

Güzel bir soru benim bebeğimde kolikli bıktım bu gaz ağlamalarından.Daha 3 aylık olcak benim ki.

Arkadaşlar kolik te bir çeşit gaz sancısı dimi bende kızımı saat 12 ile sabah 5 arasında susturamıyorum henüz 1,5 aylık çıldırıcam

çiçekcim yine ben :1rolleyes: nerde kolikle ilgili bi yazı görsem atlıorum.benim kızımın 3 gündğr sancısı olmadı hiç.3 ayımızı doldurduyoruz 5 gün sonra.inş temelli gitmiştir bu sancılar.benimki de aynı seninki gibiydi.uyanık olduğu süre ağlardı.sohofu ne yaptın.aldın mı.faydası oldu mu

çiçekcim yine ben :1rolleyes: nerde kolikle ilgili bi yazı görsem atlıorum.benim kızımın 3 gündğr sancısı olmadı hiç.3 ayımızı doldurduyoruz 5 gün sonra.inş temelli gitmiştir bu sancılar.benimki de aynı seninki gibiydi.uyanık olduğu süre ağlardı.sohofu ne yaptın.aldın mı.faydası oldu mu

cnm sohof elime dün ulaştı.Tadı mesir macununun içindeki baharatın aynısı gibi kokusu da.bir fayda gördün mü dersen şu an için maalesef!!!:KK43:(
Belki düzenli kullanımda bir faydası olur diye umut ediyorum.
Bu arada senin için çok sevindim inan,darısı başımıza arkadaşım yaa....

Arkadaşlar kolik te bir çeşit gaz sancısı dimi bende kızımı saat 12 ile sabah 5 arasında susturamıyorum henüz 1,5 aylık çıldırıcam

her ne kadar bu illet için gaz ilaçları kullansak da hayır cnm,kolik tam olarak gaz sancısı değil.Bizim doktorumuzun açıklamasına göre kolik:büyüme sırasında mide ve bağırsaklarda oluşan basınç ve gerilme sancısı...
Benim bebişte 1,5 aylık ve biz de ev halkı olarak çıldırma noktasındayız.bazen hafifliyor gibi oluyor 3-5 gün sonra aynı sancılarla neredeyse 24 saat geçirdiğimiz zamanlar oluyor.sen dua et 12 ile 5 arası susturamıyormuşsun bizimki 24 saat öyle.arada zor bela uyutursak biraz nefes alıyoruz o da en fazla 1 saat falan sürüyor.
Allah hepimizi tez zamanda kurtarsın inşallah...

tam 4 ay cektim arkadaslar bizikinin genelde gece 2 gibi bi baslardı sabah 6 7 ye kadar sureredi cok zor zamanlardı doktorumuz sakinlestirici bitkisel bi surup vermişti o surup gazdan olusan karın agrısına falanda ii geliyodu bazen o surup işe yarıyordu ama cok zor bi 4 aydı

1. ayın sonunda basladı 3 . ayın sonuna kadar sürdü ama biz devamlı acillerde sabahladık cok şiddetliydi Allahım tez zamanda gecırsın inş.

canım hala aynımı üzüldüm yine hem sana hem bebişine ama merak etme az kaldı biliyosun benimki tam 2 aynı doldurmak üzere bu son 10 güne kadar gece uyuyamıyodu sancıdan yani yarım saat 10 dk da bir kalkıyoduk tabi uyku olmuyodu artık bugüne kadar bitmiştim gündüz bende ambole olup artık tahammül edemiyodum ama mestili bile vermiyorum bir haftadır 11buçukta yatsın gece 3buçuğa kadar uyuyo ben uyandırıp yediriyorum düşün o kadar rahat ama yatmadan açıyorum yarım saat altını poposunu elimle geriyorum karnına masaj yapıyorum çıkarıyor rahatlıyo canım..bide ben şunu farkettim oğlumda ıkıncam derken popo kaslarını sıkıyor ve dolayısı ile çıkaramıyor ben o ıkınırken açıyorum poposunu gazlar uçup gidiyo..sabret canım sabret seni çok iyi anlıyorum tahammülü kalmıyor insanın ama onlar bizim yavrularımızz

ilk 15 gün çok rahattık sonra sında 2,5 aylık olana kadar çok fena ağladı denemediğim kalmamıştı 3. aydan sonra da bitii çok şükür

benim kızımda aynen senin gibiydi.sürekli ağlıyordu.ne yaparsam yapim hiç susmadı. bende tam 4 ay cektimm.suan 4.5 aylık ve su son 10-15 gündür rahata erdim.2si acil olmak üzere tam 6 kez doktora götürdüm ve hiç bişey fayda etmedi.denemediğimm bitkisel çay kalmadı kullanmadıgım damla yok. doktorun biri zaten onu dene bunu dene zaten 4 ay geciyo bosuna ugrasmayın demek istedi.gercekten en zor dönemleri.şimdi tek sıkıntımız uyuması uyuturken sürekli ağlıyoruz.bide onu halledebilsem süper olucak..

