hamilelikte bağırsak paraziti sorunu yaşayan var mı?

meroglu

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
9
0
Merhaba arkadaşlar,
18 haftalık hamileyim ve bağırsak şeridi teşhisi konuldu. dahiliye doktoru hamile olduğum için doğum olana kadar ilaç kullanamazsın dedi. ama kendi doktorum mutlaka kullanılabilecek bir ilaç vardır diyor. bir ilaç varmış ama gebelikte kullanılmaz. çok zorunluluk varsa 3 aydan sonra doktor kontrolünde kullanılabilir diyor. şimdi arada kaldım. 2 doktorum da farklı görüşte. aranızda bu durumda olan var mı? lütfen acil yardımınıza ihtiyacım var....

canım bı sure once bunla ılgılı bı konu acmıstım. benımde ust komsum hamıle ve bagırsaklarında parazıt cıktı. doktor ılac vermedı hamılelıkte bagırsak ılacları kullanmak tehlıkelı dıye. doguma kadar tedavısını ertelemıs bebegıne zararı dokunmaz demıs. hala tedavı gormuyor kız walla. dogumu beklıyor... sadece ıste alt kısmı cok temız tut herhangı bı temızleyıcı vurma bol su ıle yıka falan demıs.

ilginiz için sağolun arkadaşlar. zeynepb verdiğin bilgi için çok teşekkürler canım. ben de kullanmıcam sanırım ilacı. bu arada bana doktor bir arkadaşım kabak çekirdeği tavsiye etti. komşuna iletmek istersin belki. kavrulmamış taze kabak çekirdeği. günde en az 100 gr yeniyor. üzerine de en az 1 bardak ılık su içiyorsun. ben hafta sonu denedim. bir kısmı düştü. şimdi yemeye devam ediyorum canım. senin de bilgin olsun. bebeğe zararı direk yokmuş ama o da senden beslendiği için anemi riski varmış. biliyorsun ileri derecede anemi de bebek ölümü ya erken doğuma neden olabiliyor. kanını da ölçtürsün komşun sık sık bence. kolay gelsin canım....

canım geçmiş olsun nasıl anladın benimde su akmaya başladı gece ağzımdan ve geçici ishale yakalanıyorum devamlı nette parazit işareti diyor tahlil yaptırdım 1 ay önce falan bişey çıkmadı ama ozaman bu şikayetler yoktu tekrarlasammı acaba

Canım ilk haftalarımda bende de oldu doktorum ilaç vermedi bol bol ayran iç ve seftali ye dedi . Bilgin olsun şeftali ve ayran bagırsaktakı mikropları temizlermiş ben atlattım umarım sen dede işe yarar

ilginiz için sağolun arkadaşlar. zeynepb verdiğin bilgi için çok teşekkürler canım. ben de kullanmıcam sanırım ilacı. bu arada bana doktor bir arkadaşım kabak çekirdeği tavsiye etti. komşuna iletmek istersin belki. kavrulmamış taze kabak çekirdeği. günde en az 100 gr yeniyor. üzerine de en az 1 bardak ılık su içiyorsun. ben hafta sonu denedim. bir kısmı düştü. şimdi yemeye devam ediyorum canım. senin de bilgin olsun. bebeğe zararı direk yokmuş ama o da senden beslendiği için anemi riski varmış. biliyorsun ileri derecede anemi de bebek ölümü ya erken doğuma neden olabiliyor. kanını da ölçtürsün komşun sık sık bence. kolay gelsin canım....

cok tesekkur ederım cok sagol telefon actım hemen soyledım cok sevındı kızcagız opuyorumnanaktan
allah tez zamanda atlatmanızı nasıp etsın a.s.

ben ilk hamileliğimde bunu yaşadım doktoruma sorum ilaç kullanamazmıyım diye kesinlikle hayır o parazitleri öldüren bebeğinide öldürür demişti tabi onu duyunca daha ilaç alabilirmiyim asla.
sonra kendiliğinden 1 hafta sonra geçmişti ama çok kötü ve zor bi haftaydı özellikle akşamları.
şu anda da hamileyim umarım bu sefer olmaz.

mesaj yazan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. canım bende de önce ishal karın ağrıları gaz problemi oluyordu. ama hamilelikten sandım. çok benzediği için belirtileri çok farkedilmiyor başlarda. burun kaşıntısı da yapıyor bu arada. ben daha sonra dışkıda gördüm beyaz beyaz dikkatimi çekti. tahlil yaptırdım. şerit olduğunu öğrendim. şimdi ilaç kullanmadan baş etmeye çalışıyorum. wc ye gittiğimde temizliğine çok dikkat ediyorum. bir de dediğim gibi taze kavrulmamış kabak çekirdeği yiyorum. ayran ve şaftali için de ayrıca teşekkür ederim onları da deneyeceğim. bakalım inşallah kurtuluruz. tekrar sağ olun kızlar. öptüm hepinizi...

37 haftalık gebeyım dıÇkımda parazıt gÖrdÜm telaŞlandım doktoruma ulaŞamıyorum ne yapmalıyım ? LÜtfen ayrıntılı bır Şekılde maıl gÖnderırmısınız, ? Saygılarımla

X