İşsizlik:(

sahra87

Bilemiyorum...
Kayıtlı Üye
7 Mart 2008
1.101
5
Herkese merhaba arkadaşlar,
Burası da olmasa ne yapıcaz bilmiyorum:KK43:
O kadar kötüyüm ki o kadar canım sıkkın ki bezdim artık.
Bu sene mezun oldum istanbulda iyi sayılabilecek bir üniversiteden ve bölümden.
Ama iş arıyorum yok...
iş ayrımı yapmıyorum maaş ayrımı yapmıyorum ama yine bulamıyorum.
2 tane,büyük şirkette yapmış olduğum staım var iyi kötü orta seviyenin üstünde ingilizcem var ama iş bulamıyorum
senağlama
çok bunaldım.başka okullardan mezun olmuş olan birçok arkadaşım iş buldu ya da yüksek lisansa başlıyorlar ama ben ne iş bulabildim ne de yüksek yapabiliyorum ailemin maddi sıkıntılarından dolayı.
iş bulamamanın verdiği moral bozukluğu bir yana asıl canımı sıkan iş bulanların ezici tavırları bir havalardalar imalı imalı sorular soruyorlar şimdi diyeceksiniz ki sana öyle geliyor
ama bana öyle gelmiyor işte msnde konuşurken nasılsın diyorlar sonra eee napıosun faslına geçiolar iş bulamadığımı söylediğimde oturuyorum dediğimde bidaha yazmıyorlar yani öğreneceklerini öğrenip defolup gidiyorlar.asıl amaçları sohbet etmek olsa devam ederler konuşmaya.
:1closedeyes:
Lanet olsun diyorum keşke hiç üniversite okumasaydım.hergün ağlamaktan gözlerim kurudu.depresyona girdim ne giyinmek ne makyaj yapmak istiyorum ne de dışarı çıkmak..
zaten daha denize falan bile girmedim bu yaz..bütün gün ya kitap okuyorum ya da internet başındayım.sen okulunu bitir biz sana yardımcı oluruz diyenler toz toprak oldu herşey lafta kalıyor kimse kimseye referans olmuyor yardımcı olmuyor.çünkü benden bir çıkarları olmayacak o yüzden bana niye yardım etsinlerki...sanki borç para istiyorum. iş istiyorum işşş!!!mülakata gidip elensem bu kadar üzülmicem değil mülakata gitmek mülakatlara çağırılmıyorum bile.ne eksiğim var.tamam türkçe bölüm okuyarak hata ettim ama ingilizce bölüm okuyanlar kadar ingilizcem var benim ama iş başvuru sitelerinden işveren mülakata çağıracaklarını daha görmeden eliyor filtreliyorlar ingilizce bölüm olarak ben direk elenmiş oluyorum.haksızlık değil mi bu...benim para kazanmam lazım....offff çok kötüyüm çokkkk
:çok üzgünüm:

canım sen içini ferah tut işin gücünde olur..mutlaka bir yerlerden çagrılırsın..
yazdıklarını okuyunca kızkardeşim geldi aklıma..

ıktisat mezunu olup da işsiz kalacağını düşünmüyorum.. Mutlaka karşına çıkacaktır... ınşallah en kısa zamanda istediğin gibi bir iş bulursun..

canım sen içini ferah tut işin gücünde olur..mutlaka bir yerlerden çagrılırsın..
yazdıklarını okuyunca kızkardeşim geldi aklıma...

işimiz zaten allaha kaldı:KK43:
tamam piyasa kötü ama bulan buluyor ama benim zamanım yok bir an önce bulmak zorundayım.herşeyim denk olsa amaan elbet bulurum derim üstüne bir de iş beğenirim
ama çalışmaya mecbur olupda bulamamak çok can sıkıcı

İktisat mezunu olup da işsiz kalacağını düşünmüyorum.. Mutlaka karşına çıkacaktır... İnşallah en kısa zamanda istediğin gibi bir iş bulursun..

