Saç Rengi ve Saç Boyama hamilelikte saç kesimi...

E

EU3

Ziyaretçi
Kızlar cahil bir insan degilim ama eski bazı inanışlara inandıgım olmuştur...hamilelikte saç kesimi zararlımı?
saçlarımı kestirmem lazım fakat birileri aklımı karıştırdı hamilelikte saç kesilmez diye dogrumu sizce?

benneyaptımki

batıl ınanç var oyle.aklı kısa olur omru kısa olur derler..
bende kestırmek ıstıyorum cok uzadı dıye ama yınede kestıremıyorum.ınandıgımdan degıl ama yınede kestıremıyorum.ınanmam cunku ben boyle seylere.sacım uzadı ama cokda rahatsız etmedıgınden suan ertelıyorum..

işte benden ondan aklıma takıldı:KK43:saçımda çok kırık var ve kestirmem lazım off napıcam ben:KK43:

kızlar allah aşkına bu batıl inancları kafanıza kim sokarki bilmem yok hamileken sac boyama yok kesme ...
ya mantıken bi açıklamasını yapsanız bende inancam ama yok yok yok ...
ben sacta boyattım sacta kestirdim hey allam bu kızların kafasını bu bulandıranları bi bulsam ....

boya konusu ayrı kesim ayrı.. sonuçta boya kimyasal birşey ve deriden emilim gösterdiği bilimsel kanıtlanmış...doktorlar bile ne kadar organik doğal vs olursa olsun önermiyor. ama kesim işine inanmıyorum ben valla hamileyken saçlarım hem döküldü hem de çok kırıldı gittim kestirdim. çok şükür oğluşum 16 aylık canavar gibi. tüylerin uzunluklarıyla bebişin aklı orantılı olacaksa ağdada yapma kaş da aldırmakaydirigubbakcemile3

boya konusu ayrı kesim ayrı.. sonuçta boya kimyasal birşey ve deriden emilim gösterdiği bilimsel kanıtlanmış...doktorlar bile ne kadar organik doğal vs olursa olsun önermiyor. ama kesim işine inanmıyorum ben valla hamileyken saçlarım hem döküldü hem de çok kırıldı gittim kestirdim. çok şükür oğluşum 16 aylık canavar gibi. tüylerin uzunluklarıyla bebişin aklı orantılı olacaksa ağdada yapma kaş da aldırmakaydirigubbakcemile3

hayır canım kimyasal baska tabiki kimyasalın belki zararı olabilir ama buna bu sebepten yaklaşmıyolar gene batıl olarak yaklaştıkları için yani ben onuda belirttim ...
bende boyattım kestirdim hiç bişi olmadı cok sukur oglum maşallah delikanlı oldu 10 yasına geldi ...
dedin gibi onu yapma bunu yapma maymın gibi dolaş ortalıkta hey allam -tatlicadiarzu-

katıılııyorum gerçektende boyamak zararlıı zaten bilimsel olarak kanııtlanmıışş birşey...bende biliyorum fakat işşte hep büyüklerin inançlarıı falan insanıın aklıınıı karııştıırııyor...
gidip kestiricem kıızlar çok saoluna.s.

insan zaten hamileyken kendimi maymun gibi hissediyor:):):) yani en azından ben öyleydim.. bari kestirelim fön çektirelim makyaj yapalım.. gerçi şimdi makyaj da yapmayın diyorlar doktorlar. geçen tv'de izledim ünlü bir doktor gebelikte makyaj ve medikal estetiğe karşıyım kullanılan malzemelere çok dikkat edilmeli falan diyordu. saçma ya kendini nasıl iyi hissedeceksen öyle yap. sen mutlu olki bebiş de mutlu olsun annesi git kestir:):)

Kızlar cahil bir insan degilim ama eski bazı inanışlara inandıgım olmuştur...hamilelikte saç kesimi zararlımı?
saçlarımı kestirmem lazım fakat birileri aklımı karıştırdı hamilelikte saç kesilmez diye dogrumu sizce?

benneyaptımki

arkadaşım ben anlıorum seni, inanmak istemesen de "ya doğruysa?" gibi bi şüphe kalır insanın içinde. neticede kendini değil bebeğini düşünüyorsun o haldeyken. ama Allah cc. insanoğlunu daha yaratmadan ömrünün kaç gün olacağını, kaç defa nefes alacağını, kiminle evleneceğini yazmıştır. kaza,bela,musibetleri dualarımızla geri çevirebiliriz ama doğum,ölüm ve evleneceğin insan değişmeyen kaderdir. şimdi saç kesildi diye bebeğinin 90 yıl olan ömrü ne kısalır ne uzar canım. ne Kur'an-ı Kerim'de ne de hadis ve sünnetlerde böyle bir şeye rastlamadım, rastlayanı da duymadım. insanlar tarafından uydurulan bir şeye gerçekmişcesine bağlanmak,inanmak da şirktir, günahların en büyüğüdür. Sen tevekkül edeceksin,bebeğinin uzun ömürlü, hayırlı bi evlat olması için dua edeceksin, sonra da kuaföre gidip saçını istediğin gibi kestireceksin. Ama boya ve kimyasal yok, aman haopuyorumnanaktan

