Bebek Beslenmesi arkadaşlar bebeğim ne emiyor ne de mama yiyor ne yapcam..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

aysu3866

SISKA =)
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2009
364
3
arkadaşlar 5 aylık kızım var nedense anne sütünü emmek istemiyor..özelliklede uyanıkken karnı acıksa emzirmem imkansız ya uyutcam uyuduktan sonra yada hemen uyandıktan sonra uyku sersemliğiyle emerse emiyor..doktora götürdüm yavaş yavaş mama ver bişi olmaz dedi aptamil aldım bende onuda içmiyor zor bela içiriyorum mdesi bulanıyor..bende pirinç unuyla falan işte muhallebi yaptımiçinede çok çok az toz şeker attım karıştırdım öyle yedi...öyle devam edeyimmi yoksa aptamilin şekerli olanı varmış yoksa ondan alıp onu mu vereyim..şekerli diye onu almadım ama diğerinide yemedi çok şekersiz olunca..sizlr ne dersiniz...a.s.

bence sekerli verme derim,cocugu simdiden alistirma sekerli gidalara,benim kizim 1 hafta biberon mamasini reddetmisti,ne yaptimsa iciremiyodum neler neler denedim olmadi,ama baktiki baska caresi yok,kuzu gibi icmeye basladi,,bikacgun sonra duzene girer yani merak etme,,,,,,,,yerimseniben
ALLAH anali babali buyutsun:Saruboceq:

bence sekerli verme derim,cocugu simdiden alistirma sekerli gidalara,benim kizim 1 hafta biberon mamasini reddetmisti,ne yaptimsa iciremiyodum neler neler denedim olmadi,ama baktiki baska caresi yok,kuzu gibi icmeye basladi,,bikacgun sonra duzene girer yani merak etme,,,,,,,,yerimseniben
ALLAH anali babali buyutsun:Saruboceq:

amin canım cümlemizinkini allah analı babalı büyütsün...bende zaten canım şekerliye alışmasın diye aptamilin şekersizini aldım ama zor yediriyorum denemek için işte çok çok az şeker attım yedi güzell..bencede aslında yedikçe yedikçe alışır heralde inşallah...

sütlü pirinçli muhallebiler var milupanın onu sulu yapıp biberonla verebilirsin . Belki sever . Bide doktorun ne dedi bilmiyorum ama ek gıdalarıda yavaş yavaş tattırabilirsin

şekerli verme derim ben kendi adıma biz 8 aylık olduk hala şekerli hiç birşey vermedim
bence dr ile konuşup yavaş yavaş meyve püresi ve yoğurt verebilirisn ayrıca mamadan hoşlanmadıysa muhallebileri daha sıvı biberondan geçecek şekildede verebilirisn ama yemiyor diye birşey yok biraz zorluyorlar snra alışıyorlar

benim oğlumda 4,aydan sonra beni sadece uyuyunca emdi unayıkken sanki zehir veriom gibi ortalığı yıkardı mamayıda hiç sevmedi onuda uykuda verdim bu mücadelem 1 ay daha sürdü sonra ek gıdalara başladım ülker goggly pirinç ununu sevdi sonrasında çorbalar falan şuan bile zorla günde birkez uykusunda azcık mama içiyo okadr ama ek gıdaları severek yiyo

benim oğlumda 4,aydan sonra beni sadece uyuyunca emdi unayıkken sanki zehir veriom gibi ortalığı yıkardı mamayıda hiç sevmedi onuda uykuda verdim bu mücadelem 1 ay daha sürdü sonra ek gıdalara başladım ülker goggly pirinç ununu sevdi sonrasında çorbalar falan şuan bile zorla günde birkez uykusunda azcık mama içiyo okadr ama ek gıdaları severek yiyo

aynı canım benim kızda öyle ne meme emse nede mama yese ama başka yiyeceklerden tettırdığım zaman çok güzel yiyor ama memeyide mamayıda verme..mmayı ama zorluyorum zorlada olsa yediriyorum..ülker in goggly pirinç ununa kaç aylıkken başladın canım..mesela kızım 5 ayı yeni bitirdi benim.

