suyun erken gelmesi

menekse42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
67
0
43
32+4 haftalık hamileyım. dun işyerindeyken iç çamaşırım ve pantolunum bayağı ıslanmış önce ter sanmıştım ama evde ikinciyi değişitirnce oda aynı ıslandı. hemen doktorumu aradım sakın olmamı ve hastaneye gıtmemi soyledi hastaneye gittik doktorum nst girdirdi bebeğimin kalp atışlarını alamadılar sancı varmı dıye baktılar oda yok sonra doktorum baktı kalp atışlarına ıyıydı alttan kontrol etti ultrasona baktı herhangi bişey bulamadı oda belki küçük bir açıklık olup tekrar kapanmış oalbılır dedi ama içim hiç rahat değil şu an iş yerindeyım ımüdür yetkılı olduğum için izın ve rapor alamıyorum benım yaşadığım durumu yaşayan varmı çok korkuyorum bişey olacak diye o su nıye geldi ya erken doğum olursa çunku burası konyanın bir ilçesi ve bu haftalardaki doğumları konyaya sevk ediyorlar sevk sırasında bebeğime bişey olursa diye çok uzuluyorum kızlar dua edinde hayırlısı ile bişey olmadan 2,3 haftayıda geçireyım

Canim benim oglumdada oyle olmustu...Az az gelmisti suyumda anlammistim bende..hastaneye gittim sudan test aldilar cocugun suyundanmi diye oda negatif cikmisti her nasilsa...! Eve yolladilar hatta beni geri...Zaten sonrasinda sancilarim basladi benim ve dogum yaptim..Hafife alma yinede kendine dikkat et...Ilk once iyi anlamaya calis ter falanda olmasin bu sicaklarda....

işte benim en çok korktuğum konu, suyum gelirde anlamazsam!!! ama sen doktora gitmişsin normal demiş, bence üzme kendini, suyun bile gelmiş olsa dediğin gibi ilçeden merkeze gidene kadar doğurmazsın heralde, ilk doğum çok uzun sürüyomuş zaten. sen kalbini ferah tut

alsebe ter değildi eminim ama dunden beri hiç bişey olmadı umarım boyle gider bu olaydan sonra çok korkmaya başladım hayırlısı ile bi alsaydık bebişlerimizi kucağımıza

gecmıs olsun canım inş sandıgın gıbı suyun degıldır valla bu sıcaklarda az terlesem suyum mu geldı dıye kendımı alamıyorum doktorun bebegın ıyı dedıyse ve suyuda normal dedıyse korkma.

canim cok gecmis olsun
ayni korkuyu 23.haftada bende yasadim...sabah uyandigimda yatagim islakti biraz hemen hastaneye gittik birsürü testler yaptilar gelen su amniyo sivisindandi...beni hastaneye yatirdilar..kontroller iki gün boyunca devam etti cok sükür su bidaha gelmedi taburcu oldum...banada keseden bazen idrar gibi su kacabilecegini söylediler.... benden gelen su belki ceyrek su bardagi kadar falandi yatak carsafim renkli olmasaydi imkani yok anlamzdim suyum geldigini..bol su takviyesiyle suyum eski haline kavustu biradaha ayni sorunla karsilasmadim...
dogum icin erkenmis sizdede bolca dinlenmeye özen gösterin yeniden test yaptirin..cok su icin ki giden su tamamlansin

X