İğneli Epilasyon İğneli operasyonun zararı var mı?

ozo_ank

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
83
0
iğneli epilasyonun leke bırakmaktan başka özellikle sağlık açısından bir zararı var mı kanser gibi?yaptırmak niyetindeyim fakat acısından çekiniyorum.Lokal anestezi kremleri seans sırasında kullanılabilir mi?işe yarar mı?
a.s.

Yok bilindiği kadarıyla, yani %100 bi şey hiçbi konuda söylenemez belki ama bu çok eski bi yöntem bir zararı da görülmemiş hele yani kanser filan merak etme :)

iğneli epilasyonu yaprken zaten bi krem sürüyolar o bölgeyi hafif uyuşturuyo sonra başlıyolar.. benim yaptırdığım yerde çok çok canı yananlar için iğnede yapıyorlarmış ama beni canım tatlı olmasına rağmen kremle idare ediyorum..

bu arada izde kalmıyo yüz bölgeme yaptırıyorum şubattan beri gidiyorum ve gözle görülür azalma var.. bıyık bölgesini aldırıyorum, haftada bir iple alırdım şimdiyse 1buçuk ay oldu son seansmın arası :)

bildiğim bir yan etkiside yok, 2 yıl önce yengemler yaptırmıştı bende onların tavsiyesiyle gittim çokta memnunum :nazar:

bence iğnelinin zararı çok zaman alması,uzun vadede işlemin pahalıya mal olması ve bazı bölgeleri yaparken canınızın inanılması acıması. bunun haricinde iyi bir yerde yaptırıldığında sonç çok güzel oluyor.

Değerli ozo_ank, eğer uzmanını bulabilirsen sağlık anlamında hiçbir zararı olmaz.Arkadaşların belirttiği acı hissi lazer de olduğu gibi iğneli epilasyonunda da var malesef ama gülü seven dikenine katlanırmış. Elde edeceğin sonucu düşününce acısına katlanmak zor olmasa gerek. Sağlıklı günler dilerim.

Evet aysepilasyonun da dediği gibi bu yöntemin bir zararı yok. Acı evet oluyor ama ne yapalm sonuç süper :)

selam arkadaslar bende iğneli ep düsünüyorum çenemdeki tüylerden cok rahatsız oluyorum fakat nereye gitsem bilmiyorum işin uzmanını nasıl bulabilirm ?
papiBJK nerede yaptırdın sen iğneli epilasyonu? bana oranın adresini adını yazabilirsen çok ama çok sevinirim , şimdiden teşekkür

Arkadaşlar; ben de iğneli yaptırdım kol altıma ve bitti. inanılmaz derecede memnunum.ilk seansımda acısı oldu tabiki ama 2.sinde ve sonralarında alışmış oldugunuz için pek acı vermiyor.ve seans araları gercekten cok uzun.2-3 hatta 4 ay gitmediginiz oluyor yani. şimdi genital bölgeye basladım ben,orası cok acıyo haliyle ama uyusturucu iğne yaptırıorum.o iğnenin acısına dayanmakta ayrı 1 mesele tabi ama sonrası okadar rahatki bitene kadar uyuyorum.etkisi gectikten sonrada öyle acı filan olmuyor. sadece 1 kac gün sulanma oluyor o bölgede okadar. tavsiye ederim kesinlikle.cook gec uzuyor. Ve kesinlikle regl dönemlerinizi dikkate alarak gidin.regl gectikten sonra giderseniz hem kılın uzama süresini uzatıyorsunuz hem de acınızı azaltıyorsunuz:) hoşcakalın:1hug::nazar:

ığneli epilasyonun herhangi bir zararı yoktur herişte olduğu gibi işin ehline düşmenin dışında size vereceği zarar yoktur. bikaç günlük kabuklanmalar ve yapılma esnasındaki sızı ama sonucunu düşünürsen eğer mükemmel :) buna değer heralde...

Arkadaşlar, ben 2 hafta önce iğneli epilasyona gittim, yeni deneyeceğim bir yerdi ve yüz bölgesi için gitmiştim. Ancak inanılmaz bir şişme meydana geldi yüzümde ilk 3 gün bu geçmedi sanki arı sokmuş gibi gezdim 3 gün. Sonra hafifledi yavas yavas kabuklandı ama hala lekeler var yüzümde.. Şimdi kimi buna normal dio 1 ayda ancak geçiyo diyo, kimi nasıl olur diyo..
Ben daha önce başka bi şehirde bir epilasyon merkezine gidiodum ama orda hiç bu kadar uzun süreli lekeler kalmıodu 1 haftaya geçiodu herşey..
Size danışıorum sizce bu normalmi? Acaba akım daha çok verildi diye olabilrmi?
Ve oraya gitmeye devam etmelimiyim?

değerli ozo_ank, eğer uzmanını bulabilirsen sağlık anlamında hiçbir zararı olmaz.arkadaşların belirttiği acı hissi lazer de olduğu gibi iğneli epilasyonunda da var malesef ama gülü seven dikenine katlanırmış. Elde edeceğin sonucu düşününce acısına katlanmak zor olmasa gerek. Sağlıklı günler dilerim.

ankarada tavsıye edebılecegınız bır yer varmı.bı arkadasın yuznde sısme olmus normalmı

meraba kızlarr ense bölgeme iğneli epilasypn yaptırmayı düşünüyorum ancak kararsızım kararsızlığım

omurilik soğanının enseye yakın olması ve enseden önemli derece sinir geçmesi acaba bunlara zararı olur mu???

ayrıca 5-10 yıl önce yaptırıp bi zarar gören var mı yardımcı olursanız çok sevinirim..

selam kızlar ümraniyede bildiğiniz güvenilir iğneli lazer yapan bir yer var mı.birde iğneli lazerin yüz bölgesine zararı olurmu bu konularda bilgisi yada tecrübesi olanlar yardımcı olsunlar lütfen.

sinirlerin geçtiği yerlere yapmayan yerler var bıyık ve kaş üstü bölgesi gibi, felç olma riskini taşıyormuş..

onun dışında, en güvenilir epilasyon bence

Son düzenleme:
X