Ramazan Menüsüyle Kilo Verme Yöntemi

hamis

her işimi kendim yaparım .
Pro Üye
Anneler Kulübü
6 Temmuz 2009
3.534
2.757
kızlar selam bu konuyu biraz araştırdım da ramazanda hafif sahurluk yiyerek iftarda da çorba salata fazla ağır yemek yemeyerek 10 kilo verilebilirmiş kızlar bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi lütfenn.. hihoyyyt

çok güldüm yaaa:roflol:[/QU

ben burada kilo vermek isteyen arkadaşlarla birlikte fikir alışverişinde bulunmak için varım gidip aynaya bakın bence daha çok güleceksiniz

sizler bu moral bu gevşeklikle yerinde saymaya mecbursunuz
dalga geçilecek hiçbirşey yazdığımı düşünmüyorum ben okuduğum yazılardan sonra burda bu konuyu açıp fikirlerinizi sormak istedim tamam mı
ama siz çok aşağılık bi şekilde dalga geçtiniz allaha havale ediyorumm başka birşey demiyorum

çok güldüm yaaa:roflol:

ben burada kilo vermek isteyen arkadaşlarla birlikte fikir alışverişinde bulunmak için varım gidip aynaya bakın bence daha çok güleceksiniz

dalga geçilecek hiçbirşey yazdığımı düşünmüyorum ben okuduğum yazılardan sonra burda bu konuyu açıp fikirlerinizi sormak istedim tamam mı
ama siz çok aşağılık bi şekilde dalga geçtiniz allaha havale ediyorumm başka birşey demiyorum

canım benim arkadaşlar komiklik olsun diye yazmışlar alınma canım bizim topikte biz hep böyle konuşuruz espiri olsun diye, bak 10 kilo verilebilirde. ama canım sporda yapılarak ki ramazanda nasıl yapılsın .ama iradeli olupta taktıysa insan kafasına iftardan 2 saat sonrada yapabilir spor.bende mesala bu ramazanda sahurda kepekli tost yiyip domates salatalık 5 zeytin, gün aşırıda haşlanmış yumurtada ilave ederim yanına öyle tutcamki recep ayında 10 gün aralıklarla tuttum daha uzun zamandı tuttuğum saatler. akşamlarıda çorba iççem soğuk çorbalarda içilebilinir reklamlarda gördüm hazır çorba varya bizim markası çıkarmış bu ramazan . onuda yaparsın salatayla çok az yağ ama 1 tanede kepek ekmeği . sonra zaten ben ara veririm 10 dakkika . sonrada istersen uzun tut arayı sebze yemeği 4 kaşık falan veya haşlanmış et tavuk falan 4 köftede olabilir yağsız tavada yaplınlardan tatlı olayınıda sütlü tatlılarla geçiştirilip meyvada olur ama mutlaka 3 litre su içilir olabilir ben bu ramazan yapmayı düşünüyom bakalım kaç kilo gider yazarım buraya ben

hem bak öğrenciğmişsinde okul yok herhalde ramazanda yani ünüversite öğrencisimisin bilmiyom ama onlarada yok sanırım rahat yapabilirsin bak benim oğlum var evde o yüzden çıkamam yürüğüşe ama istersen sabah kalkar kalkmaz yürü yarım saat veya bir saat ramazanda iftarada yarım litre su içerek başla devamınıda 2 .5 litrelik kola şişeleri varya onu doldur savura kadar bunu ben iççem sadece de evdekiler içmesin suyundan hergün onu yap ben öyle yaparım o zaman 3 litreyi biliyomki içiyom verirsin azimli olunca dahada gençsin oturmamıştır kilon kolay veririsin çizelgede 60 görünüyosun boyun kaç merak ettim

ayy nasıl verilcek bana da söyleyin bilen varsa ben ramazanda çok kilo alıyorum cnm yaaaaaaaaa :gitme:

canim yanlis anlamissin sen art niyetle yazdiklarini sanmiyorum arkadaslarin, alinma :1hug: bu tür konusmalar espriler oluyor:teselli: herzamanda ciddyet olmazki güzelim yayerimseniben ayrica gercektende bilen varsa yardim etsin bende ramazini bosa gecirmemisim olurum:nazar:

canim ben suanda diyetteyim ve bu konuyu netten arastirdim 10 kilo gibi kesin birsey diyemem ama verilebilecegini nette arastirma yaparken buldum paylasmak istiyorum..
RAMAZANDA KıLO VERMEK

