Defne Samyeli (rahim kanseri)

zipzip

Guru
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2008
2.376
1.363
Kizlar ben biseyi cok merak ediyorum. Defne Samyelinin rahminin alindigini okumustum, 2000 yilinda kanser teshisi konmustu. Ama bundan 3 sene sonra kücük kizini dünyaya getirmis. Rahmi alindiysa nasil tekrar dogurdu bu konuda bi bilgisi olan varmi cok merak ediyorum..

evet rahatsızlık geçirdi ve kanserdi ama sanırım rahim alınmadan tedavi edilebildi..

rahim ağzı kanseridir ve sadece rahim ağzını kısmen almışlardıryerimseniben

rahim ağzı kanseri ama çok erken teşhis daha oluşmaya başlar başlamaz rutin kontrolleri sayesinde farketmeşler kemoterapi dahi gerekmeden atlattı

23 Temmuz 2000 tarihli bi gazete haberi

Kanal D Ana Haber Bülteni'ni sunmak üzere hafta içi her gün ekrana gelen sunucu ve haber editörü Defne Samyeli, yayılma riski bulunan rahim bölgesindeki kanserli parçanın temizlenmesi için dün uçakla ABD'ye gitti. Eşi Eren Talu, kızı Deren ve annesi Sendegül Samyeli ile birlikte THY'nin TK 1491 sefer sayılı uçağıyla New York'a giden Samyeli, hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda kendisini son derece rahat ve güçlü hissettiğini söyledi. Samyeli, bütün kadınlara, jinekolojik testlerini aksatmadan yaptırmalarını önerdi.
Samyeli'yi ABD'ye kayınvalidesi Betül Talu, kayınpaderi Erdem Talu kardeşi Sühan Samyeli ve çalışma arkadaşları uğurladı.
Hastalığıyla ilgili ilk bulguların yaklaşık iki ay kadar önce söylendiğini belirten Samyeli, şunları anlattı:
"Bütün doktorları yılda bir ya da iki kez yaptırılması gerektiğini söyledikleri 'smear testi' sonucunda erken tanı olanağını yakaladık. Biyopsi yapılması gerekiyordu. ABD'de biyopsi örneklerinin alınmasından sonra ıstanbul'a dönüp beklemeye başladık. Üç hafta sonra bana ulaşan sonuçta bozuk hücrelerin bulunduğu bölgenin ameliyatla temizlenmesi gerektiği yazılıydı. Doktorla bağlantı kurup ameliyat için tarih belirledik."

Rahmi alınmamış kanserli bölge temizlenmiş

X