Saç Bakım Ürünleri çam terebentin hakkında...

er_sev

Baladamın Gelini
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2009
7.068
1.034
34
arkadaşlar çam terebentinin saça yararlı oldugunu duydum kullanan arkadaşların fikirlerini bekliyorum ve ayrıca bunu şampuana karıştırmadan kullanmakta mümkünmü önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar....

saçın yapısına göre değişir bazı arkadaşlarımın saçını fena kurutmuştu aman dikkat et canım

hadi ya :bbo: saçım yağlı bi saç değil ama faydalarını çok duydum saçımda yapılan işlemlerden çok zarar gördü napcam bilmiyorum ya:sinifsinif:

çam terebentini saçı uzatmak için kullanıyorlar sanırım canım
şampuanın içine döküyolar
saçların zarar gördüyse bakım için daha farklı yağları karıştırıp kullanabilirsin
badem yağı hint yağı ve saf zeytinyağı gibi

arkadaslar sac icin kullanılan yagların sac rengini koyulastırdıgını duydum dogrumu acep :uhm:

canım senin saç tipin ne yağlı ne yağsız anladıgım kadarılya ozamn sende biraz çam tr. birazda badem yağını şampuanına ekle çalkala iyice ve öyle kullan ben kullanıyorum epeyidir çam ter.evet tek basına kullanıldıgında kurutuyo ama badem yağı takviyesiyle kurtarıyosun parlak güçlü oluyo saclar bide uzatıyo gercektende saclarında yıpranma varsa saç uçlarına ve boylarına banyodan 2 saat önce badem yağını bula iyicee bak gör nasıl emiyo saç onu zemuszemus

arkadaşlar çam terebentinin saça yararlı oldugunu duydum kullanan arkadaşların fikirlerini bekliyorum ve ayrıca bunu şampuana karıştırmadan kullanmakta mümkünmü önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar....

Evt cnm şampuana karıştırılıyor. Dökülmeleri ciddi anlamda önlüyo ve saçı çok yumuşatıyo. Tabi buda uzamasını olumlu etkiliyo yerimseniben

arkadaslar sac icin kullanılan yagların sac rengini koyulastırdıgını duydum dogrumu acep :uhm:

bu sitede bi arkadaş saç rengini doğal yolla koyulaştırmak bana yağlar söyledi : ceviz yağı, badem yağı, hint yağı, zeytinyağı. haftada iki kere uygula bir ayda sonuç alırsın dedi. ne kdr koyulaştırdı seninkini dedim. kuaförü saçların çok siyah diyormuş o derece. ama bana bi etkisi olması şahsen. sadece bakım yapıyo

ben şampuanın içinde kullandım, kuruttu saçlarımı pek bi faydasını göremedim, saçtan saça değişir tabi ama. yağlı saçları olanlar kullanabilir saçlar daha geç yağlanıyo :)

eğer şampuanın içine katılmayacaksa badem yağı ile karıştırıp kullanmak gerekiyomuş saçı kurutabilirmiş tabi bu kuruma kişiden kişiye değişir

Bende denicem çamterebentini de 750 ml şampuana 2 kapak mı koyuyosunuz.? badem yağı ile çamterebentini.?

badem yağını sürüyorum bende saçlarıma ama hint yağını süremedim o boyle semsert geldi saçlarıma elimle yediremedim bile bıraktım.ceviz eklicem bakalım bide o da iyiyimiş. bu arada benimde saçlarımın rengini koyulaştırdı farkedelir derece hemde. ama sanki biraz sanki kuruttu çam terebendin. kullanma aralığını biraz daraltmaya karar verdim. haftada 1 yapıcaçm

merhabaa.bende şampuan içerisinde kullandım,ama şampuan içerisine badem yagı,zeytin yagı ve çamterebentini şampuan ile karıştırdım.5 gün arayla uyguladım.benim saçlarım çok düz ve ince ayrıca çok geç uzuyor.ama gerçekten sonuç çok iyi saçımı uzamasında çok fark etti, acayip saçım dökülüyordu oda azaldı.ben memmnun kaldım.ama kişiden kişiye saç türüne göre degişir sonuççç...

700 ml büyük şişeye 20 damla çamterebentin koyucam peki badem yağı ve bal ne kadar koymam gerekıyor ?

bende bunu daha once dile getirmistim..eczaci bayan ampulleri bile kirmami tavsiye etmedi sampuanin temizleme ozelligini yok ettigi icin..

evet di mi ya... bulaşık yıkarken bile yağlı şeyin üstüne bulaşık det. dökün yağ çözünür sabununda sabunluğu kalmaz, bildiğim kadarıyla moleküller parçalanıyor...e şampuan da sabun sonuçta.. bir de koydunuz diyelim... çok fazla kalmıyor ki saçta o kadar kısa sürede etki ediyor mu hakkaten? badem yağını falan gece yatarken sürüyoruz sonuçta..

X