Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar zeytinyağlı sarımsak!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
alkisalkisalkis kesinlikle katılıyorum erinora ben ısırganotu deniyorum 15 gündür faydası oluyor asıl şifa böyle şeylerde zeytinyağı sarımsak ısırgan otu bunlar her derde deva zaten,ama içeriden bir sorun varsa da ilaçla desteklendi mi halledilir bu sorun diye düşünüyorum ama saç dökülmesi sabır isteyen bir tedavi 1-2 uygulayıp yaramadı demesin kimse o zaman ilacını da 2-3 gün iç bırak yarar mı aynı şey bence..

KocakarıLıkLa ne aLakası var bunun :mymeka:
Zeytinyağıını saç için kuaförLerde öneRiyor zemuszemus
Sarımsağın faydaLarınıda biLmeyen yoktur sanıRım :jeyyar:
Bence koca karı demeLiyimde şifa diyeLim böyle şeyLere :lepi:
Çünkü işe yaRadığını hepimiz biLiyoruz :1closedeyes:

Bende sürdüm dün akşam kokusu o kadar da kötü değiL laelaelaelaelae
2-3 kere daha deneyeceğim ama birşey soracaktım sositososito
Zeytinyağ kaldı bende biraz onu atayım mı yoKsa yenisini mi yapayım :uhm:

valla o beğenmediğin kocakarı işi şeyler o kadar çok insana şifa oluyor ki.. asıl dr ların her dediğini yutmamak lazım bence en ufak bişeyde dayıyorlar ilacı..
ha test yapılır bazı eksikler vardır onlar dr un tavsiyeleriyle desteklenir.. ama bu tür doğal yöntemler de doğru uygulanırsa çok iyi sonuç verebilir.. sen bilinçsizce uygulamışsın diye suçu kocakarılara atma bence:)

bacım ilacın kendisine dedim yavs kocakarı işi diye...:)
dr.larda haklısın kimisi rüşvet karşılığı mümesillerden belli ilaçları alıyorlar..ki bende biliyorum bu durumlarıbizzat yaşadım..sen bitkisel olanların peşine düşçen...
ben neler denemedim bir bilsen ne otlar ne zeytinyağları ne karışımlar...ama onları kafandan çıkarmak daha çok şampuanlaman lazım ve daha çok saç döktüler..bence hastalık vs.varsa baktırman lazım.benim tiroite baktılar.en sonunda demir anemisi çıktı...mesela bol protein ve e vitamini yemelisin...e vitamini zeytinyağında ki akdeniz kadınlarının sırrı bu...et kesinlikle et.. dr..olmzsa olmaz diyor.bünyen zayıfsa bunlar sana hiç birşey yapmaz...olanı da kaybedersin...benim işte dermatoloğunda saçları ben gibi seyrekti..eğer aileden gelen birşeyse çokta umutlanmanın alemi yok sırma saç diye...

Bende de tiroit bezlerim çalışmıyor ve kansızLık var ama yıLmak yok :lepi:
Bugün biraz farkınıda gördüm açıKçası denemeye değer :)
Çinko değerim normaL çıktı fakat sizin saç kökleriniz öLmüş oLabilir :kahve:

yok yau 50 yaşında mıyız saç kökümüz ölsün kafamçokkarıştı
tiroidle alakalı olabilir ama doğru söylüyosunuz bende pco da var ama eskiden sırma saçlıydm ben mafoldumben

benim doktorun da saçları çok kötüydü. bana verdiklerinden de bi cacık olmadı.. demek ki neymiş kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş:umursamaz:

ben de çok şey denedim fayda etmedi ama saçlarıma engel olan her neyse çinko vitamin krem yağ inanadına bırakmıyorum kardeşim eski saçlarımı istiyorum ben ya:gitme:

arkadaşlar dökülen saç çıkıyor saç kökleriniz nasıl ölsün ananem bile 75 yaşında saçları son 5 yıldır açıldı düşünün annem hele güpgür saçları var bizim vitamin eksikliği kansızlık ve diğer troit gibi etkenlerden olmuş olabilir tabiii sıkıntıda çok büyük pay.ama benim kansızlıktan derken saç diplerim tıkanmış ampullerden arındırıcı şampun kullanıyorum eğer dökülme durursa kepeklerde saç döküyor demektir.off kafam karışık şu 1 ayı atlatayım belli olucek.

