Doğuma Hazırlık Kolay doğum için hurma..!

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
       Ve huzzî ileyki bi cizın nahleti tusâkıt aleyki rutaben ceniyyâ(ceniyyen). Ve hurma ağacının gövdesini üzerine silkele. Taze hurmalar senin üzerine düşsün, (orada) toplansın.                 Fe kulî veşrabî ve karrî aynâ(aynen), fe immâ terayinne minel beşeri ehaden fe kûlî innî nezertu lir rahmâni savmen fe len ukellimel yevme insiyyâ(insiyyen  

Artık ye ve iç, gözün aydın olsun! Bundan sonra eğer beşerden bir kimseyi görürsen, o zaman (ona şöyle) söyle: Muhakkak ki ben, Rahmân'a (konuşmama) orucu nezrettim (adadım). Bu sebeple bugün bir insanla asla konuşmayacağım. ben her gun ya 7 yada 9 tane yitorum cok faydasi var dogum kolaylastirir ve rahim acilmasina yardimci olur her turlu proteinde var onda tavsiye ederim

arkadaslar ben arap ulkesinde yasiyorum.kuranda bahsedilen medine hurmasi.hurma rahim kaslarinin calismasini sagliyor, ayrica bi cok faydasi var. burdaki insanlar sabahlari ac karnina 6-7 adet mutlaka hurma yerler. ve masallahlari var. ama ben hamileligim boyunca yemedim kaslari calistimasin erken dogum olur korkusuyla. 36. haftadan sonra gunde 10 -15 adet yemegi dusunuyorum.

ayrica burda yeni dogan bebege anne sutunden once agzina hurma veriyorlar sunnetmis. sadece bi iki emdiriolar yanlis anlasilmasin yedirmiorlar,
canm hurmayi acken mi yemek gerekiyo yoksa tokken mi ??

kizlar dogumun baslamasi icin gunde kac hurma yemek gerekiyo ve ackken mi tokken mi yemek gerekiyo yardmci yardmciolur musunz ??

Arkadaşlar ben 38 haftalık hamileyim ve bi aydır hurma yiyorum hurmanın icindeki bi sıvı dogumu kolaylastirma etkisi var ve bebegi gelistiriyo meryem suresinde allah hz.meryeme hurma dalını tutup sallamasını ve dokuleni yemesini buyuruyor yani dinimiz acısından da önemlı son aya girdiginizde bol bol meryem suresini okuyun ben hastane cantama hurma zemzem suyu koydum sancı basladıgı an yenilip icilince dogum kolay oluyormus ozellikle yiyeceginiz hurmaya meryem suresinj okuyun insirah suresi de rahim acmak icin birebir bi sure insirah genisletmek acmak anlamına geliyor bu sure o yüzden birebir hergun bol bol okuyun bi de ya rakib ismini gunde en az 300 defa soylenirse doğum acısız oluyor yer gok dua ustune kurulu o an tek yardımcımız yaradanımız unutmayalım ve hic bi dua yerde kalmaz son bisey paylasmak daha istiyorum peygamber efendimiz hz fatıma dogum sırasındayken ayetel kursi nas ve felak surelerini okumus bunu da yapın unutmayın rabbim kolay eylesin

Kolay doğum için yürüyüş spor arkadaşlar!!! Kolay doğum için kas elastikiyeti şart doğum kas işi hurma değil!! Evet enerji berir doğum sırasında yenebilir iyidir duanında etkisi var tabikide ama bize düşeni yapalım gerisi Allaha kalsın !!

hurmanın etkileri saymakla bitmezken 'zaten başka şeylerden alır o vitamini, kalorili zaten sporla kolay doğum olur vb' şeyler yazan arkadaşlar... içindeki o kadar çeşitli vitamini 1 hurmadan almak varken farklı besinlerden almak sizin tercihiniz olabilir tabi ama insanları yanlış yönlendirmeyin. sporun da etkisi vardır tabiki ama yurtdışında yapılan araştırmalarda bile hurma yiyenlerin açılmalarının yemeyenlere oranla daha çok olduğu, doğum süresinin kısaldığı (yiyenlerin 8,5 saate düşerken yemeyenlerin 16 saate yakın sürdüğü) yırtılma olasılığının daha az olduğu görülmüştür. hurma tüketen hamilelerin bebeklerinin zeki olduğu da görülmektedir gibi bir çok veriler elde etmişlerdir. Rabbimin 1400 yıl önce söylediği şeyleri kalorili bla bla diyerek reddetmeyiniz. bende 26 haftalık hamileyim ve bebeğim 2 hafta önde gidiyor maşallah. yediğim hurmalara bağlıyorum. en iyi folik asit kaynağıdır ayrıca. ayrıca kilo almamak için bebeklerini bu vitaminden mahrum bırakacak annelerde fikirlerinizi kendinize saklayın da yemeyi düşünenleri etkilemeyin. tek sayıda yemek önemli ayrıca 1 3 5 gibi.
hepimize kolay doğum nasip etsin Rabbim inşallah.

Normal vajinal doğum düşünenler

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Aytun Aktan normal vajinal doğum hazırlığının püf noktalarını Kadınlar Kulübü TV'ye anlatıyor.

Normal vajinal doğum yani bebeğin dünyaya gelmesiyle ilgili hazırlıklar gebeliğin başından itibaren başlıyor. İlk önce anne bebeğini nasıl doğurmak istediğine kendisi karar veriyor. Kendi ağrı eşiği, geçirdiği ameliyatlar, daha önce yaşadığı duygular, değişimler ya da gebelik aşamasına nasıl geldiği, o bebek için neler hissettiği çok önemli.
İşte tüm ayrıntılar..
Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye video izleme desteklerinizi bekliyoruz.
Diğer videolar için: https://www.kadinlarkulubu.tv/

X