Vefasız dostlara kalbim kırık

E

EU3

Ziyaretçi
Hep benden iyilik goren, vefa goren, zor zamanlarinda yanlarina kostugum, onlar icin kendi isimi erteledigim dostlar, siz sozde dostmussunuz meger. Simdi kayboldunuz, isiniz bitip te engebeleri asip duzluge ciktiginizda, o engebelerle birlikte dostlugu da geri biraktiniz. Ben aldanmisim, kor olmusum, gercek dostluk sanmisim, megerse kendi kafamda yaratmisim o sicakligi, zaten yokmus...

canım benim insanları tanıyamıyoruz artık malesef.Herkes öyle çıkarcı olmuş ki!Bende senin durumundayım.En değer verdiğim dost dediğim insanlar benim en zor günümde en mutlu günümde hiç yanımda olmadı.Aksine sadece arkadaşım olan kırk yılda bir görüştüğüm insanlar herşeyimde yanımdaydı.Oysaki ben kendi dertlerimi sıkıntılarımı bırakıp koşmuştum onlara en zor zamanlarında.Kimseye hak ettiğinden fazla değer vermeyeceksin ben bunu öğrendim....opuyorumnanaktan sıkma canını canım benim önemli olan bunu anlayabilmen şimdiden sonra ona göre verirsin değerini dimi ama :)

kızlar insanlık kalmamış ben 20 yıllık dostumu sildim. ilk çok üzülüyordum ama şimdi değmezmiş diyorum. size günün sözü: 3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen aradaki 2 kuruş için oda seni satar. artık dost değil sadece 2 dakkalık muhabbet edeceğin arkadaşlar var etrafta

canım herkese hak ettiği kadar değer vereceksin ne eskik ne fazla

hepiniz ayni seyi soylemissiniz ve haklisiniz ben onlara hakketiklerinden daha fazla hem de cok deger verdim
simdi uzulen ben oldum gercekten aci cektim
degmez ama yine de insan bosveremiyor
kalbim aciyor inanin ki

ben de en samimi arkadaşımı erkek arkadaşı olduktan sonra tanıyamaz oldum onun için yapmadığım fedakarlık yoktu birlikte az sıkıntıya katlanmadık evlendi şimdi hiç konuşmak bile istemiyorum artık yavaş yavaş uzaklaşıyoruz... bu hayatta bizden kıymetli kimse yok boşverinnn kıymetinizi anlarlar nasıl olsaa yeter ki siz üzülmeyinn :teselli:

Sanmıyorum ki insan ömründe hiç kötü dostlarla karşılaşmasın..
ılk okulda,orta okulda,lisede kısacası eğitim hayatında pek çok kez yanılır insan dost konusunda..
Sonra hayatının bir düzene sokar iş hayatı başlar ve yine sahte dostluklar.
Uzun lafın kısası insanın kendinden başka dostu yoktur,olamaz.
Çünkü insanı kendinden başka hiç kimse anlayamaz ve onu onun kadar iyi hiç kimse tanıyamaz.
Bu zamana kadar pek çok yanlış arkadaş seçimi yaptım.
Bir şey kaybettim mi,hayır.
Ama onlar çok şey kaybettiler.
Bense bir sürü yeni tecrübeler kazandım..

maalesef hepimiz bicok kez yasamisizdir böyle durumlari..
hic üzülme,sen üzülürken inan böyle insanlarin aklinin ucuna bile gelmiyorsundur.
o yüzden yepyeni bir sayfa ac kendine..
ve hepimizin sözlerinden cikarabilecegin ortak sonucuda felsefen edin..
kimseye gereginden fazla deger vermeyeceksin...
maalesef bu böyle

ben de en samimi arkadaşımı erkek arkadaşı olduktan sonra tanıyamaz oldum onun için yapmadığım fedakarlık yoktu birlikte az sıkıntıya katlanmadık evlendi şimdi hiç konuşmak bile istemiyorum artık yavaş yavaş uzaklaşıyoruz... bu hayatta bizden kıymetli kimse yok boşverinnn kıymetinizi anlarlar nasıl olsaa yeter ki siz üzülmeyinn :teselli:

bi an bu yazıyı benmı yazdım acaba dıye dusundum..
aynı seylerı yasadım yedıgımız ıctıgımız ayrı gıtmeyen 15 yıllık dostumla sımdı yolda gorsek bırbırımızı sadece slmlasıyoruz.. ben yenı bır ıse basladım tek eksıgım hayatımda bırının olmamasıydı ve onun hayatına yenı gıren bırıyle aramızdakı meslek acıgını kendınce kapatmaya calıstı..
sımdı ne mı yapıyor erkek arkadasıyla hala sevgılı aılesı bılmıyor gızlıce cunku onaylamıyorlar.. odu kopuyor kendınce ondan once evlenırım dıye, bu kadar caçma sapan bısey olurmu ya.. ıs basladıktan snra evde oturmayı hazmedemedı hep sen benden once cıktın basmakları dıyıp durdu.. gıttı bır kursa yazıldı mılyarlar para verdı meslek sahıbı olup ıyı bır ıse gırmek ıcın ama yk hala evde oturuyor kurslara doktugu paralara yakınıp duruyor... dıyecegım o kı bırakın sızınle ugrasan sızı arkanızdan vuranlar elbet ıslerı ellerıne yuzlerıne bulastırıp oldukları yerde saymaya devam edıyolar...

uzmeyın kendınızı.. kesınlıkle ınsana kendısınden ve aılesınden baska dost yk..

kendı kıymetınızın farkına varın ve deymeyecek ınsanlar ıcın hıc kafa yormayın.. :teselli:

ben artık kımseye guvenemıyorum.
sırtımda çok bıçak var..

X