Maske Tarifleri Doal ve salkl Krem tarifi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

semr

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2009
23
0
Merhaba kızlar,
Bir arkadaşımdan öğrendiğim yüz kremi tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum.Arkadaşıma da laborant arkadaşı söylemiş,dediğine göre pahalı kremler böyle yapılıyormuş.

Malzemeler:
1 tüp Bepanthen krem
1 tüp Bepanthen Merhem
3 Ampül Evigen (E Vitamini)
10 kapsül Avicap(A Vitamini)

Bepanthenleri bir krem kabının içine sıkıyorsunuz.Sonra Evigen Ampulleri kırıp içine döküyorsunuz.10 adet Avikapları iğne ile delip onlarıda kreme damlatıyorsunuz.Avicaplar minik kırmızı kapsüller halindeler.sonra bu karışımı iyice karıştırıyorsunuz.Geceleri sürün faydasını göreceksiniz.Nohut kadar sürseniz bol bol yetiyor.

Pahalı krem almaya sooon!vereliniortak

Bu kremi siz ne zamandır kullanıyorsunuz?Bide sabah kalkınca yüzünüzde nasıl bir değişiklik görüyorsunuz?Anlatırsanız memnun olurum arkadaşım.

Ben uzun zamandır bepanthen krem kullanıyorum..
Çokda memnunum..:)

Ben bu kremi 1 aydır kullanıyorum 26 yaşında olmama rağmen göz çevremde mimik kırışıklıklarım var.O yüzden göz çevremede sürüyorum.Sabah kalktığımda yüzüm yumuşacık oluyor.Diğer kremlerin içinde gerçekten ne olduğnu bilmediğim için bu krem bana daha güvenilir geliyor.Ben gündüz kremi yapmak içinde sadece Bepanthen kremi koyarak krem yapacağım.Çünkü Bepanthen Merhem biraz yağlı.

Eczaneden aldığımda toplam 14.5 TL tutmuştu.Bence hiçbirşey değil,uzun süre gidiyor çünkü.
Hangi cilt tipine uygun bilmiyorum ama her cilde uygundur diye düşünüyorum.E vitamini ve Avitamin var içinde.

Ben bu kremi 1 aydır kullanıyorum 26 yaşında olmama rağmen göz çevremde mimik kırışıklıklarım var.O yüzden göz çevremede sürüyorum.Sabah kalktığımda yüzüm yumuşacık oluyor.Diğer kremlerin içinde gerçekten ne olduğnu bilmediğim için bu krem bana daha güvenilir geliyor.Ben gündüz kremi yapmak içinde sadece Bepanthen kremi koyarak krem yapacağım.Çünkü Bepanthen Merhem biraz yağlı.

Eczaneden aldığımda toplam 14.5 TL tutmuştu.Bence hiçbirşey değil,uzun süre gidiyor çünkü.
Hangi cilt tipine uygun bilmiyorum ama her cilde uygundur diye düşünüyorum.E vitamini ve Avitamin var içinde.
Öncelikle semr teşekkürler. Bu kremi kullanmaya başladım ve farkı gerçekten anlayabiliyorum. Yüzümü kekik suyuyla temizledikten sonra bu kremi sürüp yatıyorum ve sabah uyandığımda yüzüm hala yumuşacık oluyor. Ama kırışıklıklarla ilgili bir problemim olmadığı için o konuda bir yorum yapamayacağım. En pahalı kremlerin bile içinde bu maddeler olduğunu ben de duymuştum, o yüzden de güvenilir olduğuna ve cildime bir zarar vermeyeceğine eminim. Üstelik Bepanthen yara merhemi olduğuna göre cilltteki sivilce,yara veya yara izlerinin giderilmesine de yardımcı olabilir. Tabii bu yalnızca bir varsayım, daha ayrıntılı bilgi almak için elbette uzmanlara danışmak lazım..
Herneyse çok uzattım..Tekrar teşekkürler bu harika tarif için..hihoyyyt

Saadcım kırışıklık probleminin olmaması ne kadar güzel,benim göz altımda ince çizgiler belirdi.Seninde mesleğin kimyager sanırım.Ne kadar güzel.Sen bu kremin içeriğini biliyorsundur belki.yada arkadaşlarına danışabilir misin.Saygılar ve de sevgiler.

semrcım cnm ben de aslında az önce mesleğimin kamyeger olduğunu farkettim.. ufak bir dikkatsizlik sonuu kimyager oluvermişim, ama maalesef değilim. keşke olabilseydim o ayrı ama şu an çalışmıyorum evdeyim. Mesleğimle ilgili bu hatayı hemen düzelttim, aslında işletme mezunu olduğum için maalesef içeriği ile ilgili bilgi alma imkanım yok, o yüzden yardımcı olamıyorum:nazar:
bu arada kırışıklık problemim yok dedim ama lütfen yanlış anlaşılmasın, kimseyi de kırmak istemem.. şu an o kadar çok başka problemim var ki kırışıklıklarla ilgilenmiyorum diyerek düzeltmiş olayım. yoksa elbette benim de kırışıklıklarım var ancak şu an onları da düşünmek istemiyorum..sevgiler.