keşke o kadar kolay olsa geçen sene mezun olan 50-60 kişiden topu topu 10 tanesi çalışıyor...ne okulun adı ne de bölüm işe yarıyor bizim okul için..kimse kaale almıyor:KK43:

ya insanlar ne istediklerini bilmiyorlar yada bizlerde sorun var..dün iş görüşmesine gittim.çağrı merkezi idi..15 kişi falan bir yerdeyiz..bazılarını toplu mülakattan sonra bireysel görüşmeye aldılar.bazılarını gönderdiler..ve kimleri aldılar biliyormusunuz bireysel görüşmeye..ortamı cıvıklaştıran,ciddi davranmayan ,bir cümleyi laubali şekilde defalarca kurmaya çalışan ,ayy ben anlamadım diye laubali konuşan ,ayrıca doğru dürüst dinlemeyen birisini daha..kadın diyorki bize hemen anlayan ,birisi lazım..kızda hemen anlama olayını göremedim..kadın diyorki dikkatli birisi lazım..öteki kızdada dikkat göremedim çünkü kadının söylediği birşey yeniden sadece laf olsun diye kadına sordu
merak ediyorum bu insanlar ne arıyorlar..gerçektende artık işverenlerin saçmalıklarından bıktım..kpss çalışıyorum atanmayı umuyorum

işveren laubali,lakayıt,mesai saatleri içerisinde zamanının çoğunu laklakta geçiren aldığı maaşı hiçbi zaman beğenmeyecek o işe girmek için binbir takla atıp sonrada nankörlük edip durmadan söylenecek ve orasını burasını açıp dikkat çekecek birilerini arıyor ben bu kanıya vardım artık..

Herkese merhaba arkadaşlar,
Burası da olmasa ne yapıcaz bilmiyorum:KK43:
O kadar kötüyüm ki o kadar canım sıkkın ki bezdim artık.
Bu sene mezun oldum istanbulda iyi sayılabilecek bir üniversiteden ve bölümden.
Ama iş arıyorum yok...
iş ayrımı yapmıyorum maaş ayrımı yapmıyorum ama yine bulamıyorum.
2 tane,büyük şirkette yapmış olduğum staım var iyi kötü orta seviyenin üstünde ingilizcem var ama iş bulamıyorum
senağlama
çok bunaldım.başka okullardan mezun olmuş olan birçok arkadaşım iş buldu ya da yüksek lisansa başlıyorlar ama ben ne iş bulabildim ne de yüksek yapabiliyorum ailemin maddi sıkıntılarından dolayı.
iş bulamamanın verdiği moral bozukluğu bir yana asıl canımı sıkan iş bulanların ezici tavırları bir havalardalar imalı imalı sorular soruyorlar şimdi diyeceksiniz ki sana öyle geliyor
ama bana öyle gelmiyor işte msnde konuşurken nasılsın diyorlar sonra eee napıosun faslına geçiolar iş bulamadığımı söylediğimde oturuyorum dediğimde bidaha yazmıyorlar yani öğreneceklerini öğrenip defolup gidiyorlar.asıl amaçları sohbet etmek olsa devam ederler konuşmaya.
:1closedeyes:
Lanet olsun diyorum keşke hiç üniversite okumasaydım.hergün ağlamaktan gözlerim kurudu.depresyona girdim ne giyinmek ne makyaj yapmak istiyorum ne de dışarı çıkmak..
zaten daha denize falan bile girmedim bu yaz..bütün gün ya kitap okuyorum ya da internet başındayım.sen okulunu bitir biz sana yardımcı oluruz diyenler toz toprak oldu herşey lafta kalıyor kimse kimseye referans olmuyor yardımcı olmuyor.çünkü benden bir çıkarları olmayacak o yüzden bana niye yardım etsinlerki...sanki borç para istiyorum. iş istiyorum işşş!!!mülakata gidip elensem bu kadar üzülmicem değil mülakata gitmek mülakatlara çağırılmıyorum bile.ne eksiğim var.tamam türkçe bölüm okuyarak hata ettim ama ingilizce bölüm okuyanlar kadar ingilizcem var benim ama iş başvuru sitelerinden işveren mülakata çağıracaklarını daha görmeden eliyor filtreliyorlar ingilizce bölüm olarak ben direk elenmiş oluyorum.haksızlık değil mi bu...benim para kazanmam lazım....offff çok kötüyüm çokkkk
:çok üzgünüm:

canım kendini elemanonline ve intoko sitelerine ilan ver. kariyer.net yenibiris.com bunların hepsine başvur, mülakatlara git ve kendine güvenini göster. 10 tanesi olmazsa 11.si oluyor inan bana. Ben de 5 ay işsiz kaldım. Allah yardımcın olsun.