Aslında Ramazan ayında oruç tuttuğumuz için bunu fırsat bilip zayıflamaya da çalışırız. Genelde bu mümkün olmaz. Çok basit kuralları bile unuturuz. Bu yazımızda sizlere ufak ipuçları verip Ramazan ayında kilo vermenizi sağlayacağız.

1- Oruç tutmasak bile müslüman bir ülkede yaşadığımız için hafif bir çekingenliğimiz olur. Her zaman yaptığımız ufak atıştırmalardan uzak dururuz. Eskiden her ortamda çikolata, kahve, bisküvi gibi diyetimiz yönünden zararlı olan yiyecekleri yerken Ramazan ayında bunlardan daha rahat bir şekilde uzak durabiliriz.

2- Ramazan ayında içkili eğlence yerleri genelde faaliyetine ara verdiği için diyetimizi alkol alarak bozmayız ve böylece bu süreyi iyi değerlendirebiliriz.

3- Oruç tutuyorsak iftar ve sahura dikkat etmeliyiz, mutlaka sahura kalkıp bütün gün kullanacağımız enerjiyi almalıyız. Eğer sadece iftar ve akşam yemeği yiyerek sahuru atlarsak hem sindirim sistemimiz için , hemde metabolizmamız için çok büyük bir kötülük yapmış oluruz. Eğer sahurda yiyeceklerle bir enerji almazsak, vücudumuz kıtlık sendromuna girer ki ozaman metabolizmamız çok yavaşlayacağı için bütün sistemi bozarız ve vücudumuz hızla yağ depolamaya başlar. ışte ozaman kilo almaya başlarız.

4- Sahurda aldığımız enerji öğlene kadar biz idare eder. Öğleden sonra yedek enerji depolarını yakmaya başlarız. Bu yedek enerji depoları depo yağlarımızdır. Fakat dikkat etmemiz gereken bir durum daha vardır depo yağlar yandığında bol miktarda artık madde meydana gelir hele oruç tutuyor ve su içemiyorsak ağır spor yapmaktan mutlak surettte kaçınmalıyız fakat genede iftar öncesi yapacağımız hafif hareketlerin tamamı depo yağlarımızı eriteceği için, iftarı beklerken hafif yürüyüşler bile bize çok iyi gelecektir. O nedenle iftarı oturarak değil hareket ederek bekliyelim. Nasıl olsa birşeyler yiyeceğimiz için bu sorun olmaz sanırım.

5- ıftar öncesi mutlaka kilomuza bakalım. ıftar yemeginden sonrada tartılıp kendi kendimize kritik yapalım. ıftar yemeginden sonra yaklaşık 2 kilo civarında bile kilo farkı görebiliriz, korkmayın bu aldığınız kilonun büyük çoğunluğu su dur. Eğer mümkünse iftarda içtiğimiz suyu hesaplayıp onu fark kilosundan çıkaralım.

6- ıftarımızı kesinlikle bir bardak su ve bir zeytin tanesi ile açalım ve sanki bu zeytin tanesinin yiyebileceğimiz tek gıda olduğunu düşünelim ve en azından 10 dakika bekleyelim. Bu arada su içmek serbesttir.

