Hazır meyve suları

deniz1634

oğlum abi oluyo
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
1.208
3
Kızlar böyle bir konudaha önce varmyıdı bilmiyırum ama sorma ihtiyacı duydum kendimde. şu marketlerde satılan üzerinde çizgifilm kahramanlarını bulundu hazır meyvesuları zararlımı bebişlerimize yada vermemizde bir sakınca varmı acaba ben onlardan vermeyi düşündüm de siz ne dersiniz?

ben bir sakincasinin olmadigini dusunuyordum ama dr umuz bize meyvesuyunu yasakladi.hem fazla kalori aldiriyormus hem de obez yapiyormus.ustelik midesine agir gelir dedi icindeki katkive koruyucu maddelerden dolayi ..ben hic vermiyorum.onun yerine meyveleri ezip yediriyorum kizima.

guzel bir konu olmus Denizcim
benimde aklima takiliyor bu konu
ben ist dayken milupanin almistim 2 tane birini esim icti , o an meyva suyu yoktu onu verdim
hem deneme amacili , oda dedi cocuk bunu nasil icecek tadi cok kotu.
neyse bir tane daha var elimde ama o oyle dedi diye veremedim.
ben disarsi icin dusunuyordum. hani buskiviy filan ezip icine ara ogun olarak varilebilir diye
burda da var sanirim onlara bakicam alip denicem.
tadi kotu degilse disarida vermek amaciyla almayi dusunuyorum

Aslicim katki maddesi olacagini dusunmek istemiyorum cunku ben kavonoz mamadanda
verdim. bircok anniste veriyor. ayni mantikla uretildiklerini saniyorum.

guzel bir konu olmus Denizcim
benimde aklima takiliyor bu konu
ben ist dayken milupanin almistim 2 tane birini esim icti , o an meyva suyu yoktu onu verdim
hem deneme amacili , oda dedi cocuk bunu nasil icecek tadi cok kotu.
neyse bir tane daha var elimde ama o oyle dedi diye veremedim.
ben disarsi icin dusunuyordum. hani buskiviy filan ezip icine ara ogun olarak varilebilir diye
burda da var sanirim onlara bakicam alip denicem.
tadi kotu degilse disarida vermek amaciyla almayi dusunuyorum

Aslicim katki maddesi olacagini dusunmek istemiyorum cunku ben kavonoz mamadanda
verdim. bircok anniste veriyor. ayni mantikla uretildiklerini saniyorum.

canım bende vermeyi çok düşündüm vermeyi nette aradım bi sonuş alamadım ondan açtım konuyu. birde kavanoz mamalarından bende verdim ve severek yedi oğluşum. bende dışarda ara öğün olarak verdim. çok da sevdi..

en cok hazırcı anne benımdır galıba
m.suyu vermedım sevmıyor meyveyı zaten ama kavanoz mama işim cok oldugunda yetıstiremedıysem yemeını veryorum ama dun meyve suyuda aldım denıcem severse verırım işim cok oldugunda dısarıda oldugumuzda

asli,onlar bio organik diye guveniyorduk ama sen de haklisin
ayni sekillerde üretiliyordur..
yine püresi suyundan iyidir bence,

ben almadım ama milupanın mamalarını alırrken yanında hediye verdiler,organik meyve suyu dio,1 kere denedım sewmedi,hala dolapta duruo 4 paket,milupa için söylüorum eğer kavanoz mamalarını verıosak meyve suyundada bişey olacağını sanmıorum

benim oğlanda asla meyve suyu sevmiyor meyve püresini tercih ediyır içebiliyorsa milupa ver deniz ama ben aldım tadına baktım hiç güzel değildi

canım saol denedim bugun hiç sevmedi meyve püreleri varya kavanozda onlar yedi ama meyve suyunu hiç sevmedi...

denizim çağanda öyle ben drada sormuştum meyve püresi daha faydalı suyunu boşver yapabilirsen evde yap olmadı hazırlardan al ver demişti ben evde yapıyorum kendim ama çağan çabuk sıkıldığı için haızrlardan da evde bulunduruyorum onlardadan veriyorum

kızlar evde kendiniz yapsanzıa meyve suyunu yapamk zor degılkı..mesela bugun ebnım kızım taze taze üzüm suyu içti ilk önce sevmedı ama sonra acıkınca içirdim:)))

bende artık evde yapıcam ewe katı meyve sıkacağı aldık onunla sıkıcam...bakalım inşllah onu sever yoksa sabahları kahvaltı bisküvisinin içine katarım karıştırır öle yediririm. yememeleri konusunda kurnaz olursak herşeyden vitamin almalarını sağlamış oluruz hemde her tada alıştırmış oluruz onları ilerde seçme şansları olmaz dimi ama?

X