Ne olur yardm edin ok acil..

didyma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
41
0
bugün Abdulkadir göksel beyin muayenehanesine gittim..burunumda deviasyon olduğundan ameliyat olmam lazım.ancak bunu belkide en önemli sorun benım için estteik olmak istediğimi söledim.burnum kemerli ve ucu sarkık yüz hatlarıma göre çok bariz çıkıklığı..Bu yaşıma kadr benı hep olumsuz yönde etkilemiştir.kendime karşı özgüvenımı hep yitrmişimdir.mesela bugune kadr saçımı dışarda hiç toplamadım hep uzun bıraktım ve önüme attım birazda olsa profilimi kapatsın diye ..millet eleştirel yönde artık hep aynı saç modelin topla deselerde bir türlü dile getiremiyordum asıl nedeni....ve şuandan ,yarın öğle 1 e kadar düşünmemi söyledi doktorum.çunku kabul edersem ameliyatım pazartesi günü yapılıcak. okuduğum için bir an önce yapılıp çıkması lazım....HILOTHERAPIE MASKESı ile morlukların ve şişiliğin nerdeyse hiç olmayacağıı söyledim...Korkum şu ki pişman olmak! ya eski burnumu arasam diye çok korkuyorum.durumum olmadığı için bu ameliyatı tekrar tekrar yaşayamam...hala karar veremedım estetik olup olmayacığımı ..ne olur bana yardım edin..şurda saatler kaldı karar vermeme.Amelliyattan sonra bu maskeyi kullananlar oldu mu olduysa tecrübelerinizi lütfen benımle paylaşınn..Ayrıca Abdulkadir bey hakkında iyi yada kötü bir bilgiye sahip olan biri varsa llütfen bilgilerini benden eksik etmesin..sizlerden ricam bana moral ve yol arkadşı olmanız..Biliyorum çok uzun yazdımm ama o kadar heyecanlıyım ki anlatamam..... okuduğunuz için çok ama çok teşekkür ederimmmm

cnm öncelikle bu kararı kendin vereceksin, kimse senin yerine karar veremez, ancak burnun cok kemerli ve sorunluysa emin ol ki seni her sonuc mutlu edecektir ufak kusurları olsa bile, cünkü eskisinden kötü olamaz, ama burnun o kadar sorunlu bir burun degilse o zaman is degisir tabii her tür sonuca hazırlıklı olman gerekir, ama psikolojini bu kadar etkiliyorsa ol derim ben, cünkü o özgüven cok farklı bir sey sagdan soldan insanlarla konusabilmek cok farklı, ama doktorunu tanımıyorum o nedenle o konuyla ilgili bir sey diyemeyecegim. bu ameliyatta en önemli sey doktoru iyi secmek bence, doktorunu tanımadıgım icin yorumu tanıyan arkadaslara bırakıyorum

canim benim eger yillarca problem olduysa burnun neden hazir ameliyata yatmisken estetikte olmuyorsunki?? seni etkilemek istemem ama, ben olsaydim hemen evet derdim, cünkü o duyguyu biliyorum insan cok feci kopmlexe giriyo eger burnunu begenmezsen... Simdide böyle bi firsat gecmis elinde iyi düsün derim ben.... Inan dayanilmicak bi aci degil hatta benim cok cok güzel gecmisti cok sükür, morariyosun sisiyorsun ama agri olmuyor inan, morluklarda gecici zaten birde insanin kendisine ve burunun gördügü isleme bagli birsey korkulcak hiic birsey yok.... Sonuctan kesinlikle memnun kalirsin diye düsünüyorum ben cünkü yaptiripta memnun olmayani nerdeyse hic görmedim :lepi: zaten bi kere narkozu yiyip uyuyacaksin, hazir uyumuskende hersey olsun bitsin yerimseniben o maskedende haberim yok valla birsey söyleyemem, Abdulkadir beyide bi kere televizyonda görmüstüm hatta haberlerde cikmisti o maskeden bahsediyordu ise yariyo gibiCADIARZU ama genede herseyin kararini en iyi sen verirsin canim sırnaşık şey

ebru sezosss çok teşekkür ederim cevaplarınız için .İnanın 2 kelime bile insana yetiyor moral vermede....sezosss senınde burnun kemerlı mıydı..ne zamn ameliyat oldun.şuanda bi sıkıntı yaşıo musn .kapalı ameliyat mı yaptılar yoksa açık mı? tampon koydular mı sonrasında.doktorum bana tmpon koymıcaz dedi..bir de ne zamnda geçti şişliklerin

sezosa sormussun ama ben kendiminkilere cevap vereyim, ben kapalı teknikle oldum, bana tampon koymadı doktorum, benm burnum cok kemerliydi ve suan memnunum, 3 ay oldu benm ama sisliklerim tam gecmedi fakat dısardan pek anlasılacak gibi degil, bu isler biraz da kisinin bünyesi ve yapısıyla alakalı biseyy

Görünümünden rahatsızsan bence hiç düşünme ol ameliyat.
En yakın arkadaşım oldu bu yaz.ılk başlarda hiç alışamadı ben eski burnumu istiyorum diye çok ağladı.
Ama şimdi yeni burnuyla öyle mutlu ki anlatamam.
En fazla bir ay içerisinde alışırsın.
Hiç kasma kendini canm.

ebru canım amelyat olduğunu bilmediğim için sormadım ..ama cevabın için çok ama çok teşekkür ederim..şu saatler benım için çok önemli sabahtan beri düşünüyorum.çok korkuyorum..seni hangi doktor ameliyat etti...bir de yanlış anlamazsan tabı amelyt önesı ve sonrası resimlerini görebilir miyim ..tabi istersen.. özelden atarsın...