7- ıftar sofrasında ilk bir iki lokma yedikten sonra durup biraz diyet yapabileceğimizi düşünelim. Nede olsa bütün gün yemek yemedik ve su içmedik. Kimse bunu zorla bize yaptırmadı. Öyle ise biz nefsimize hakim olabildik. O zaman ilk bir iki lokmadan sonrada durup tekrar nefsimize hakim olabileceğimizi kendimize kanıtlayalım ve bununla gurur duyalım. Bunu başarabilirsek zaten herşeyi başarabilirz. 10 dakika geçtikten sonra tekrar, fakat azar, azar yemeye devam edelim. ıftardan 2 saat sonra tekrar hafif birşeyler atıştıralım. Bu meyve olabilir veya yoğurt olabilir. Bunu ara gıda olarak düşünelim ve eğer mümkünse 2 saatte bir tekrarlayalım. Ama tekrarlarda asla abartmayalım hep azar azar yiyelim.

8- Yemekten sonra hafif hareket etmemizde yarar var, bu metabolizmamızı çalıştırmakta bize yardımcı olacaktır.

9- Gece yatmadan önce de hafif bir yoğurt , peynir veya ayran içelim.

10- Sahurda mümkün olduğu kadar kahvaltı şeklinde yemek yiyelim. Ağır yemeklerden uzak duralım.

11- ıftar öncesi ve sonrası kilo farkını her gün daha da azaltmaya bakalım. ıftar öncesi ölçtüğünüz kilonuzun, her gün 100 gr kadar düşük olmasına çalışalım. Eğer düşmediyse iftar öncesi biraz hareket ederek bunu sağlayabiliriz.

Bu dediklerimizi uygularsanız. Kilo verip zayıflayacağınızı garanti ederim. Hepinize iyi Ramazanlar dilerim.

Dr. Fevzi Özgönü
bence olmaz diye birsey suanda bile neler pisiyor evde ama ben yemiyorum aksamlari sebze yiyorum tabiki ramazanda cesit daha fazla olacaktir ama yinede yemeyi en aza indirirsek bence olur neden olmasin ama 10 kilo cok gibi geldi..l

Reyyan_06 internetten bulduğun yazıyı okudum,çok doğru.
İki sene önce ramazanda ve sahurda o kadar sıkı yedim ki dümdüz karnım olmasına rağmen 1 ayda göbek yaptım.O da niçin gündüz aç kalırım diye.Ama bu olaydan ders aldım,geçen sene ramazanda sadece aç kalmayacak kadar yedim ve yetti.Ama tabii ramazanda hareketler sınırlanıyor.Bunun için de gün içinde aktif olmak için az yemek yemeyi abartmamak gerektiğini düşünüyorum.

o zman haydin kızlar ramazanda elbirliğ ile kilo vermeye donuste haberleslm kac kilo verdgmızi:)

kızlar ben gecen ramazan tam 7 kilo verdim bayramdada almadım tabi ki..
iftarda çorba,salata,ızgara yada sebze yemeği
sahurda ise sadece meyve yiyordum...
3 günde 1'de şu algidanın dondurmalı ekmek kadayıfından yemiştim 4 kiloda su içmiştim...
yani verilebilir canım rahatlıkla..

hem bak öğrenciğmişsinde okul yok herhalde ramazanda yani ünüversite öğrencisimisin bilmiyom ama onlarada yok sanırım rahat yapabilirsin bak benim oğlum var evde o yüzden çıkamam yürüğüşe ama istersen sabah kalkar kalkmaz yürü yarım saat veya bir saat ramazanda iftarada yarım litre su içerek başla devamınıda 2 .5 litrelik kola şişeleri varya onu doldur savura kadar bunu ben iççem sadece de evdekiler içmesin suyundan hergün onu yap ben öyle yaparım o zaman 3 litreyi biliyomki içiyom verirsin azimli olunca dahada gençsin oturmamıştır kilon kolay veririsin çizelgede 60 görünüyosun boyun kaç merak ettim

doğru diyorsunuz ama bende arkadaşlar öyle yazınca çok sinirlendim üniversite öğrencisiyim bu arada 20 yaşındayım ve 1.55 boyundayım vermem lazım artık yürüyüşe gidiyorum bilgisayarda zumba da yapıyorum ama 2-3 gündür kilkom sabit hiç değişmiyor yediklerime de dikkat ediyorum ama arada diyettte olan birinin yememesi gereken şeyleride yediğim oluyor :kedi: yarından itibaren ramazana kadar isveç diyetini yapacam ama bu diyette kahvaltı yerine kahve veriyor ben kahve yerine 1 fincan şekersiz yeşil çay 2-3 dilim peynir ve domates salatalık yiyecem onun dışında ekmek hiç yemeyecem neyse iyi akşamlar inşallah herkes verir fazlalıkları a.s.

