bebeklerin benleri ne zaman çıkar?

lilyflow

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2009
1
0
merhaba arkadaşlar benim merak ettiğim konu cildimizdeki koyu renk lekeler yani benler.
4 buçuk aylık anneyim. kızımın cildinde hiçbir ben yok. oysa bende de babasında da benler mevcut. bu yüzden büyük olasılıkla kızımın da benleri olacak diye düşünüyorum. merak ettiğim ise benler doğuştan aslında var olan, yani kodlanmış olan şeyler ve zamanı gelince tendeki yerlerini alacaklar mı yoksa bebeklerimizi koruyarak ben oluşumunu engelleyebilir miyiz? özellikle yüzünde hoş olmayan, kötü görünen benler olacak diye tedirginim aslında. deneyimli annelerden paylaşmalarını bekliyorum. çocuklarınızda benler ne zaman çıktı, birden mi oluştu, önce hafif lekeler halindeydiler de sonradan mı karardılar, doğuştan var mıydılar vs.vs.. fisfisfis

Son düzenleme:
canım yani heralde beni olacak olsaydı zaten benli dogardı mesela benim oglumun ayagında cok şirin kucuk kahverengi bir beni var cok tatlı duruyo

benim oğlumunda 2. ayında ayak bileğinde bi ben çıktı.ama benim kendimin 2 benim var.biri et beni ve ben biliyorumki bu ben ben ortaokuldayken çıkmıştı.dr a sormuştuk ozaman zararsız demişti.

3 yaşından sonra çıktığını duymuştum...
keza burun yapısınında ergenliğe yakın değişip son şeklini aldığını...
bu arada benler küçük operasyonlar sonucu alınıyor...

ama her ben alınmıyor.babamın burnunun yanında bi et beni var.senelerdir kaç dr a gitti.tehlikeli olabilir demişler almıyolar..

benler sonradan cikio, bende cilliyim yüzümde omuzlarimda bide kollarimda var. bebegim bembeyaz lekesiz, bakalim nereye kadar :)

benim büyük kızımın iki kulagınıda et benlerı var..sanki biraz daah bekleseymıs birer kulak daha süyecekmiş gibi... dogunca korktukk ama sımdı alıstık.... alınınca alınan bölgede çöküntü olusuyormuş diye duydum..o yuzden aldırmaya korkuyorum bu konuda bilgisi olan varmı?

Benim bebeğimdede var.6.5 aylık şuan ..kolunda minicik ama çok tatlı görünüyo..

2 aylıkken çıktı sanırım..doğdugunda yoktu..

Benim bebeğimin doğumdan var. Bacağında kasığına doğru olan yerde siyah küçük bir ben var. doğduğundan beridir yani sonradan çıkma değil.

benim büyük kızımın iki kulagınıda et benlerı var..sanki biraz daah bekleseymıs birer kulak daha süyecekmiş gibi... dogunca korktukk ama sımdı alıstık.... alınınca alınan bölgede çöküntü olusuyormuş diye duydum..o yuzden aldırmaya korkuyorum bu konuda bilgisi olan varmı?

benim kızımdada et ben var doğuştan.ama benimkinin tek kulağında 2 tane.dr a göstermek istiyorum ama korkuyorum.sen gösterdinmi.bende alınınca yine çıkıyormuş diye duydum.

Benim suan 5 aylik oglumdada iki haftalikken bir ben fark ettim. Hatta eve gelen ebe farketti ve korkmayin ama bir gösterin, bebeklerde ben normalde olmuyor. üc yasindan sonra cikmaya basliyor dedi. Cok telaslandim, doktorunada gösterdik. Doktor endise edilecek bir sey yok, ama büyüme yapiyormu ara sira hep takip edin, büyürse aldiririz olur biter dedi. Büyüme yapiyorlarmi onu kontrol edin.

Benim suan 5 aylik oglumdada iki haftalikken bir ben fark ettim. Hatta eve gelen ebe farketti ve korkmayin ama bir gösterin, bebeklerde ben normalde olmuyor. üc yasindan sonra cikmaya basliyor dedi. Cok telaslandim, doktorunada gösterdik. Doktor endise edilecek bir sey yok, ama büyüme yapiyormu ara sira hep takip edin, büyürse aldiririz olur biter dedi. Büyüme yapiyorlarmi onu kontrol edin.

canım seninki normal benmi yoksa et benmi?neresinde?

3,5 aylık kızım var
2 aylıkken ayağındaki beni farkettim
ama 5 yaşındaki kızımda hiç ben yok

Cok uzun sene olmuş ama sormak istıyorum kızınızda bi iştme problemi yada baska bi sırun oldumu,bizim de bebekte her ıkı kulaktada et benleri var

X