Burnun hakkındaki hoşnutsuzluk yüzünden yaşadığın hisleri ve kendince bulduğun çareleri öyle güzel anlatmışsın ki...Sana ameliyatı ol derim.Ben de yakın tarihte deviasyon ve rinoplasti oldum.Durumum yok,ya pişman olursam demişsin.ınan sonuç hayal ettiğin gibi olmasa da şimdiki burnundan daha iyi olacaktır.Buna inan...Söylediğin şey ne ise ben onu kullanmadım.Biraz ilkel yöntem gelebilir ama soğuk jellerle kompres yaptım.Kısacası buz koydum her saat başı.Ve az morluğum oldu ve çabuk geçti.Onu dert etme,sonuçta geçiyor.Kendine özgüven çok önemli.Kaygı ve korkularını bir kenara bırakarak,duanı da ederek bunu gerçekleştir canım.Şimdiden geçmiş olsun...Göreceksin hep profilden fotoğraf isteyeceksin,özellikle poz vereceksin.Güzel günlere...

lalelal canım benım inan yazdıklarını okurken gözlerimden ister istmez yaşlar geldi..bu durumumu ılk defa haytımda kendıme bıle söyluyemıyoken burya yazabıldım...olmayı çok istiyorum inan günahından da bir o kadar korkuyorum.Allah affader inşallah ve inşallah pişman olmam.ne olur dua edinnnn

Aynı şeyleri yaşayan biri olarak seni gayet iyi anlıyorum canım umarım çok sorunsuz bir şekilde olurda rahatlarsın benimde sorunum seninle aynı bende okul başlamadan halletmek istiyorum stajımdan sonra üç hafta boşluğum olucak ayarlayabilirsem bende yaptırmak istiyorum.Birde annemler anlamıyor beni ablamlar karşı çıkıyor ama bunu sadece ben bilebilirim sürekli kafamda olmasındansa ameliyat olur rahatlarım hayat böyle geçmez ki kendini nasıl iyi hissediceksen öyle yaşaman gerek sonuçta bir kere geliyoruz dünyaya o yüzden sadece içinden geleni dinle ki bence gayet güzel olur ameliyat sonrasıda ..

Hem artık eskisi gibi değil doktorlarda, hastalarda bilinçli herkese aynı kalkık törpülenmiş burunları yapmıyorlar ..

ebru sezosss çok teşekkür ederim cevaplarınız için .İnanın 2 kelime bile insana yetiyor moral vermede....sezosss senınde burnun kemerlı mıydı..ne zamn ameliyat oldun.şuanda bi sıkıntı yaşıo musn .kapalı ameliyat mı yaptılar yoksa açık mı? tampon koydular mı sonrasında.doktorum bana tmpon koymıcaz dedi..bir de ne zamnda geçti şişliklerin

tatlim ben acik ameliyat oldum ve su an nefes acisindan cok cok memnunum ALLAHima cok sükürler olsun hic bi problem yasamadim:Saruboceq: burnum kemerli degildi benim sadece kocaman bi kemigim vardi önden resim cektiremiyordum cünkü kocaman cikiyordu ve 14 yasimdan beri istedigim birseydi burnumu yaptirmak en sonundada yaptirdim cok sükür:lepi: evet bana tampon koydular canim ama cikartirken falan hic aci hissetmedim saniyelik birsey cekip aliyo doktor hic aci duymuyorsun en azindan bende acimadi :)) sisliklerin büyük kismi indi ama doktorum bana 1 senede incek dedi cünkü burun derim kalinmis o yüzden biraz uzun sürcekmis, simdi daha 6 aylik burnum düsün 6 ayim daha var, ha deyinci inmiyor hemen bende bekliyorum bakalimyerimseniben burnumada bakmak istersen resimlerim var profilimdezemuszemus

lalelal canım benım inan yazdıklarını okurken gözlerimden ister istmez yaşlar geldi..bu durumumu ılk defa haytımda kendıme bıle söyluyemıyoken burya yazabıldım...olmayı çok istiyorum inan günahından da bir o kadar korkuyorum.Allah affader inşallah ve inşallah pişman olmam.ne olur dua edinnnn

