Mesane sarkmas olan ve ameliyat olan bayanlar yardmc olun

sebsin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2009
36
13
arkdşlr bende mesane sarkması çıktı ve ameliyat diyorlar ama kimi arkdşlrda tekrarladığını söylüyorlar sarkamanın ameliyat olan varsa tekrar sarkma oldumu cevap yazarsanız sevinirim sevgiler

arkadaşım çoğu insan bunda yakınıyo ama hiç kimse doğru düzgün paylaşmamıştı topiğin hayırlı olsun güzel bir konu

ben de de 10 yıldan beri mesane sarkması var,ilk doğumumda oldu...ikinci doğumumda da ,yani bundan 6 yıl önce üniv. prof. u acil ameliyat ,böyle devam edemezsin demişti.ürolog akrabam da olma , biraz daha yaşın ilerlesin,yoksa geri sarkma yapar dedi.ben de onu dinledim ve olmadım.şu anda 3. bebeğime hamileyim. doğumdan sonra ne olur bilemiyorum...

dr muayenesinde anlaşıldı benim ki...ama en belirgin özellik,sık idrara çıkma ,hapşırık ,öksürük gibi durumlarda idrar kaçırma..ben de idrar kaçırma olmuyor Allah a şükür,dr da şaşırmıştı bu vaziyette nasıl kaçırmıyorsun diye...ama benim tek sorunum günümü tuvalette geçirmem :KK43:

Yengem mesane ameliyatı oldu,
bildiğim kadarıyla belirtileri arasında ağrı,sancı yok ama en anlaşılır belirtisi,hapşırma,öksürme,gülme sırasında idrar kaçırma,ilerleyen safhalarda idrarınızı yürürken bile kaçırmaya başlıyorsunuz.
Yengemin hastalığına iki şey sebep olmuştu,biri 2 sağlıklı doğum ve 9 kürtaj+ağır kaldırma,
rahim mesane üstüne düşerek sarkmasına sebep olmuş,
başlarda yani sadece hapşırdığında,güldüğünde veya öksürdüğünde idrar kaçırırken ameliyatı düşünmedi,hatta doktora gitmedi bile fakat hastalık ilerleyince ve yaşamını olumsz etkilemeye başlayınca hemen bir uzmana başvurdu,doktor derhal ameliyat olmasını tavsiye etti,ameliyatta iki operasyon geçirdi,yaşı 40ın üzerinde olduğu ve doğum yapmayı düşünmediği için rahimi aldılar ve mesaneyi yerine yerleştirdiler,ameliyat sonrası doktorun en önemli tavsiyesi hayatı boyunca asla ağır kaldırmamasıydı.
Yengem bu tavsiyeye uydu, ameliyat olalı 6-7 sene oluyor,çok şükür şimdi bir sorun yaşamıyor ama ameliyat sonrası tekrarlayan vak'alar olduğunu duydum,doktoru da yengeme dikkat etmezse tekrarlayabileceğini söylemişti.
Bu yüzden sanırım ameliyat kararı verdiğinizde doktorunuzun tavsiyelerine uyarsanız bu hastalığı tekrar yaşama olasılığınız düşük bir ihtimal.

bana da söylediler ama doktorum kırk yaş sonrası yapılmasını daha uygun buluyo.benim de ilk doğumum normal yolla ve çok zor olmuştu.ondan eser kaldıçbence geciktirebildiğin kadar geciktir ameliyatı

merabalar kadınlarda idrar torbası sarkması ameliyatyla hangi bölüm ilgileniyor acaba ?

Salı günü stres tipi idrar kacırması nedeniyle ameliyat oldum. Çarşamba eve çıktım Ağrı yok bir az sızı var Çarşamba kontrole gideceğim sunuç için erken en az iki ay sonra belli oluyor burdan sonuçu paylaşırım biliyorum ki kadınların pek çoğu bu dertten müzdarip ve kimseyle paylaşamıyorlar belki bir faydam olur Bundan önce ilaç denedim lazer denedim. Lazer para tuzağı. Hiç işe yaramadı umarım bu sorunumu çözer

Bende de rahim sarkması var doktor toparlanmış dikkat edersen ağır şeyler kaldırmazsan ayaklarını üşütmesen toparlanacak dedi benim doğumda öyle oldu kızım suan beş aylık

Salı günü stres tipi idrar kacırması nedeniyle ameliyat oldum. Çarşamba eve çıktım Ağrı yok bir az sızı var Çarşamba kontrole gideceğim sunuç için erken en az iki ay sonra belli oluyor burdan sonuçu paylaşırım biliyorum ki kadınların pek çoğu bu dertten müzdarip ve kimseyle paylaşamıyorlar belki bir faydam olur Bundan önce ilaç denedim lazer denedim. Lazer para tuzağı. Hiç işe yaramadı umarım bu sorunumu çözer
merhaba , bende 2 hafta önce rahim sarkması ve mesane ameliyatı oldum , ama ameliyattan sonraki günlerde hapşırırken yine kaçırma oldu ve oluyor bugün 18.günüm , dr 6 hafta zaman geçmesi gerek başta olabilir kaçak dedi ama kafam karıltı , benm rahmimi yukarıya çekmiş ve tutturmuş , ozaman mesane de yerine gelmiş , acaba sizdede ameliyattan sonraki günlerde hapşırma anında kaçırma oluyormuydu az da olsa. bende çok az oluyor bazen

merhaba , bende 2 hafta önce rahim sarkması ve mesane ameliyatı oldum , ama ameliyattan sonraki günlerde hapşırırken yine kaçırma oldu ve oluyor bugün 18.günüm , dr 6 hafta zaman geçmesi gerek başta olabilir kaçak dedi ama kafam karıltı , benm rahmimi yukarıya çekmiş ve tutturmuş , ozaman mesane de yerine gelmiş , acaba sizdede ameliyattan sonraki günlerde hapşırma anında kaçırma oluyormuydu az da olsa. bende çok az oluyor bazen
merhaba, şikayetleriniz düzeldi mi acaba? ameliyat sonrası hala idrar kaçırma oluyor mu? bende de sarkma var. doktor ameliyat dedi,çok korkuyorum. Ameliyat olmalı mıyım olmamalı mıyım? çok kararsızım.

Merhaba ben 2 hafta önce mesane ameliyati oldum bir aparat takıldı. Tot ameliyati diyorlar. Bende hapsurma sırasında idrar kaciriyordum. Ameliyattan sonra hiç kaçırmadım. Sen doktorunla konuş mutlaka. Birde sağ ve sol kasıkta bulunan dikislerde toplu iğne büyüklüğünde sertlik oldu. Doktorum ipi fazla germisizdir küçük bir islemle gevsetiriz dedi. Bu sorunu yaşayan oldu mu aranızda? Kafama takılıyor

X