Makyaj Ürünleri OVERnight'ın makyajları

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

OVERnight

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2008
586
6
bende yaptıgım makyajları bu konu altında toplıyım dedim aşama aşama koyarım böylece sizde uygulayabilrsiniz arkdaşlar=) Ne de olsa modacıyız fotoğrafta çekiyoruz makyajda yapıyoruz ,stylingde işin temeli değilmiyerimseniben
istediginiz renk varmı ağırlıklı olarak ona göre yapıyım?:lepi:

2.sayfada mavi siyah
4.sayfada pembe mürdüm makyaj..

Son düzenleme:
bide nasıl bi mavi istersiniz
16109253_0.jpg

iyi mi bu?

yaaa bende şey isterim, şeffaf bi far nude tonlarda üstüne kalın şerit eyeliner nostaljik bişey. lüffen yaaaapopuyorumnanaktan

cnm topiğin hayırlı olsun :içelim:benim içinde bal köpüğü tonlarında makyaj yapar mısın?

makyajbit.jpg

1.ilk olarak tabiki makyajımızın altına daha uzun süre kalması ve rengini güzelce belli edip tenimizdeki hataları kapatması için göz altı kapatıcısı sürüyoruz.ben göz altıcı kapatısını gnelde sürüp biraz göz altına dağıttıktan sonra sıvı fondetenimden azıcık alıp kapatıcının üstüne 2 3 damla pıtırtıveriyorum çünkü genelde göz altı için olan stiklerin kıvamı çok koyu oluyor ve eşit dağılımı zorlaşıyor bu nedenle böylece kolayca sürebiliyorum.
2.ikinci olarak hangi renk makyaj yapıcak olursam olayım ben mutlaka altına açık renkli ışıltılı bir far kullanmayı tercih ediyorum.bu sefer açık sarı altın rengini seçtim böylece maviyle geçişte arada güzel bi ton oluşturacak=)
3.Daha sonra alt tarafına ağırlıklı tonda olmasını istediğim mavi farımdan ince çizgi halinde sürmeye başlıyorum.
4.İnce diyorum ama birazcık dağılsın öyle kalem gibi durmasın tabizemuszemus
5.daha sonra ise üst kağada aynı renk fardan sürüyorum.Farkettiyseniz şekli kalından inceye dogru gidiyor ve sonra yok oluyor göz bitimini sürdüğümüz bu kalın var sonradan bizi hafif kedi gözlü gösterecek adımların ilk sırrıkaydirigubbakcemile3
6.-7.Daha sonra farı sürdügümüz mantıklı gene dıştan kalın içe dogru incelterek belli bir kısma kadar kalemimizi kirpik diplerine dogru çekiyoruz.(7 inci fotodan sonra renk ayarlarını değiştirdimmakinan böyle daha hoş gözüktü:)
8.Bu aşama en önemli aşamalardan biri arkadaşlar işaretledigim bölgeye hafif bir kahve farla gösterdiğim şekili yapıyoruz bi bakıma gözde gölgelendirme oyunu yapıyoruz
ve sonrasında işe gözün dış kısmı ve kalemi kalın çektigimiz yerden yukarı dogru çok azda siyah far ekliyoruz.Ama dikkatli olunda makyasınız siyah farın pıtırcıklarının azizliğine ugramasın.Aplikatöre aldıktan sonra iki sallayın bi üfleyinmafoldumben
daha sonra tabiki göz altımızıda kalemimizi çekiyoruz bi güüzzeeel:1closedeyes:
9.Son aşamamızda tabiki rimelimiz arkadaşlar .Makjazımızı tamaladıktan sonra ayna karşısına geçip bakıyoruzz şöylee bii.. Güzelmiyiz neyiz bizz:teytey::teytey::lepi:eek:puyorumnanaktan

ilk resimlerde renkler daha belirgin ama cok güzel olmus.ellerine saglık.... topikte hayırlı olsun...

resimler ii canım.. =) sadece ben renkten bahsettim.. son resimler daha karanlık cıkmıs.. ama önemli olan içindeki... gayet güzel.. ellene saglık...

hayırlı olsun canım makyajın güzel beğendim ama resimler daha net olabilirdi
bide bişiy sorcam göz pınarının üstüne kahvemi sürdün

X