en kaliteli çelik markası hangisi?

biskxuxvii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
58
0
merhaba arkadaşlar.ben iyi bir çatal kaşık takımı almak istiyorum ama piyasada kaliteli diye geçen ürünlerin gerçekten kalitesini merak ediyorum.
yaklaşık 1 sene önce jumbodan çay kaşıkları almıştım. daha sonraları bi tv proramında izlemiştim,gerçek çeliğe mıknatız yapışmıyomuş.bende evdeki bütün metal ne varsa hepsinde denedim kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 hepside yapıştı.jumbonunkiler de yapıştı tabi.yani gerçekten böyle bişey varmı, bi bilen var mııı:uhm:

canım ben mıknatısla ilgili söylediğin şeyi daha önce hiç duymadım.. çeyiz hazırlığı bölümündeki arkadaşlara sormuştum ben.. karaca falan pek iyi değilmiş en iyi bilinen jumbo ama oda çok pahalı hisar hem eski hemde güvenilir bir marka annemde bu konuda kızlarla hemfikirzemuszemus

mıknatıs falan demişsin daha önce hiç duymadım bende ben karaca aldım günlük çatal kaşık takımıda karaca

merhba chaiga. mıknatız sadece demire yapıştığı için doğru gibi geldi bana. çelik ürünlerde demir gibi çeşitli metallerde kullanılabiliyomuş maliyet açısından. bu tür benzeri ağır metalleri vücuda sürekli alımı çok zararlıymış. uzmanlar öyle diyo. bende çok meraklıyımdır böyle şeylere . düşünsene kaşık,çatal,tencereler sürekli gıdalarımızla iç içe..
sen de mıknatızı denersen cevabını bekliyorum...

ben hisardan aldım çatal kaşık takımımı gayet memnunum 3 yıl oldu evleneli daha hiç bir sorun yaşamadım

ya bende hisar yada jumbo düşünüyorumda, bu dediğim işte benim kafamı karıştırdı.ama sonuçta piyasadaki en iyi markalara da güvenemessek hiç bişi alamıcazz..gamyoncuiremsu

valla canım ben duymadım hiç mıknatıs olayını o yüzden aldım gitti jumbo alcaktım aslında ama modellerini beğenmemiştim istersen bir kaç yerde sor soruştur tekrar

bende ilk defa duydum mıknatıs tutmadığını ilginç geldi araştırmak gerek... zaten artık tesadüfen yaşıyoruz herşey zararlı bir gün hasta olacağız diye korka korka yaşıyoruz... deterjanlar zararlı, şampuanlar, kremler bütün kozmetik ürünler zararlı... temizlik yapıyoruz toz alıyoruz toz aldığımız suya kattığımız deterjanı solumak zararlı...
neyse konuyu çok dağıtmadan bende kullandığım çatal bıçak takımından bahsedeyim... hisarın takımını kullanıyorum... ayrıca günlük kullanmak için schaferin takımını almıştım fakat makinada paslanmaya başladı kaşıkları saplarından çıkıp kırıldı falan yani rezil derecede kalitesizmiş ( benimki sapları plastiklerdendi)... geçen haftada nehir marka çatal bıçak takımı aldım günlük kullanmak için... ama hisarın bıçağında da gördüm hafif bi paslanma... sanırım dediğiniz gibi tamamen çelik olmamasından kaynaklanıyor...o marka veya bu marka hepsi kötü bence...hepsi sağlığımızı tehdit ediyor...

arkadaşlar ben de bugünlerde bu konularla ilgileniyorum. Bugün jumbodaki arkaşadlardan birine sordum, hiç bir şekilde paslanma ya da kararma olmaz diye garanti edilemez ama garanti önemli Türkiye'nin her yerinden değiştirebilirsiniz, hemen hiç rastlanmıyor dediler. İşin doğrusu yurtdışındaki ürünlerle buradakileri kıyasladığımızda çok fark var. o yüzden alman markalarını denemek istedim ancak türkiyedekilerin hepsi maalesef kalite açısından oradakilerden çok düşük sadece markaları var üzerinde..Epeyce bir araştırma yaptım, şu anda kalite açısından en uygunu jumbo gibi gözüküyor.Şu anda da çeiyz seti var, tencereleri dikkat ederseniz kaldırdığınız zaman oldukça ağır. Bu da çelik tencerede kalitenin göstergesi. bu ay sonunda kendime fırsat paketinden alıcam ben de..kaydirigubbakcemile2

Ben Villeroy & Boch kullaniyorum catal kasik takimi olarak...Sadece cay setim "Jumbo". Ikisinden´de memnunum..! :eek:

Tencere takimim´da "Fissler" ve "Sillit"...Yine memnunum...tavsiye edebilirim..! kaydirigubbakcemile5

benim gibi bu konuyla ilgilenen, bilinçli arkadaşların olması ne güzellopuyorumnanaktan
eminim sayeninizde doğru yolu bulucamdelikafadulden

kızlar ben de çatal kaşık alacağım uygun fiyatlı bişey olsun istiyorum. schafer ankamalll esse de 199 dan satılıyor. mat bir model beğenmiştim ancak öğrendim ki mat modeller çizilme yapıyormuş. biraz önce forumu okudum. ar yıldızın modellerini beğendim. schafer kullanan var mı

ben de fissler solea edinmek istiyorum, dediklerine göre düyada çelikte 1 numaraymış.

fissler soleayı ben de gecen gun boyner magazında gordum, tasarımını cok begendim ama indirimli hali 999 liraydı. çelik tencere fiyatları hakkında bir fikrim yok ama bana pahalı geldi baya.

fissler e bakmıştım,döküm tencereleri vardı,onlara da merak saldım bu aralar. hem teflondan sağlıklı hemde yapışmıyo muş. öyle diyolar:) biraz pahalılar ama, gerçekten iyi olan her şey biraz pahalı oluyo... ama çatal kaşık takımları var mı bilmiyorum..var mı?

Zaten hiçbir ürün %100 çelikten üretilemez yoksa o modelleri vermek kırmak bükmek imkansız olurdu...
Çelik paslanmayan bir madde değildir.. Su nem gibi etkenlerde paslanabilir...
Çeliğin paslanmaz olması için metal karışımına başka metaller de karıştırılır....

Jumbo Amboss ve fissler piyasada mevcut olan en iyi markalardır.. Ve bu markalarda ömür boyu garanti var... Ben jumbodan aldım...Ömür boyu garantili... Kullanım hatası dışında...
Tabii ki mat desenli bir çatalıçağı bulaşık makiesinde tıka basa yıkayıp sonra aa bu çizildi diye giderseniz garanti kapsamına girmez... Ama paslanmaya karşı garantide, ve kırılmaya karşı.. tabii gene üzerinden araba ile geçip dayanıklılık testi yapmazsanız garanti kapsamında, vede tvde görüp acaba ben de kaşıkları bükebilirmiyim diye denemediyseniz....

aaaa gerçekten çelik te paslanır mı :ecrin_bebek: hiç duymamıştım. verdiğin bilgiler çok iyi oldu doğrusu,sağol. sanırım daha da fazlasını biliyosunCADIARZU dökümler için ne dersin?

ben ar yıldızdan yanayım 25 yıl garantili 400 500 lira civarı karaca hiç iyi değil ve 2 yıl garanti veriyorlar ayrıca çin malı bende tencere setimi daha almadım ona karar veremiyorum çelik yencerede en iyisi hangisi sizce

Tencere için en iyi şudur demek yanlış olur bitanem....
Plavı teflon dışında hangi tencerede yaparsan yap dibi tutar....
Ben istersen sana kendimden örnek vereim ne için ne kulanıyorum gibi...
Pilavı teflonda yaparım... 2 tane teflon tencerem var, biri fak boy günlük bzim için diğeri misafir için büyük boy....
2 boy teflon tava en ufağı omlet yumurta için ortaboy tava böreği ve acil köfte falan kızartmak için pratik olsn diye (genelde eşim kullanır ben yoken)
1 döküm tava biftek antrikot kızartmak, mantar sotelemek için falan... büyük boy aldım ki hem gündelik kullanayım hem de misafire.. Çünkü biraz pahalı o yüzden 2 tane almak istemedim....
2 tane döküm tencere biri küçük boy günlük bzim için güveç türlü tarzı yemekler için, lezzeti aynı güveçte pişmiş gibi oluyor.. 1 tanede misafir için.....
bir çelik tencere takımım var ama en büyük boy tenceresi ve hem tava hem karnıyarık tenceresi olarak kullanılanını anneme verdim. Ben 3 boyunu kulanıyorum çorba pişirmek için....
1 düdüklüm var hızlı yemek yapabilmek için özellikler et kavurma yapacaksam önce biraz haşlıyorum.. ve kuru baklagilerin ilk haşlamasını düdüklüde yaparım mutlaka hem hızlı pişer hem de vitamini içinde kalır...

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Döküm tencereler hem pahalı hem de çok ağır... Ayrıca asla ne bulaşık makinesinde yıkanmazlar.. elde az deterjanla ve ılınıp soğuduktan sonra gene çok sıcak olmayan suyla yıkanmalıdır... Ve yıkayıp kuruttuktan sonra bir kağıt peçete ile iç kısmını sıvı yağ ile nemlendirmen gerekiyor...
Yani aslında yıkadıktan sonra tekrar kirletmen gerekiyor :)

Ben sadece et kızartırken tüm suyunu içine hapsettiği için, et yemeği yaparken de aynı güveç lezzeti verdiği için kullanıyorum....

X