Sevgili saad olsun hatalar insanlar içindir.Sorunlarınıda çözersin umarım.Ev hanımı olduğun doğru mu.Ama sen kesin bir üniversite bitirmişsindir.Çünkü Cümlelerin çok güzel.Eğitimli bir insana benziyorsun.Sevgiler.

evet işletme bitirdim semrcim teşekkür ederim iltifatların için güzel cümle kurmaya çalışıyorum. bu arada avukat olmayı çok isterdim ama olmadı..bir avukata eminim burdan da çok soru sormak isteyen insan olacaktır..yukarıda işletme okuduğumu yazmıştım ama dikkat etmemişsin sanırım.delikafadulden öpücüklerrŞeniz

canım ya kusura bakma.Hukuki bir şey danışmak istersen yardımcı olabilirim.Hukuk bitirdiğim için şanslıyım,şletmede güzel canım.Umarım iş bulursun.

ıçeriğini ben yazayım ne işe yaradıklarınıda :KK70:
Bepanthene kremin içinde %5 dekspantenol vardır bu bir b vitaminin alkol formudur cilt tarafından daha iyi absorbe edilir ve b vitaminine çevrilir. Görevi zarar görmüş dokunun tekrar yapılandırılmasıdır. (gece cilt kendini yenilerken buna ihtiyaç duyar) ıki kremi karıştırmaktaki amaçta kremin su bazlı olup çabuk emilmesi merheminde yağ bazlı olup cildi çok yağlandırmasından dolayıdır. ikisi karışınca dengeli bir karışım elde ediyorsunuz yani. E vitaminini çoğu kişi biliyordur zaten. Hücre zarında yağ olarak bulunur ve hücreyi oksidasyona uğratabilecek serbest radikallerin nötralize edilmesinde görev alır. A vitamini ise yağ depolamada gerekli bir vitamindir ve gene E vitamini gibi anti oksidandır. Hepsini karıştırdığımızda mükemmele yakın bir krem ortaya çıkıyor :) (mükemmele yakın çünkü içinde AHA yok) Cilt tipiniz yağlı ise bepanthene merhemi yarım koyun a vitaminini 2 kapsül azaltın. Cildiniz kuru ise kremi yarı yarıya azaldın geri kalanı dursun. Karışımı 40 derece sıcaklıkta hazırlarsanız karıştırmanız daha kolay olur.

Son düzenleme:
Bu bepanthen neymiş ya saçtan cilde ciltten el ve ayak bakımına yaralara kadar her derde deva tıbbi mucize kullanmadım ama bi gün deneyeceğim şeyler arasında kesinlikle var :eek:

Rose_gul teşekkür ederim canım ya.Ben kullanıyorum ve çok memnunum.Nıvea kullandım en son o bile bukadar iyi gelmedi.Peki AHA nedir,nereden bulunur?

Benim cildim yağlı ve gözenekli. Bu kremi kullansam ters etki yapar mı?

Canım bencede eğer kremi tüm ,merhemi az katarsan ve A vitamininide bir iki kapsül azaltırsan olabilir,benimkide karma bir cilt.Ben bu kremi birde hiç merhem koymadan,sadece kremle yapacağım,A vitamini de 5 kapsül koyacağım al sana gündüz kremi.sositososito

Canım bencede eğer kremi tüm ,merhemi az katarsan ve A vitamininide bir iki kapsül azaltırsan olabilir,benimkide karma bir cilt.Ben bu kremi birde hiç merhem koymadan,sadece kremle yapacağım,A vitamini de 5 kapsül koyacağım al sana gündüz kremi.sositososito

Canım sen kullanırsan yorumlarını bekliyorum.
Ben merhem koymam ampullerin miktarını da azaltırım. Gece kullanırım, çünkü cildim oldukça yağlı , gündüz sürersem rahatsız edebilir çünkü.
Bir de bu kremin ne gibi faydaları var cilde. Siyah nokta, gözenek, sivilce vs?

Krem daha çok gündüz değilde gece kremi olarak kullanılmalı bence. ıçerisindeki dekspantenol cildi yenileyici özelliktedir ve cilt en güzel gece yenilenir, tazelenir. Kremin faydalarını yukarıda yazmıştım. Sırf krem olarak değilde içine birazda merhem eklenmesi gerekir. Çünkü krem tamamen su bazlıdır ve cilt tarafından hemen emilir. Merhemle karıştırdığınızda emilim yavaşlar etkinliği uzar. Kremi kullanmadan önce iyi bir sabunla cildinizi yıkamanızı tabsiye ederim.

Krem daha çok gündüz değilde gece kremi olarak kullanılmalı bence. İçerisindeki dekspantenol cildi yenileyici özelliktedir ve cilt en güzel gece yenilenir, tazelenir. Kremin faydalarını yukarıda yazmıştım. Sırf krem olarak değilde içine birazda merhem eklenmesi gerekir. Çünkü krem tamamen su bazlıdır ve cilt tarafından hemen emilir. Merhemle karıştırdığınızda emilim yavaşlar etkinliği uzar. Kremi kullanmadan önce iyi bir sabunla cildinizi yıkamanızı tabsiye ederim.

Açıklamalar için çok teşekkürler. Benim cildim çok yağlı ve gözeneklerim çok belirgin. Bu karışım gözenekleri daha kötü yapar mı?(yağlı bir krem olacaktır çünkü)
Bir de isotrexin kullanıyorum çok az sivilce problemim var. Isotrexin gece kullanılıyor. Bu karışımın üzerine kullanabilir miyim?

X