Çocuk Hastalıkları Oğluşumun gazı cok var napabilirimmm

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

AnneyimBen

evli mutlu çocuklu :)
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2007
5.176
1.221
39
bayanlar mrb 27 gunluk bı oglusum var ve gazı cok doktora gıttık metsıl dıye gaz gıderıcı verdı ama nafıle bı faydası yok napabılırım

Rabbim sana bağışlasın minik yavrunu.

Öncelikle sen yediklerine dikkat edeceksin. Gaz yapıcı şeyler yeme .Sütten geçermiş (büyüklerimiz öyle der) Ayaklarını sıcak tutacaksın.
Minik yavrun için ise özellikle gazlı olduğu zamanlar ütüyle ısıttığın bir havluyu karnına koy ve elinle ov. Sonrada bacak hareketleri yaptır kuzucuğuna. Benim bebelerin çok fazla gaz problemi olmadı ama eltim çok faydasını gördü bu söylediklerimin.

Sevgiyle kal:teselli:

Ütüyle ısıtılmış havlunun ben de çok faydasını gördüm. Daha doğrusu başka bir şeyden fayda göremedim ama ısıtılmış havluyu fanilasının üstünden koy da karnını yakma yavrucağın. Güle güle büyüt, Allah bağışlasın bebeğini.

canım...ilaç ismi vermek nekadar dogru bılmıyorum ama ben kızımda SAP diye ithal bir damla var onu kullandım..bence ılk önce doktoruna sor bu ilaçı eger uygun görürse ver kesınlıkle çok faydasını gördümmm...

merhaba benimde 7aylık bir oğlum var ama ne sap, ne nurse harveys işe yaramadı başka önereceğiniz bir şey varmı lütfeeeeeeeeeeeen

Benimde 1 aylık oğlumun gaz şikayeti var,zaten her bebekte oluyor.Metsil ve zinco kullanıyorum,durum aynı,en güzeli omuza alıp doğal yöntemlerle kendisinin çıkartması sağlanmak.

gecmıs olsun canım bıtkı caylarını dene belkı faydasını gorursun ama denemeden once mutlaka arastır bebegıne yan etkısı olup olyacagını

bide doktorlar kızar ama biz şekerli su verirdik iyi gelirdi,rezene çayı var milupanın bilmemki ne desek:emir_bebek:

canım bende metsılı kullandım bı faydasını goremedım ama sımdı zıncoyu kullanıyorum işe yaradı bıraz bu arada oglum 2 aylık olacak salı gunu belkı buyudugu ıcın gazı bıraz olsun gectı

canım oglunun gazı gecmesı gerekır aslın da en fazla 4 ay suruyo bence bı doktora gotur

zinco bir çeşit vitamin deği mi?(cinko:kemik ve zeka gelişimi sağlıyor.diye biliyorum.) ama yapılacak herşey söylenmiş.gaz gidericiler,bitki çayları,sıçak havlu,gazını çıkartma,spor hareketleri,karnını ovma.başka birşey aklıma gelmiyor.

metsil ve diğer gaz giderici ilaçlar her çocukta aynı olumlu tepkiyi vermiyor.bir bebeğe iyi gelirken diğer bebekte aynı sonucu alamayabiliyorsunuz.papatya ve rezene çayı kullanmıştım oğlum bebekken çok rahatlatıyor.ama piyasada satılan markaların değil de doğal yaprak olanını kendiniz kaynatıp soğutup içirebilirsiniz.en kısa zamanda bebeğin ve sen rahatlarsın dilerim.

bizimde aynı sorun var doktor dedi ki yapılacak bişey yok çok ağladığı zaman saç kurutma makinasi,elektrik süpürgesini açın daha olmazsa arabayla dolaştırın çocuk kendini anne karnında hissediyomuş biz yaptık sustuuu!!!!!!!! sende dene!!!!!!!!!

bizimde aynı sorun var doktor dedi ki yapılacak bişey yok çok ağladığı zaman saç kurutma makinasi,elektrik süpürgesini açın daha olmazsa arabayla dolaştırın çocuk kendini anne karnında hissediyomuş biz yaptık sustuuu!!!!!!!! sende dene!!!!!!!!!

bencede dene, kalıcı değil ama enazından bi çözüm, çok bilirim gecenin bi vakti arabada uyuyup kalmışız:)

zinco bir çeşit vitamin deği mi?(cinko:kemik ve zeka gelişimi sağlıyor.diye biliyorum.) ama yapılacak herşey söylenmiş.gaz gidericiler,bitki çayları,sıçak havlu,gazını çıkartma,spor hareketleri,karnını ovma.başka birşey aklıma gelmiyor.

Zincoda bitkilerden elde edilen yağlar var.Rezene yağı,anason yağı vs...
Tamamıyle doğal yani.

kızlar zınko bıtkısel anason rezene bunun gıbı cocugu rahatlatacak ve bagırsaklarını calıstıracak yaglardan olusuyo

X