haksızlığa bak ,aman ya rabbim:( :(

aysesat

YiĞit 31/07/2008
Kayıtlı Üye
31 Mart 2009
542
2
slm
biz geçen yıl bir araba aldık,banka kredisiyle toplamda 21 milyar borç ödeyeceğiz bankaya
ve benim akıllı eşim bu arabayı rent a car a verelim ordan gelen kira parasını banka kredisine yatırırız,araba kendi bo0rcunu 2 yılda öder sonra aba bize kalır demişti
6 ay arabanın kirasını düzenli aldık,sonraki 6 ayda adam bize ödemiyor
idare edin zor durundayım,para gelecek bir yerden,yarın öbür gün derken 8 ay geçti
adam bir türlü paramızı ödemedi
ben bu arad doğum yaptım ve işten ayyrıldım
eşim tek maaşla eve ve bize bakmaya başladı banka kredisini ödüyorduk ama eşim kışın işsiz kaldı
offf of det bitmiyor
adam kayıp
araba kayıp
adamın hiç kimlik bilgisi yok bizde
avukata verdik 2 ay oldu çözemedi
adliye ve karakol ne kadar yavaş ilerliyormuş bu arada onu daha bir iyi öğrendik
avukat parası da noter paralarıda cabası
kör düğüme gidiyoruz yani arkadaşlar
neler yapılabilir bu durumda acaba?????????????

Geçmiş olsun, öncelikle net bilgi almadan size bu konuda yardımcı olmam zor. Rent a car'a verdiğinizi söylüyorsunuz. Bu gerçekten bir şirket miydi yoksa sadece bir şahsa güvenip arabanızı teslim mi ettiniz? Eğer şirketse, aranızda bir sözleşme olması kesindir.Eğer aranızda bir sözleşme var ise, ki Rent a car ise vardır, burada Hizmet sebebiyle emniyeti suistimal suçundan yargılanacaktır. Malesef işleyiş biraz yavaştır ancak bu gibi durumlarda savcılığa başvurmak dışında yapacak bir şey yoktur. Kolay gelsin.

X