Vajinada srekli kant!!

msevilay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2009
5
0
özel bölgemde sürekli bir kaşıntı var ve sürekli çökelek gibi katı akıntı geliyor sizce bu mantar mıdır ve tedavisi nasıl dır:uhm::uhm:

evet kesinlikle enfeksiyon belirtisi, ama mantar mı bakteriyel bişey mi doktora gidip test yaptırman gerekir. sakın ihmal etme.

teşekkür ederim fakat şuanda adet dönemindeyim bitsin demi gideyim yoksa şimdi mi daha önce hiç gitmedim de

ay canım o kaşıntıyı bilirim çıldırtır insanı, insanın parçalayası geliyor. bence mantar olma ihtimalin %90, ama %100 bile mantar olduğundan emin olsan kesinlikle doktora git ve bence adetin bitince git çünkü böyle durumlarda genelde vajina duvarından içine girmeden bir pamukla örnek alıp labratuara gönderiyorlar. hani kesin mantar mı yoksa başka mikrop mu var diye bakıyorlar. zaten eğer mantarsa hem sana hem eşine ilaç veriyorlar en fazla 2 günde hiç bişi kalmıyor.

eğer adetten hemen önce(yaklaşık bi hafta önce) artan kaşıntı ve dediğiniz gibi bi akıntı oluyosa mantardır canım.aynısını yıllardır çekiyorum.bi sürü krem,fitil kullandım geçmiyo.çünki eşimden bulaşıyo bana.bi gidip tedavi olmadı.doktor en son,sirkeli su ile vajinal duş önerdi onuda vakit bulup yapamıyorum.zor yani

bencede mantardır evliliğimin ilk yıllarında bende olmuştum bi krem verdi doktorum ve hemen 2 günde geçti inş sende hemen kurtulursun ben mantardan kurtuldum ama sistit hiç peşimi bırakmıyor şuanda bile yanıyorum.
nursunaz cım sirkeli su ile vajinal duşu hiç duymadım acaba bunu eşim kendisine yapsa sorun olurmu?belki bende ondan bakteri kapıyorumdur sık sık sistit oluyorumdur.
ayrıca kendimde yapsam işe yararmı ama nasıl yapılıyor onuda bilmiyorum allah yardımcın olsun kaşıntıda yanmada çok zor çoookkkk.

Mantar olmuşsunuz. Bir jinekoloğa görünmenizde fayda var. Size 1 kapsul hap ve vajinal krem verecektir. Geçmiş olsun.

bencede mantardır evliliğimin ilk yıllarında bende olmuştum bi krem verdi doktorum ve hemen 2 günde geçti inş sende hemen kurtulursun ben mantardan kurtuldum ama sistit hiç peşimi bırakmıyor şuanda bile yanıyorum.
nursunaz cım sirkeli su ile vajinal duşu hiç duymadım acaba bunu eşim kendisine yapsa sorun olurmu?belki bende ondan bakteri kapıyorumdur sık sık sistit oluyorumdur.
ayrıca kendimde yapsam işe yararmı ama nasıl yapılıyor onuda bilmiyorum allah yardımcın olsun kaşıntıda yanmada çok zor çoookkkk.
canım eşler tedavi olmayınca biz ne yapsak boş diyo.önce eşimin tedavi olması gerekiyomuş.o da olmuyo

sorun her zaman eşlerde değil
vajinal mantardan korunma için
ılişkiden ve adet kanaması bittikten sonra, vajina içi yıkanmamalı yani vajinal duş alışkanlığından vazgeçilmelidir.

Bu işlem vajina içersinde normalde yer alan ve çoğunluğunu laktobasil adı verilen mikroorganizmaların oluşturduğu doğal ortamı yani "florayı" bozar ve enfeksiyonların oluşmasına zemin hazırlar.

Eğer bir temizlik yapılacaksa, vajina dış kısmı ılık, duru, temiz suyla ya da bu amaçla hazırlanmış pH'sı yani asitliği uygun özel solüsyonlarla yıkanabilir. Yıkama işleminden sonra vajen girişi kurulanmalıdır.

Önemli bir konu da tuvalette temizlik mutlaka önden arkaya doğru yapılmalıdır.

Havuz, sauna, küvet gibi ortak kullanılan yerlerin temizliğinden emin olunmalıdır. Bu ortamlardan da enfeksiyon alınması olasılığı vardır.

Banyo, havuz, sauna ve egzersizden sonra ıslak,terli çamaşır veya mayolar vücutta uzun süre kalmamalıdır.

Eğer çok eşli bir cinsel yaşam varsa mutlaka prezervatif ile korunmalıdır.

ıç çamaşırlar olabildiğince pamuklu ve yünlü yani doğal maddelerden olmalıdır.

Vajinal tampon ve pedler sık sık değiştirilmelidir (en çok 6 saat).

Adet kanaması döneminde kadına yaşamında ve tüm sosyal aktivitelerinde hareket serbestliği sağlaması, denize girebilme imkanı vermesi için üretilen vajinal tamponların kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tamponun sık aralıklarla yenisiyle değiştirilmesinin ihmal edilmemesidir. Vajinal tamponu yerleştirdiğiniz andan itibaren kanla temas sonrasında bakteriler hızla çoğalmaya başlar.

Vajinal tamponlar uygun kullanıldıklarında vajinanın doğal ortamını bozmazlar. Ancak uzun süre vajina içinde kaldığında ciddi enfeksiyonlara bile neden olabilirler.

00papatya paylaşımın için teşekkürler bu dediklerinin hepsini evlendiğim ilk günden beri yapıyorum hatta iç çamaşırlarımı ütüler öyle giyerim ama ne yazıkki sistit peşimi hiç bırakmıyor bi kurtulsam şu beladan.

aynı sorunu şu anda ben yaşıyorum dışında felaket bir kaşıntı fakat sana bi kırem önerebilirim trosit yan etkisi olmayan bir kırem ve kesin kesiyor dış kasıntın varsa mutlaka kullan iç kaşıntın varsada fitil ama bazı kadınlarda adet döneminde yaşarlar bu sorunu seninde öle olabilir cnm sevgiler

ayy öncelikle geçmiş olsun berbattır oranın kaşınması bilirim..
bencede dra git bana bi fitil verdi fitili attığpım andan itibaren 2 3 saat sonra geçti..
Allah şifa versin..

Aynı sorunu bende yaşıyorum ama muane olmaktan çok utanıyorum benim hiç cinsel ilişkim olmadığı halde nasıl mantar enfeksiyonu olduğumu anlamış değilim.Kullandığınız ilacın yada kremin ismini yazarsanız sevinirim.

Aynı sorunu bende yaşıyorum ama muane olmaktan çok utanıyorum benim hiç cinsel ilişkim olmadığı halde nasıl mantar enfeksiyonu olduğumu anlamış değilim.Kullandığınız ilacın yada kremin ismini yazarsanız sevinirim.
selam elif_93,
mantar enfeksiyonu sadece cinsel birlikteliği olanlarda olmaz. Bir çok nedeni vardır. Hatta herhangi başka bir enfeksiyon için antibiyotik kullandığında bile bu antibiyotik vajinal mantara neden olabilir. Bunda utanılacak birşey yok.
Bir doktora görünmende fayda var.
Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
X