gebelikte lokal anestezi ile diş tedavisi.. ??

cileklipizza

Sana emanetiz...
Kayıtlı Üye
21 Mart 2009
1.375
84
kızlar merhabalar , 6 haftalık hamileyim ve ne yazıkki dişimde ciddi bi cürük var. doktorum ilk uc aydan sonra mutlaka tedavi edilmesi gerektigini yoksa iltihabın bebeğe gitme riski oldugunu soyledi. aranızda hic lokal anestezi ile diş tedavisi olan oldu mu hamileyken ?? lokal de olsa insan tedirgin oluyor olumlu veya varsa olumsuz tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ederim.. hepinize sevgiler...

Canım öncelikle allah tamamına erdirsin, inşallah sağlıkla kucağına alırsın :)
Benim bir arkadaşım 4. ayında hem dişine dolgu yaptırmış hem de antibiyotik kullanmıştı. Doktoru iltihabın bebeğe zarar verme ihtimalinin daha yüksek olduğunu söylemişti.
Şimdi akıllı mı akıllı bir oğlu var. Yani bebeğe de hiçbişe olmadı.
Mecbur kalınca ilk üç aydan sonra yaptırılabiliyor diye biliyorum

Benim bebeğim 7 haftalıktı lokal anesteziyle kanal tedaviye başladık. Diş hekimim biraz hassas bi insandır 3 ayı doldurmamı söyledi ama 20 gün her gece diş ağrısı çekince kadın doğum uzmanıma sordum ve bana hiç bi zararı olmayacağını bu şekilde sürekli ağrı çekmenin bebeğe daha çok zarar verdiğinden bahsetti gittim ve kanal tedavi dedi doktor şimdi 11 haftalık hamileyim ve çok şükür rahatım.bence böle bi sıkıntınız varsa hiç durmayın derim...geçmiş olsun tekrardan.

arkadaşım bende 4 aylık hamileyim hem çürük dişim var hemde 20 lik dişim çıkmaya çalışıyor ben acı çekiyorum doğuma kadar beklememe gerek

öncelikle geçmiş olsun cnm hamileliğin her döneminde diş tedavisi yapılır yapılaak olan bir ampül anestezinin bebeğe zararı yoktur adrenalin içermeyen lokal anestezik tercih edilmelidir beklerseniz olay daha karmaşık hale dönüşür sabah saatlerinde iyi bir kahvaltıdan sonra sakin bir ortamda tedavinizi olabilirsiniz hiçbir sakıncası yok

bende 10 haftalık hamileyim.daha önce öndeki iki dişimi zirkon yaptırmıştım.fakat bir tanesi nedense iltihap yaptı ve iltihap diş etlerime yayıldı.15 gün çektim bunu ama gittikçe dahada kötü oldum ve 2gün önce resmen ağrıdan ve acıdan hüngür hüngür ağladım..diş ağrısı bişeye benzemiyor..dün doktor kontrolüm vardı.doktoruma danıştım.bunu çekmemin bebeğe dahada zarar vereceğini iltihabın bebeği etkileyebileceğini,zaten hamilelere yapılan anestezinin çok etkili olmadığını ve bebeğe zarar vermediğini,hatta antibiyotik bile kullanabileceğimi söyledi.ama bazı antibiyotikleri kullanabileceğimi söyledi.hemen anında dişçide aldım soluğu,bi sorun olmayacağını söyleyince tamam dedim hemen iğne atıldı,ve dişimi arkadan deldi,içindeki iltihabı boşalttı Allah razı olsun o adamdan,2 gecedir kuş gibiyim,yarın tekrar doktora gidicem..bebeğim inşallah iyidir.:nazar:eğer geçmezse antibiyotik tedavisine başlarız dedi.ben doktorlarıma güveniyorum.zaten atılan iğne yarım saat sonra etkisini kaybetti uyuşukluk gitti,normal haline döndü dişetim dudağım,dedikleri gibi adrenalin içermeyen etkisi az olan bi anesteziymiş..rabbim bebişlerimizi korusun :nazar:..fakat diş ağrısıçekilir dert değil :KK15:

ben de 10 haftalık hamileyim ve 2 gündür çok ağrıyor dişim :85:

doktora sormadım henüz ama ben de diş iltihabının bebeğe zarar verebileceğimi düşündüğümden 4 ay falan dayanıp geçemzse dişçiye gitmeyi düşünüyorum

ben de 10 haftalık hamileyim ve 2 gündür çok ağrıyor dişim :85:

doktora sormadım henüz ama ben de diş iltihabının bebeğe zarar verebileceğimi düşündüğümden 4 ay falan dayanıp geçemzse dişçiye gitmeyi düşünüyorum

cnm 4.ayı nasıl bekliyceksin o ağrıyla.doktorum bana senin yaşadığın o stresi acıyı bebğinde hissediyor ve o iltihap bebeğine zarar verir dedi,bugün 2li tarama testim vardı gerçi daha bbirsürü test olucam ama bebeğim şimdilik çok sağlıklı..bence üzme kendini ..doktorlar anestezinin değil devamlı hap kullanmanın bebeğe zarar verdiği söylerler hep.ki mecburen antibiyotik kullanan insanlar var,,

Benim bebeğim 7 haftalıktı lokal anesteziyle kanal tedaviye başladık. Diş hekimim biraz hassas bi insandır 3 ayı doldurmamı söyledi ama 20 gün her gece diş ağrısı çekince kadın doğum uzmanıma sordum ve bana hiç bi zararı olmayacağını bu şekilde sürekli ağrı çekmenin bebeğe daha çok zarar verdiğinden bahsetti gittim ve kanal tedavi dedi doktor şimdi 11 haftalık hamileyim ve çok şükür rahatım.bence böle bi sıkıntınız varsa hiç durmayın derim...geçmiş olsun tekrardan.
HERHANGİ BİR SIKINTI YAŞADINIZ MI DOĞUMUNUZDA LOKAL ANESTEZİ ALDIKTAN SONRA?

X