Arkadaşlar bende ramaznda kilo vermek istiyorumçBenim programım şöyle: sahurda müsli (bir kase) iftardada az yiyeceğim tabi yemekyerken tatlı kaşığı kulanacam. Gecen sene kilo almıştım bu sene dikka edecembuyrunnnnnnnnn

geçen sene ramazanda 5 kilo aldım nerdeyse bu sene de aynen ramazanda verecem kısmetse hihoyyythihoyyyt

doğru diyorsunuz ama bende arkadaşlar öyle yazınca çok sinirlendim üniversite öğrencisiyim bu arada 20 yaşındayım ve 1.55 boyundayım vermem lazım artık yürüyüşe gidiyorum bilgisayarda zumba da yapıyorum ama 2-3 gündür kilkom sabit hiç değişmiyor yediklerime de dikkat ediyorum ama arada diyettte olan birinin yememesi gereken şeyleride yediğim oluyor :kedi: yarından itibaren ramazana kadar isveç diyetini yapacam ama bu diyette kahvaltı yerine kahve veriyor ben kahve yerine 1 fincan şekersiz yeşil çay 2-3 dilim peynir ve domates salatalık yiyecem onun dışında ekmek hiç yemeyecem neyse iyi akşamlar inşallah herkes verir fazlalıkları a.s.

tatlım sen bilirsin ama bence böyle sok diyetler yapma ekmek yeme ama sabahları ii beslen ki aksama karnın kazınmasın sabah yediğini eritirsin aksamda salata fln yersin kendini çok fazla esirgeme katı kurallar koyma yoksa cabuk sıkılırsın diyetten

Arkadaşlar bende ramaznda kilo vermek istiyorumçBenim programım şöyle: sahurda müsli (bir kase) iftardada az yiyeceğim tabi yemekyerken tatlı kaşığı kulanacam. Gecen sene kilo almıştım bu sene dikka edecembuyrunnnnnnnnn

tatlış bu güzell bende senin gibi yapcam hem müsli tokta tutar bu müsliyi light sütle birlikte ye içine azıcıkta keten tohumu at enver sarac dediğinde duymustum

kizlar sahurda 2 dilim kepek ekmegi abartmayarak peynir zeytin salatalik domates olsa aksamda bir kase corba aam o yaziya göre ben söyle düsünüyorum mesela iftarimi zeytinle acarim biraz su icer kalkar abdest alip aksami kilip tekrardan corbayla baslarim ama yavas yavas sebze yada ne varsa ondan az bir sekilde alirim sonrasnda yarim saat sonra filan spor yaparm daha sonra bir elma yer bitiririm diyorum ama bu düsünce iyi mi yoksa bilen biri varsa ne yapmamiz gerektigini yazarsa cok sevinirim..bu yaziyi okuyunca ben cok umutlandim sonucta simdide belki oruc degiliz ama yemiyoruz mesela bugün dolma vardi yemedim icindeki pirinclerin fazla oldugunu düsündügümden,dün kizartma vardi yemedim ayrica cikolata dibimde duruyor ama yemiyorum azmettim verecem bu kilolari sonucta simdi yapiyorsam insallah irademi kaybetmem ramazandada yaparim..

tatlış bu güzell bende senin gibi yapcam hem müsli tokta tutar bu müsliyi light sütle birlikte ye içine azıcıkta keten tohumu at enver sarac dediğinde duymustum

ben de sevdiğimden böyle yapıyorum sonra okudum yararlıymış baya zemuszemuszemuszemuszemuszemuszemuszemus

X