canım merhaba internetten bak iş ilanlarına . ben bu şekilde buldum . bu zamnda herks tanıdığını falan işe alıo . benmki tamamn şans eseri oldu . 3 ay sonra cvp geldi bana .hiç ummadığın anda işe başladım

bak canım ben 2001 krizinde mezun oldum, o kriz su ankinden cok daha kotuydu
ben de bisure is bulamadim ki bi<im meslekte is bulma sıkıntısı yoktur normalde
o sure icinde ben de sıkıntıya girdim ama eninde sonunda bi yere girerim diye dusundum
basvurdugum buyuk bir sirket beni arayip uzun uzun neden alamadiklarini anlattilar
ve de basvurdugum baska buyuk sirketten tam 6 ay sonra cevap geldi

ben de o siralarda hep internete takiliyordum, bir de masterim vardi onla zaman geciriyordum
ama zaman bi sekilde geciyordu aslinda okuldan sonra dinlenmek te iyi oldu
is hayatinin bi esprisi yok maastan baska
maddi durumum yok demissin master icin ama ben master icin harc disinda bi para harcamadim

Son düzenleyen: Moderatör:
vazgeçilmezim ve lilalove ben de zaten internetten başvuruyorum ama yok yok yok...
bir de mesela kariyernette bazı ilanlar öylesine veriliyor bir arkadaşım stajyerdi bir firmada onun bulunduu departmanda pozisyon oluştu ilan kariyere verildi ama aslında onlar 2 stajyerdi ve onların arasında seçim yapılacaktı.yani insanlarla dalga geçiyorlar laf olsun diye ilan veren çok..içeriden alım yapıyorlar çoğunlukla.
sırf bu yüzden stajyerliklere bile başvurdum mezun olduğum halde yani bedavadan çalışmaya bile razıydım..

of offffff kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş cnm.al bendende okadar.nişanlandım hem nişanlaım işsiz hem ben.öyle büyük bi şehirde sizler iş bulamıyosanız biz sivas gibi bi yerde hiç bulamayız

bak canım ben 2001 krizinde mezun oldum, o kriz su ankinden cok daha kotuydu
ben de bisure is bulamadim ki bi<im meslekte is bulma sıkıntısı yoktur normalde
o sure icinde ben de sıkıntıya girdim ama eninde sonunda bi yere girerim diye dusundum
basvurdugum buyuk bir sirket beni arayip uzun uzun neden alamadiklarini anlattilar
ve de basvurdugum baska buyuk sirketten tam 6 ay sonra cevap geldi

ben de o siralarda hep internete takiliyordum, bir de masterim vardi onla zaman geciriyordum
ama zaman bi sekilde geciyordu aslinda okuldan sonra dinlenmek te iyi oldu
is hayatinin bi esprisi yok maastan baska
maddi durumum yok demissin master icin ama ben master icin harc disinda bi para harcamadim

ben istanbul dışında küçük bir ilçedeyim şuan..okul bitince döndüm o yüzden canım benim master harçtan ziyade konaklama ve geçim ücreti nedeniyle olmuyor:KK43:ailem büyük şehirlerimizden birinde olsaydı tabiki master masraflı bişey olmazdı benim için.

canım iş öyle kolay bulunmuyor..dedimya kızkardeşim aklıma geldi diye ..oda elektrik elektronik mühendisliğini bitirdi...6 ay iş aradı durdu hangi yere gittiyse biz sizi sonra ararız dediler..arayanlar ya bulduk dediler yada hiç aramadılar..bir gün ağladı okulum bitti ben evde boş boş oturuyorum dedi..inan bir hafta sonra bir yerden telefon geldi türksattan işe girdi bir sene orda çalıştı sonra çıktı yükselmek için şimdi bir ünüversitede araştırma görevlisi yüksek lisans yapıyor...umarım kader sanada güler en yakın zamanda iş bulursun..zordur gerçekten mezun olupta evde oturmak anlıyorum seni..

