Isparta SDU kazananlar burayaa

ben kazanalı baya sene oldu ama mafoldumben hatta mzun olma vakti geldi... neyse sorularınız olursa seve seve yanıtlarım..

olmaz mı her zmn sorum var benim kaydirigubbakcemile3 nasıl yaşanması kolay bi yer mi çok küçükmüş diye duydum devlet yurdu yok diye duydum bilgi verirsen çok sevinirim cnm opuyorumnanaktan

ısparta kücük ama alısılmayacak bi yer degil.. devlet yurdu olmazmı.. kalan arkadaslarım cok memnun.. türkiyenin en iyi devlet yurtlarından biri diyolar.. cok temizmiş.. yasamak acayip kolay.. otobüs ucuz.. kira nispeten diger illere göre ucuz.. daha ne olsun.. yanlız buraya ilk gelenler acayip bi sekilde ne burasımı burdamı okucam diyo... ama okadar feci üniler varki... eger aydında yasıyosan gercekten profilinde yazıyo=) alısman kolay olur... aydınıda biliorum az cok cunku.. ama hersey sende biter... üniversitede önemli olan sehirden cok arkadaslarındır ortamındır ve aileden uzak yasayabilmendir... bunu basarabiliosan keyfin yerinde ve arkadasların yanındaysa her üni ortamı aynı... daha sor merak ettiklerini...

teknik eğitim fakültesi kazandım cnm ama ankara yaşıyorum bi yanlışlık var =D sabancı yurdunu herkes çok övüyor benm de bi arkadaşım orda kalıyor ama görüşmüyrz şu an onunda özel yurt mu devlet yurdu mu anlamadım nasıl başvurcam kyk dan mı ki dedigin gibiyse diger yurtlarıda çok iyidir

bende ıspartalıyım bu arada orda okumadım ama eşimde bende oralıyız..şimdiden hayırlı olsun kızlar....çok severim ben ıspartayı pişman olmazsınız emin olun güzeldir..ee güller diyarı güzel olmazmı ...

hımmm sabancı yarı devlet yarı özel.. orayada basvuruyosun galiba ama sıra bekleyebilirsin.. sen kykya yani devlete kesin basvur ordan oraya gecmek kolay olur... gerci tam kayıt sistemini bilmiyorum yani sabancı devlet yurduna göre daha güzeldir tabi... benimde kalan arkadaslar var.. zaten kayda gelince yol göseriyolar.. insallah ilk sıralarda olursunda beklemezsin... teknik egitim fakülteside baı kampüsünde.. batı kampüsüde cok güzel dogu kampüsüne göre.. insallah hazırlık egitimine tabi degilsindir.. tekniktekilerin bazıları hazırlık okuyo... hos hazırlık gördüm bende zararı yok yararı cok... ama yinede 5 yıl okumak koyuyo =)

evet ben hiç pişman degilim burda okumaktan ama burayı semek için sebepler buluyorum kendime.. yoksa baska memleketten kop gel.. aileni bırak düzeni bırak.. tek basına ayakta kalmaya calıs cok zor alısmak ama alısmakta kolay oluyo bi zaman sonra.. =)

yok canm hazırlık okumuycam çok şükür 4 yılda bitircem inş batı kampüsündeymiş evet peki bu yurtlara ilk girdigimizde 3 aylık parası + depozitomu veriyoruz biz? katkı kredisine başvurursak bi indirim oluyor mu? çok saol cnm cevapların için bu arada opuyorumnanaktan

=) nedemek.. hayır depozito ve 3ylık veriyosun katkı kredisi alsanda almasanda.. degişen bişey yok.. ama 3 aylık fiyatı 270 mi ne.. belkide daha az yanlıs söylemimde.. depozitoda azcık bişey... katkı kredisi mutaka al derim.. 180 tl alıyosun her ay.. arastır ama ücretler ne kadar diye ben yanlıs bilgi vermim yinde cebinde kayıt olmaya gelirken yurt için bi 400 bulunsun... yurda girdikten sonra cok rahat edersin... aklım olsa eve cıkmazdım... keseyi zorlayabiliyo.... =)

sabancı yurdu için 120 lira aylık 225 depozito dio cnm sitede toplamda 360 + 225 bayaa kabarık bi rakam çıkıo harç parasınıda katarsak bi de açıkögretim okuyrm ben onunda harç parası var nasıl yapıcaz bilmiyrm :/

sabancıda devlet yurdu diye geçiomuş ama diğer devlet yurtlarında daha mı az ücret ortalama 100 falandır diye düşündüm ben

ewt diger dewlet yurtlarında ücret daha az oluyor.bu arada 120 liranın aylık verilcegini düsünüyorum canım.sanmıyorum ki 3 ay aynı anda alınsın.o devlet yurdunda oluo ama zaten 3 aylık ücreti 60 mı 90 mı öyle bişey:)

saol deucum her buldugum yere konu açar oldum kaydirigubbakcemile3 hayırlısıyla bi gidebilseydim bu arada 3 aylık mıdır acaba ya öyleyse süper olur yine geldin hızır gibi kaydirigubbakcemile2

sabancı devlet diye geciodur belki bilmiyorum tam... birinci ögretimsen para konusunda sıkıntı cekmezsin.. bide ücretleri 3 aylık yatırılıyo yurtların..

evet canım birinci öğretimdeyim en büyük sorunu giderken yaşıycam anladıgım kadarıyla deli gibi para gidio hesaplayınca içinden çıkamıyrz valla şu devlet yurdu çıksa bari çok yurt var mı ısparta da

yurt cok tabi ..ama parası da cok...suna bir acıklık getireyim;devlet yurtlarında 3 ay birden ödenir,özellerde aylık ödenir.hem devlet hem de özel yurtlara depozito verilir.sabancı dewlet yurdudur..

Son düzenleme:
bütün yurtlarda depozito istiyolarmış ama artık öyle duydum ordaki fiyatlarıda 3 aylık diye diil aylık diye geçiodu ve 100 den aşagı yurt yoktu :/

X