sofya yaşam

kanada

Guru
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2007
4.117
6.398
arkadaşlar merhaba. Ekim ayında 3 yıllığına sofya ya taşınacağız. (geçen yazdan beri cidde yi beklerken kısmet sofya oldu) sofya da yaşayan arkadaşlardan gelecek her türlü bilgiye ihtiyacım var. oğlum 5 yaşında. okullar, ev kiraları, oturulabilecek semtler, arabalar her konuda yardımınızı bekliyorum.

Merhaba,
kuzenim ve ailesi de geçen sene 3 yıllığına bulgaristan-kazanlık'a taşındı... sanırım sizinle aynı sebepten dolayı:)
sofyada tanıdık yok ama bulgar gazeteleri ya da sitelerinden bilgi edinebilirsin belki...

bende nişanlıyım bikaç ay sonra bulgaristana gidicem nasipse merak ediyorum ama sadece internetten yazılanlarla bilgim sofya nasıl bir yer ev kiraları nasıl hiç bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

mehtap merhaba, ben geleli 3 ay oldu. merak ettiğin şeyleri cevaplamaya çalışacağım. En başta Türkiye ye benziyor. iklimi. sebze meyve her türlüsü var. genelde Tr den geliyor. evler semtine göre değişiyor. 200 euro dan 1000-1500 euroya kadar evler var. trafiği yoğun. alfabeleri farklı, fiyatlar Tr ile aşağı yukarı aynı. daha başka merak ettiğin konu varsa cevaplarım. hoşçakal

Bulgaristan hakkında bılgı almak ıstyeen her arkadasa yardımcı olabılırım

tskur ederım

Bulgaristan hakkında bılgı almak ıstyeen her arkadasa yardımcı olabılırım

tskur ederım

Mrb, eşim Sofya ya gitti 3 yıllığına. bende bebeğimin doğumundan sonra gelicem inş. Siz Sofya nın neresindesiniz?

Son düzenleme:
é
mehtap merhaba, ben geleli 3 ay oldu. merak ettiğin şeyleri cevaplamaya çalışacağım. En başta Türkiye ye benziyor. iklimi. sebze meyve her türlüsü var. genelde Tr den geliyor. evler semtine göre değişiyor. 200 euro dan 1000-1500 euroya kadar evler var. trafiği yoğun. alfabeleri farklı, fiyatlar Tr ile aşağı yukarı aynı. daha başka merak ettiğin konu varsa cevaplarım. hoşçakal

Siz Sofya nın neresinde oturuyorsunuz? Ağustos ayında gelmeyi planlıyorum.

borovo semtindeyim. merak ettiginjiz konularda yardimci olabilirim

Mrb eşimin tuttuğu eşyalı evin semti istok muş telefondan anlayabildiğim kadarıyla.400 euroya tutmuş ama çokta memnun değil. Eşim elçilikte çalışıyor. Siz orada çalışıyormusunuz? Ben ücretsiz izinle gelicem. 4 yaşında 1 oğlum var. ikinciside 1 temmuz gibi doğacak inş. Şu an için hiç tanıdığım yok orda o yüzden tedirginim biraz. sizin çocuğunuz var mı? okula göndermek istiyorum büyük oğlumu. geldiğimizde 4,5 yaşında olacak. tavsiye edebileceğiniz yerler var mı?
iyi günler :79:

Mrb eşimin tuttuğu eşyalı evin semti istok muş telefondan anlayabildiğim kadarıyla.400 euroya tutmuş ama çokta memnun değil. Eşim elçilikte çalışıyor. Siz orada çalışıyormusunuz? Ben ücretsiz izinle gelicem. 4 yaşında 1 oğlum var. ikinciside 1 temmuz gibi doğacak inş. Şu an için hiç tanıdığım yok orda o yüzden tedirginim biraz. sizin çocuğunuz var mı? okula göndermek istiyorum büyük oğlumu. geldiğimizde 4,5 yaşında olacak. tavsiye edebileceğiniz yerler var mı?
iyi günler :79:

size ozelde cevap yazdim. hoscakalin

size ozelde cevap yazdim. hoscakalin

TEŞEKKÜR EDERİM. BEN YENİ ÜYE OLDUĞUM İÇİN ÖZELDEN MESAJ ATAMIYORUM Maalesef.
Oğlum için bende uluslararası bir okul istiyordum. ev için 2 çocukla bakabileceğimi sanmam. Eşim hala bakmaya devam ediyor daha iyisini bulabilirsem diye. Hayırlısı olsun artık.
Peki temizlik için iyi bir yardımcı bulmak sorun mu? Tanıdığınız tavsiye edebileceğiniz birileri var mı?

TEŞEKKÜR EDERİM. BEN YENİ ÜYE OLDUĞUM İÇİN ÖZELDEN MESAJ ATAMIYORUM Maalesef.
Oğlum için bende uluslararası bir okul istiyordum. ev için 2 çocukla bakabileceğimi sanmam. Eşim hala bakmaya devam ediyor daha iyisini bulabilirsem diye. Hayırlısı olsun artık.
Peki temizlik için iyi bir yardımcı bulmak sorun mu? Tanıdığınız tavsiye edebileceğiniz birileri var mı?

eger esiniz ev bakiyorsa bence site tarzi baksin daha rahat edersiniz diye dusunuyorum. (kapida guvenlik, otopark, bahce vs icin) hepimiz icin hayirlisi olur insallah. Haftalik yardimci bulmanizda sorun olmaz. gerci ben surekli almiyorum ama alan arkadaslar var.

eger esiniz ev bakiyorsa bence site tarzi baksin daha rahat edersiniz diye dusunuyorum. (kapida guvenlik, otopark, bahce vs icin) hepimiz icin hayirlisi olur insallah. Haftalik yardimci bulmanizda sorun olmaz. gerci ben surekli almiyorum ama alan arkadaslar var.

Teşekkür ederim. Sizin ve ya eşinizin orada ne iş yaptığını öğrenebilirmiyim?

Yardimci olabilirsem ne mutlu. Benim esim de elcilikte calisiyor

Ben özelden 100 mesajı tamamlamadığım için hala yazamıyorum. Elçilikte eşinizin kim olduğunu özel mesaja yazabilirmisiniz. Güzel bir tesadüf oldu. Merak ettim eşime sorucam:)

merhaba Sofya'da yaşayan ya da yaşama deneyimi olan arkadaşlar...ben de çocuklarım ve eşimle taşınmak istiyoruz...orada çocuklara eğitim verelim istiyoruz..çocuklar ilkokula başlayacak...orada özel okullar hangileri..İngiliz, alman okulları olabilir...yaşamak nasıldır..yapabilir miyiz...teşekkürler...

son durum nedir sofya ile alakalı arkadaşlar. ben de önümüzdeki ay taşınıcam da

X