Nasıl çıkar bir yol bulacağım? Bilmiyorum.

ganfet

Guru
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
41
0
37
merhaba arkadaşlar;artık o kadar bunaldımki bir çıkar yol bulamıyorum.3,5 senelik bir birlikteliğim var benim.annem erkek arkadaşımı istemiyor,sebebi ise polis olması,ben polise kız vermem diyor(.Aslına bakılırsa insanın evleneceği kişide aradığı kriterler vardır,erkek arkadşımın almış olduğu aile terbiyesi,kendini yetirştirmiş olması ve benim için herşeyden önemlisi maneviyatının çok kuvvetli olması beni ona bağlayan nedenlerden.) benim ailemdeki bütün olumsuzluklara rağmen onun ailesi annesi babası beni çok seviyor.bu konunun bizim ilişkimizi yıpratmasına izin vermedim ama iş uzadıkça ister istemez bizi yıpratmaya başladı bu durum.erkek arkadaşım sorun olmasın diye askerliğini yaptı geldi haklı olarak artık bekleyeceğimiz bişeyimiz kalmadı.artık ailesi oğullarını evlendirmek istiyor.anneme bu konuyu açınca nuh diyo peygamber demiyo,çok otoriterdir annem ilk defa hayatımda bi erkek arkadaşım oldu ve bunu ailem bildi,ve bende ilk defa annemin yüzüne karşı istiyorum diyorum.vermem diyo bende kaçarım dedim.kaçarsan kaç dedi bana beni çok ararsın gibisinden konuşuyor.ben 17 yaşımdan beri çalışıyorum,kendime bir çöp dahi almışlığım yok hepsini geitirir aileme veririm şuan 24 yaşındayım ve işletme mezunuyum.ben onlara bunu hakedicek evlatlık yapmadım.kaçmayı ben kendime yakıştıramıyorum,bütün güzelliklerden mahrum kalmak istemiyorum.şuan o kadar kötüyümki ne düşünüceğimi nasıl hareket edeceğimi bilemiyorum.

Kaçma. Ne olursa olsun, küçük düşürücü ve aciz bir durum.

Annen mantıksız konuşuyor, altında yatan sebebe inmeye çalış ve aslında öyle olmadığını göster.

"Vermem" diye bir şey yok, 24 yaşında, üniversite mezunu, kendi ayakları üstünde durabilecek genç bir bayansın. Hayatını birlikte geçireceğin eşini seçme özgürlüğün var. Bir şekilde kabul edecekler. Başka şansları yok.

Neden polise kız vermiyorki??

Aslına bakarsan polislerin bizim gözümüzdeki imajı hiçde iyi değil. Ama imajları öyle diye hepsini bir kefeye koyamayız. Annen neden insan olarak tanımaya çalışmıyor sevdiğini. Neden onu bir polis olarak değilde insan olarak görmüyor. Bunu anlat annene.

Polisin yeri yurdu belli olmuyor, bir bakıyorsun Bilecikte, bir bakıyorsun Mersin de. Sürekli tayin olayları var. Belki ondan istememiştir annen. Peki babanı ikna ettinmi. Eğerki ettiysen baban anneni ikna etsin

Siz çıkarken Annemin haberi vardı diyorsun
Şimdide vermiyor diyorsun?
Madem evlenmenize izin vermicekti
niye Arkadaşlık etmenize izin verdiki?

Sonuç olarak..Kendi kararlarınızı kendiniz alabilirsiniz.
Benimde ailem eşimi istemedi.
Ama evlendim..Düğünümede gelmediler.
Ama sonrasında çok iyiydik..Hatta benden çok damatlarını sevdiler.Özelliklede abim:)
Ben kaçmadım...Annemler kayınvalidemde olduğumu biliyorlardı..Ama zorlamadılar dönmem için.

Boşver Sen Kararını ver ve uygula.Hiç düşünme bile derim.
Bu yaştan sonra annen mesleğini beğenmiyo diye
gidip meslkekmi değiştiricek
allahım yaa

Son düzenleme:
Bir anne neden evladının mutlu olmasına engel olur ki... Kaçmak bana göre çok kötü ve asla yapılmaması gereken bir şey ama gelde şu durumda başka bir yol bul...