sacını hamileyken kestiren annenin çocugunun da ömrünün kısaolacagını duymuştum hamileyken..
eskibir inanç..ama risk alıp sonra vicdan azabı cekmek istemez kimse
benim saclarım belime gelmişti amakestirmemiştim

kestirmenin bi zarari yok,ben yakinda gidip uclarini aldircam,
boyanin zarali oldugunu biliyorum,,,

canlarım yaa bu konuyu bende merak ediyordum ama ünlülerin neden hamileyken saçları hep boyalı mesela şuan çağla şikel hamile ama saçları açık bi renk boyalı onların çocuklarına neden birşey olmuyo çok merak ediyorum kaydirigubbakcemile3

canım ben hamileyken kestirdim saçlarımı hemde kaç kere..batıl inanç bunlar,hiç böyle şeyleri düşünüp kafanı kurcalama..sevgiyle kal

amann adı üstünde batıl inanç.
ben hamileyken kestirdim, şu an oğlum 19 aylık maşallah 41 kere:)
boş laflar onlar kafanı takma.

canım bırak hamilelikte dinlensin saçların bnm arkadaşım hamileyken gidip rofle yaptırmıştı sçaınıda kestirmişti güzelim saçları vardı şimdi kafasında saçta kalmadı bebeğini erken doğurdu doktoru çok kızmıştı ona boyattı die gerçi organik boyalar var diplere değmediği sürce bi sorun yok kesime gelince adetliyken nasıl boyanp kesilmiosa hamilelikte öyle saçın küser sadece bu ömrü kısa olur falan değil sabret ne olcak ki hem saçın dinlenmiş olur doğumdan sonrada süper bi bakım yaparsın herkes şaşırır lohusalıkta fln kuznmde 9. ayında saçı 2 renk gezio doğmdan sonra kızıla boyucaz onuda.. önce bebeğini sağlıkla kucağına alda saçın kusur kalsın yanında..

ha bide ekleyim saçımıza yapılan boyalar bi süre kanımızda dolaştığı için bebeğin oksijenini azaltıo zaten boya hertürlü zararlı bide hamileyken masum suçsuz günahsız bebişe zarar vermenin ne alemi varr o doğsun ondan sonra istediğin şekle renge sok bence makyaj ruj oje konusuna gelnce dr u kuzenime ojeyi sür ama tenine temas ettirme demişti ruj fondtn gibi şeyleride düğün fln olmadığı sürece sürme demişti içinizde yaşayan bişey sonçta 9 ay bu fedakarlıkları yapmanız lazım.. sağlıklı bi bebek istiosanız..

ben hamilleligimin ilk aylarında 1 kez kestirmiştim saclarımı ama boyamadım

ay kızlar alemsınız ha..hamılelık gayet dogal bır sürec ne alaka saç kestrme ya..ben kestırdım ahada burdayım bıseycıkler olmadı bakımlı olmak sart asıl kendını ıyı hıssetmek için koca karı seylerı onlar sekerım takma kafanaa ya..hep uydurma..boyama ok zararlı 4 ayda boyatabılıon..ben boyattım hatta doktorum dedı bıdaha böle gelme boayat die.
sapsarydım çunku dpler cıktı tabe berbat oldu ..bıtkısel boyala boyadım..çokta saglıklı bı kızım ar allahıma bınlerce kere sukrler olsunnnn.opuyorumnanaktan

sibushe canım bende biliyorum bunları hatta daha fazlasını boya tabiykide asla ama asla düşünmem ama saçlarımın uçalrıda birbirne dolaşık kırıklar 10 a ayrılmış şekildede dolşaman hem kendine hemde karşı taraf için ne kadar iyi olur bilemem...
hamilelikte bile kendine bakmalı insan paçoz gibi gezmemeli ben zaten biliyormki boya yapılmayacagını oje bile sürmüyorum birşeyin üstüne ne kadar düşersen okadar başına birşey gelir unutmayın kızlar...
şaçlarımı kestirdim çokta rahatım şimdi saçlarımda rahatladı...banyodan sonra ı karmakarışık saçları taramaktan kurtuldum bi kere:))
valla batil inanç diyede hamilelik boyunca samara gibi gezmemem:CüvCüv:sırnaşık şey

X