ayy o sorun bendede vardi cok günah cünkü biyerini yaptirmak bende cok inancli bir ailenin kiziyim.. babam istemedi hic yaptirmami cok karsi geldi ama yillardir basinin etini yedigim icin en sonunda pes etti, en cokta o begendi amakaydirigubbakcemile3 ve ben ameliyata girerken göz yaslarimi tutamadim dua ederken, ALLAHim dedim ne olur affet beni aglayarak girmistim ama cok sükür hersey cok iyi gittihihoyyyt

ben hemen dini boyuta el atayım zekeriya beyaz hoca nın veliahtı olarak (şakası bile kötü allah korusun) :) ben nihat hatipoğlu nu dinlemiştim.dediki eğer kişinin psikolojisini bozuyorsa nefes problemi varsa kötüyse burnu ve dikkat çekiyosa ameliyatta hiçbi sakınca yok ama bi problem yoksa sırf şurayı kaldırayım şurayı küçülteyim diye yaptırrsa çok büyük günahmış.tabi allah bilir yinede :)

selamlar

benimde burnumla ilgili sorunlarım var burnum kemerli ve ucu düşük özgüvenimi yitirdim tamamen eskiden takmazdım kendimi çok güzel bulurdum ama artık sanki yüzüm yokta burnum var sadece aynaya baktığımda ve en önemlisi ciddi bir ilişkim var erkek arkadaşım hakikaten abartmıyorum insanın ağzını açık bıraktıracak kadar yakışıklı onun yanında kendimi çok ezik hissetmeye çirkin bulmaya başladım bunuda ilişkimize yansıtıyorum ve nişan falan muhabbetlerinde akrabalarının bu çocuğa bu kızmı layık gibi şeyler düşünmesinden nefret ediyorum bu bile çıldırtıyo beni onu etkileyecekler falan diye

açıkçası oyle ameliyata verebilecek milyarlarım yok araştırmalarım sonucunda ssk devlet hastanelerinin plastik cerrahlarının daha uygun maliyetlerle ve profesyonel olarak bu işi yaptığını duydum ve bu hafta içi muayeneye gitmeye karar verdim

yalnız çok korkuyorum ya kötü olursa ya oyle burnumun içi görüncek kadar kalkık olursa ben tamamen doğal bişey istiyorum eskisinden kötü olacak diye ödüm kopuyor şu an bunları yazarken bile kalbim sızlıyor ne yapmam lazım bi türlü bilemiyorum

çok haklısın buffy...senınkıde mı kemerlı nerde olmayı düşünüyosunn..

cnm benim ucu düşük ayrıca kemeride var biraz deviasyon da mevcut varda var yanii=)
benim aklımda iki doktor var ikisiylede görüşmedim henüz ama bakalım emre ilhan ya da naci çelik 'i düşünüyorum sadece buradaki iyi yorumlardan buna karar verdim ama görüştükten sonra nolur bilemem..
Umarım en güzel şekilde sonuçlar alırız pişman olmayız demicem çünkü pişman olcağımızı düşünmüyorum ben bayağı kararlıyım=)

tabii ki Allah bilir de ben de söyle düsünüyorum ki, insanın saglık sorunu sadece nefes alamamak degildir, psikoloji de insanın saglıgı ile ilgilidir ve bence nefes alamamaktan daha fazla insanı etkiliyor bu sorun, insan psikopata baglıyor bu cok büyük bir sorun bence, kimseyle konusamıyordum mesela ben yandan bakamıyordum fln böle herkes burnuma bakıo gibi geliodu, yolda biri gülse burnuma mı gülüyor oluyordum, böyle yasanmıyor arkadaslar bundan daha büyük saglık sorunu olur mu? zaten biz bu ameliyatı olurken Allahın verdigi ilmi kullanıyoruz ve bu ameliyatı oluyoruz, Allah böyle bir ilim vermese bunu nasip etmese olamazdık zaten diye düsünüyorum, yani bu ameliyat bizler için keyfilikten farklı bir ameliyat, nacizane fikrimdir :KK70:

tabii ki Allah bilir de ben de söyle düsünüyorum ki, insanın saglık sorunu sadece nefes alamamak degildir, psikoloji de insanın saglıgı ile ilgilidir ve bence nefes alamamaktan daha fazla insanı etkiliyor bu sorun, insan psikopata baglıyor bu cok büyük bir sorun bence, kimseyle konusamıyordum mesela ben yandan bakamıyordum fln böle herkes burnuma bakıo gibi geliodu, yolda biri gülse burnuma mı gülüyor oluyordum, böyle yasanmıyor arkadaslar bundan daha büyük saglık sorunu olur mu? zaten biz bu ameliyatı olurken Allahın verdigi ilmi kullanıyoruz ve bu ameliyatı oluyoruz, Allah böyle bir ilim vermese bunu nasip etmese olamazdık zaten diye düsünüyorum, yani bu ameliyat bizler için keyfilikten farklı bir ameliyat, nacizane fikrimdir :KK70:

canım anladıgım kadar burnundan memnunsun ne guzel seni anlıyorum.bende gülmeye korkuyorum burnun iyice asagıya düsecek die.bu arada neden resimlerini paylasmıyorsun guzelse bu guzellıgı bızde gorup cesaret alalım demı..

X