Ne diyeyim ya annenizin rızasıyla ya da rızasız.. Polis olmanın neresi kötü ki.. Şerefli ve namuslu yapılan her iş kutsaldır... Anneniz fazlasıyla bencil düşünüyor bence.

ilginç... CADIARZU

bende bir polis eşiyim... annenizin gözünde bir polisin imajı nasıl acaba? sürekli tayinleri çıkıyor diye mi acaba? hayır, sürekli tayinleri çıkmıyor ve sadece doğu görevi var yapılması mecbur olan... :eek:

annenize kızdım açıkçası... :umursamaz: sonuçta alın teriyle parasını kazanmıyor mu? nasıl bir damat bekliyordu? doktor, mühendis...?? herşey nasib meselesi... annenizin bunu bilmesi gerekir bence... ve bu kadar inat çok saçma... tanışmaya da mı yanaşmıyor?
benneyaptımki

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim bugün o kadar kötüyümki,yorumlarınızı okumak iyi geldi açıkçası,annem çıkarken biliyodu beni hep bi caydırma politikasında oldu onun için ha bugün ha yarın biter diye bekledi açıkçası beni bu kadar kararlı görmedi,ön yargılı davranıyor dediğiniz gibi tanımak bile istemiyo,kaldıki benim erkek arkadaşım da 25 yaşında ve 2 tane 2 yıllık olmak üzere 3 ünv.mezunu işletme mezunu bi insan.sabah 8 akşam 5 çalışıyo,gerçekten çok şerefli ve güzel bir mesleği var çok şükür.erkek arkadaşımda babanı ikna et diyo,beni babasıyla tanıştırdı bak ben nasıl seni babamla tanıştırdım sende beni babana anlat diyo,babam daha ılımlıdır ama ben bi kız çocuğuyum babamın karşısına geçipte nasıl anlatayım.ben de kaçmak için sabretmedimki,ve yinede allah nasib etmesin diye dua ediyorum,herşeyin yolu yöntemince olsun istiyorum.inanın size çıkar yol bırakmıyolar bana.tartışma ortamı yaratılınca bende boşuna bekliyorum eninde sonunda bizim işimiz iyilikle olmucak niye bekliyorum ki diyorum kendi kendime.

Kesinlikle kaçmaa ne olursa olsun...
Polis bir akrabanız varsa ve zor bir durum oldgunu anlatmıssa belki ondandır annenin istemeyisi egerki öyle birşey yoksa gerçekten vermemesi saçma bu konuyu babana açacak biri mutlaka vardır en kısa zamanda babana aç konuyusengözlerimebaksanab
Allah Yardımcın olsn

Yıllaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrr önce bir polis benimle evlenmek istemişti, annem ve babam asla olmaz diye ayak diretmişler bende sebebini sormuştum. Polisin işinin tehlikeli olduğunu, başına her an bir şey gelebileceğini bu nedenle polisle asla olmayacağını söylediler. İnsanın başına ne geleceği belli mi olur ölüm her an herkesin başına gelebilir demiştim ama asla ikna olmamışlardı. Sonuçta ben ailemi dinlemiştim.
Sanırım annenizde böyle bir düşüncede olabilir.

annemin düşüncesi ve dedikleri herşeye çok çok olumsuz yönünden bakması sen şırnağa gidersen nerde çalşıcaksın napcaksın bu iş olmaz.isteği kendi memleketlimizden kendi yöremizden olsun istiyo,akrabalarımızdanda isteyenim çok,ama gönül bu napabilirim ben doğuluyum o batılı,şuan anlaşıyoruz erkek arkadaşımla kafa yapılarımız düşüncelerimiz zevklerimiz hep uyumlu.Bilmiyorum benmi çok asi davranıyorum diye düşünüyorum kendi kendime,hiç bir olumsuzluğu hayır kelimesini kabul edemiyorum.:çok üzgünüm: Allahım diyorum sen yazmadıysan bile sana da mı karşı geliyorum ben.bilmiyorum onu çok seviyorum ben. okadar iyi bir insanki her zaman herşekilde yanımda oldu,beni hiç kırmadı.çok çok iyi bi insan.nasıl olucak ne olucak ne yapıcam hiç bilmiyorum.dilerim bu işin sonu hayır olur.rabbim güzellikleri yaşamayı bizede nasib eder.:Saruboceq:

canım bende tam annen senin şehir dışına gitmeni istemiyor o yüzden polisliğe takmış durumda diyecektim ki sen söylemişsin..senin hakkında hayırlısını dilemekten başka birşey elimden gelmiyor kararı sen vereceksin ama sevgi huzur kolay bulunmuyor..asla kaçma taraftarın değilim.sakın.ama bir yolu olmalı ikna etmenin.anneden onay çıkmıyorsa babana gideceksin onunla konuşacaksın babalar daha ılımlı oluyor bazı konularda..sen anneden ses çıkmazsa babaya oyna...

valla bende buna karşıyım işte

kendi ağzınla söylüyorsun sevgilin iyiymiş sana değer vermiş maneviyat olarak güveniosun herşey tamam ne o anne izin vermiyor

ben budurmda kaçmayı maruz görmüyorum

arkadaşım aileside diyoduki damadımın 3 anahtarı olucak evi işi arabası iyide

24 yaşında bir çocuğun evi iş yeri ve arabası olmazı imkansızz kız kaçtııı

şimdi çocuğuda var işide evide arabasıda

herşey zamanlaa olur polis diye vermemekte nedemek ikna edemiyorsan kaç bence

Polislik benim gözümde çok kutsal bir meslektir hep polis gördüğümde imreniyorum resmen çok farklı insan olarak geliyorlar bana..
Bizi koruyan onlar anneniz neden istemiyor olabilir ki polislik mesleği evet biraz zordur bu yüzden mi istemiyor dersiniz?

ben annenin polis olduğu için karşı çıkmasını anlayamadım doğrusu ??? sırf tayin için karşı çıktığı nedense bana mantıklı gelmiyor öğretmenlerin,doktorların ve buna benzer mesleklerde olanlarında mecburi doğu görevleri var. tut ki anneni dinleyip vazgeçtin yarın bir gün bir doktorla evlenecek olsan yine mi karşı çıkacak tayin diye!! bence annen uzağa gitmeni de istemiyo illa ki yakınında olmanı istiyo ama kader kısmet denen birşey var ilişkine gerçekten güveniyorsan vazgeçme bence :))

ben annenin polis olduğu için karşı çıkmasını anlayamadım doğrusu ??? sırf tayin için karşı çıktığı nedense bana mantıklı gelmiyor öğretmenlerin,doktorların ve buna benzer mesleklerde olanlarında mecburi doğu görevleri var. tut ki anneni dinleyip vazgeçtin yarın bir gün bir doktorla evlenecek olsan yine mi karşı çıkacak tayin diye!! bence annen uzağa gitmeni de istemiyo illa ki yakınında olmanı istiyo ama kader kısmet denen birşey var ilişkine gerçekten güveniyorsan vazgeçme bence :))

annemin karşı çıkmasında evet tayin var babamda memur benim bizde çok gezdik doğuda görev yaptı babam,sebebini sorunca anneme benim dediğimle evleneceksin ben ne dersem o olacak düşüncesinde kendi akrabası kendi yöresinin insanına vermek istiyor.artık ne bir düğüne ne bir nişana nede bi topluluğa girip görünmek istiyorum,şu beğenmiş bu beğenmiş bu seni bununa istiyor laflarından bıktım.benim isteğim benim sevgim hiç gözünde.ben küçüğüm ben karar veremem benim duygularım yok.sabrediyorum her ne kadar da sabretsem ben biliyorumki vermicek adım gibi biliyorum.:çok üzgünüm:

seni okurken benim eski hallerim aklıma geldi.benim de ailem istemiyordu.ben de senin gibi çok güveniyordum eşime ve çok istiyordum,maneviyatlı,iyi bir insan diye ama evlilik çook farklı.
anneler çocuklarının iyiliklerini ,mutluluklarını isterler.gerçekten de istemiyorsa zorlama inanki.zmana bırak.
ailem şimdi eşimi seviyor ama ben mutlu değilim :KK43:
keşke ailemi dinleseydim diyorum şimdi.
hem gurbet de çook zor.inanki.keşke yıllar önce kk olsaydı da bende danışıp fikir alabilseydim böyle.

X