canım iş öyle kolay bulunmuyor..dedimya kızkardeşim aklıma geldi diye ..oda elektrik elektronik mühendisliğini bitirdi...6 ay iş aradı durdu hangi yere gittiyse biz sizi sonra ararız dediler..arayanlar ya bulduk dediler yada hiç aramadılar..bir gün ağladı okulum bitti ben evde boş boş oturuyorum dedi..inan bir hafta sonra bir yerden telefon geldi türksattan işe girdi bir sene orda çalıştı sonra çıktı yükselmek için şimdi bir ünüversitede araştırma görevlisi yüksek lisans yapıyor...umarım kader sanada güler en yakın zamanda iş bulursun..zordur gerçekten mezun olupta evde oturmak anlıyorum seni..

offf 6 ay nasıl otururum evde:KK43: ben 1 aydır ağlıyorum...bir yerle görüştüm sadece o da asgari ücretli uzun dönemli staj görüşmesi.çok iyi geçti görüşürüz dediler arıycaz dediler aramadılar.lanet olsun diyorum artık.insan ne umutlarla giriyor üniversiteye ama bitirince tüm umutlar gidiyor..ne güzel kardeşiniz bulmuş..ben hiç bulamıycakmışım gibi geliyor..

güzelim çok kariyer sitelerine takılıp kalma çünkü onlardan kolay kolay iş çıkmaz..çıkarsada pazarlama yapar..o da yapmak istersen..gazete ilanlarına bak..yakınlarına haber ver..işkura bak..
geçen eşimi 1 yıl önce cv bıraktığı yer aradı..gerçi çalışıyorda öylesine gitti..daha iyi imkanları var diye neyse..sabah 08,00 dediler adam 10,30 da gelmiş.birde üstüne ben bayan arıyordum siz baysınız yanlışlık olmuş demez mi?eşimde saymış saymış çıkmış gitmiş
bizim iş maceralarımız bitmez..umarım fala macera yaşamadan iş bulursun..
ha demin yazdığım çağrı merkezi var ya burada ekim sonunda binası bitecekmiş.(!)ben işkurda ilanını 1 yıl öncede görmüştümm..şimdi güveneyimmi onlara? ppufffff

güzelim çok kariyer sitelerine takılıp kalma çünkü onlardan kolay kolay iş çıkmaz..çıkarsada pazarlama yapar..o da yapmak istersen..gazete ilanlarına bak..yakınlarına haber ver..işkura bak..
geçen eşimi 1 yıl önce cv bıraktığı yer aradı..gerçi çalışıyorda öylesine gitti..daha iyi imkanları var diye neyse..sabah 08,00 dediler adam 10,30 da gelmiş.birde üstüne ben bayan arıyordum siz baysınız yanlışlık olmuş demez mi?eşimde saymış saymış çıkmış gitmiş
bizim iş maceralarımız bitmez..umarım fala macera yaşamadan iş bulursun..
ha demin yazdığım çağrı merkezi var ya burada ekim sonunda binası bitecekmiş.(!)ben işkurda ilanını 1 yıl öncede görmüştümm..şimdi güveneyimmi onlara? ppufffff

offf hep pazarlama işleri..ben pazarlama işi yapamamki..beğenmemekten değil yeteneğim yok konuşan eden bi insan değilim...insan da şans olacak yoksa ne yetenek ne de başka bişey...etrafın baskısı olmasa daha iyi olacak ama durmadan iş soruyorlar.allahtan erkek değilim bi de erkek olsam insanın nasıl gider zoruna iş bulamamak..
çağrı merkezlerine başvurucam ama bu sefer ya bölümle ilgili bi iş bulursam diye ayrılamam oradan diye başvuramıyorum.hoş başvursam oaraya bile alınma garantisi yok..

X