oooffffffff tam bi kabustu allah yardımcın olsun 4 ay zombi gibiydim şaka deil 3 günde toplam tam 5 saat uyuduğum günü biliorum bi ark çok güzel sölemiş hiç bi çözümü yok sadece zaman...!
ha tabi biz 5.5 aylık olduk kolik bitti ama uykusuzluk konusunda malesef benim oğlumda çok deişme olmadı tek ii tarafı artık ole saatlerce ağlamıo

Son düzenleme:
ayy bana o zor günleri hatırlattın şimdi:sinifsinif:
ne günlerdi ya rabbimmmkafamçokkarıştı
bizimki tam üç buçuk aylık oldu, ağlamalar birdenbire kesildiihihoyyyt
allah yardımcın olsun:Saruboceq:

ben atlattım o günleri..
Allah kolaylık versin size..
ne zordur o kolik sancıları..
benim ikinci oğlum bir başlardı saatlerce ağlardı
gece gündüz uykusuz perişan gezerdim...
omuzuma yatırır evin içinde dolanırdım..
ayaklarım boloncuk çıkmış şişmişti
aylarca böğle devam ettii
okadar ağlardıki panikle dr. götürürdük..
dr. geçecek annesi biraz sabır çok gazlı bir bebek der yollardı..
çaresizlikten oğlumla beraber bende ağlardım..
bizimki 6 aydan sonra azaldı 1 yaşına kadar devam etti..
rezene çayı çok iyi geliyordu ....birde zinco damla...

bende kolik bebek annesiyim bebeğim şuAN 10 HAFTALIK ancak gözle görülür bir düzelme yok.. sadece biraz etrafını farkedebildii için oyalayabiliyorum. en harika en sesli enhareketli en renkli oyuncakların oyalama süresi 20 dakika... sonra tıs tıs.. sonra ağlamalar... 4 kez doktora götürdüm.. gaz bu kadar olmaz dediler.. o kadar çocuk büyüttük seninki kadar ağlayan görmedik dediler... aladığı zaman komşular geliyor çocuğa ne oluyor diye...

zor günler geçiriyorum. ben ve eşim..
son gittiğim doktora şöyle bir soru sordum. bu ağalamalrın ona bir zararı var mı dedim. o da bana hiç unutamayacağım bi cvp verdi." hayır sana zararı var", evet arkadaşlar bebeklerimizin ağlamalrının bize zararı var ona yok. geçecek.3 ay diyorlar da 9 aya kadar çektim diyen de var.. siz yinede kendinizi 3 aya adapte edin daha kolay katlanılır oluyor. hiç gezmeye götüremedim bebeğimi.. ona ne kıyafetler almıştım oysaki. etrafımda benle ne kadar doğum yapan hamileler varsa normal hayatına döndü. ben hala evde pijamalarla geziyorum. bebeği her ağladığında hoplatmak zıplatmak ve emzirmekten ter süt ve kusmuk kokuyorum..
NEDEN Mı?
stressli gebeliğe bağlı infantil kolik yüzünden..
allah hepimize sabır versin,kuvvet versin umarım en kısa zamanda biterde çocuğumuzun tadını çıkarırız.
hamile olan varsa bunu okuyan kafasına hiiiiiiiiiiiç bişe takmasın... bebeği sağlıklıysa karnında kendi sağlıklıysa yeter. yok kilo aldım, o bunu dedi, o şunudedi diye kendini 9 ay boyunca heder etmesin benim gibi...
GEÇECEK.. UMARIM EN KISA ZAMANDA.....

3,5 - 4 ay civarı.
bebeğin hareketli olması önemli. hareketleri ne kadar hızlanırsa gazı o kadar kolay çıkıyor ve ağlama krizleri zamanla azalıyor.

allah sabır versin annelere çok zor bir dönem.

3 aylık olana kadar korkunç şiddetli geçti 4 ayda bitecek diye sevinirken baya bir azaldı ancak bizim bu konudaki tam sorunumuzun bitmesi 12 ayı buldu 12. aydan sonra hayata döndüm ve uyumaya başladım.İlk öğrendiğimde doktorumuz dört ay sürer demişti gün sayarken tam 12. aya kadar uzadı.Neyseki bitti o günler eğer kolik sancıları olmasaydı o bebeklik dönemi ne kadar keyifli geçerdi.

X