şekerli verme derim ben kendi adıma biz 8 aylık olduk hala şekerli hiç birşey vermedim
bence dr ile konuşup yavaş yavaş meyve püresi ve yoğurt verebilirisn ayrıca mamadan hoşlanmadıysa muhallebileri daha sıvı biberondan geçecek şekildede verebilirisn ama yemiyor diye birşey yok biraz zorluyorlar snra alışıyorlar

veriyorum canım evet artık meyve püreside yoğurta da başladık onları güzel yiyor ama mamaya gelince yemiyor

aynı benım kız ıŞte ne mam ne mem ek gıdalar yenıyo tabı bazen onlardada sapıtıyo .bu rarda arı mama denemenı Şıddetle tavsıyeedıyorum dıĞer pırınÇ unlarından Çok daha besleyıcı ve lezzetlı ayrıca arımamanın kıvamı dıĞer pırınÇ unlarına gÖre Çokdaha akıŞkan ve tatlı Öyle dıĞerlerı gıbı koyu bı bulamaÇ olmuyo ayrıca arı mamayı sulandır bıberonla verebılırsın tadı dıĞerlerıne gÖre sulandırdıĞında bıle Çok daha ıyı ve tatlı luyor canım.

aynı benİm kız İŞte ne mam ne mem ek gıdalar yenİyo tabİ bazen onlardada sapıtıyo .bu rarda arı mama denemenİ Şİddetle tavsİyeedİyorum dİĞer pİrİnÇ unlarından Çok daha besleyİcİ ve lezzetlİ ayrıca arımamanın kıvamı dİĞer pİrİnÇ unlarına gÖre Çokdaha akıŞkan ve tatlı Öyle dİĞerlerİ gİbİ koyu bİ bulamaÇ olmuyo ayrıca arı mamayı sulandır bİberonla verebİlİrsİn tadı dİĞerlerİne gÖre sulandırdıĞında bİle Çok daha İyİ ve tatlı luyor canım.

birde onu deneyim canım ama arı mama bi markamı yoksa beşka markaların bi mamasımı..eczanelerdemi bulabiliriz sadece

canım aynı sorun bendede vardı.ilk zamanlar sütüm olmadı.çok mücadele ettim ve 5 aya kadar emzirdim.ama bu arada mama verdim
hangi mamayı denediysem almadım.bende hero baby kullandım ve aldı.kafaya takmamaya çalış ve sütünü sağ biboronla ver.benim kız 6. ayına girdi ve beni emmek istemiyo bende sağıyorum.aman ha sütünün kesilmesini bekleme hiç olmzsa 8. aya kdar emzir.bu arada pirinç ununu suyls ysp içine biraz ceviz yada fındık koy ben biraz hazır kaşık maması koyuyom.hem severek yiyor.cevizi rondodan geçir çok küçük olasına dikkat et.suyunuda bol içir.

canım aynı sorun bendede vardı.ilk zamanlar sütüm olmadı.çok mücadele ettim ve 5 aya kadar emzirdim.ama bu arada mama verdim
hangi mamayı denediysem almadım.bende hero baby kullandım ve aldı.kafaya takmamaya çalış ve sütünü sağ biboronla ver.benim kız 6. ayına girdi ve beni emmek istemiyo bende sağıyorum.aman ha sütünün kesilmesini bekleme hiç olmzsa 8. aya kdar emzir.bu arada pirinç ununu suyls ysp içine biraz ceviz yada fındık koy ben biraz hazır kaşık maması koyuyom.hem severek yiyor.cevizi rondodan geçir çok küçük olasına dikkat et.suyunuda bol içir.

canım zaten emmeye emmeye sütüm çok azaldı bi geceleri emiyor onuda uyku arasında veriyorum yanii...yazdıklarını falanda deneyim bir..

X