Dün gece duştan çıktıktan sonra saçımı taraDım inanır mısınız sadece 10 tel filan döküldü :sm_cool:
İyiki cesaretimi topLamışımda yapmışım iLk deneme de bu oLuyorsa bi 3 ay sonra iyice orman olur saçLarım laelaelaelaelae
Çok teşkürler kızLarrr :eek: Ben herkese tavsiye ediyorum :teytey:

anlat bakalım canım nasıl uyguladın hemen kaçma öylekaydirigubbakcemile3

Tabi canım hemen anLatayım gamyoncuiremsu
Şimdi bir çay bardağına 3 diş sarımsağı dövüp zeytinyağıyla birlikte koyuverdim :lepi:
Sonra bunları 12 saatten fazla bekLetip iftarDan sonRa saçıma sürDüm laelaelaelaelae
1,5 saat bekLetip yıkaDım ve sonuç mükemmeL :teytey:

kızlar ben daha öncede dedim yaptım ve işe yaradı diye..
sözümün arkasındayım ilk denemede hafifledi dökülmem çok mutluyum.
haftada 1 yapmaya karar verdim.
ilk kez geçen hafta yapmıştım şimdi bu hafta tekrar yapacağım.
merak eden arkadaşlar için yazıyorum.
bir çay bardağı saf zeytinyağına (saf olması gerek bana eşim buldu şehirdışından bir arkadaşından getirtti balıkesirden)4 diş sarımsak rendeledim (minik rendeler oluyorya hani buzdolabı süsüdür hatta minik rende) minik bir kavonoza zeytinyağını ve sarımsak rendelerini koydum bir gece beklettim .
ertesi gün bunu saçlarıma sürdüm naylon streç ile sardım kafamı üzerinede bir havlu örttüm.
2 saat böyle bekledim ve gidip şampuanla yıkadım.
hiç koku falan olmadı açıkçası eşim çok hassastır koku konusunda o bile hiç kokmadığını söyledi.
başımdan çıkmasıda öyle zor zahmet olmadı gayette güzel çıktı.
ama sonra saçlarım kuruyunca yumuşacık olmuştu inanamadım.
ve o andan itibaren gerçekten dökülmem hafifledi düşünün o kadar dökülüyorduki taramaya korkuyordum.
şimdi bu hafta tekrar yapacağım inşallah ...
ben kesinlikle tavsiye ederim...
yapın kızlar zeytinyağ ve sarımsak başlıbaşına bir şifa kaynağı....
ben mutluyum sizde mutlu olun inşallah...

marketten alınanlar saf zeytinyağı değil mi komili vs CADIARZU

acaba içine birazda sarımsak yağı koysak nasıl olur ki saç için aktarlarda satılan yağlar var ya içinde saça yararlı yağlar olan amanınn bi ters teperse :bbo: fisfisfis

bacılarım ben de size saf zeytinyağı sabununu önereyim o zaman.. benim öyle anormal bi durumum yoktu, ancak şu bebeklerin konakları olur ya, onun aşmış hali vardı kafamda. kafa derim bembeyaz kabuk gibi bişeyle kaplıydı. 2 doktora gittim özel şampuanlar losyonlar kullandım banamısın demedi. stresten olurmuş falan fişman. burdan öğrenip de denediklerim oldu ama işime tek yarayan saf zeytinyağı sabunu oldu. hayret ettim ya bildim bileli çektiğim çileydi. bunun yüzünden saçlarım da çok cansızlaşmıştı ki benim kafam eskiden çokluktan taranmazdı, bu illet geldiğinden beri de oluk oluk saç döküyordum. bu sabun hem kafaderimi rahatlattı hem saçlarımı gürleştirdi ve parlattı.. edremitte tesadüfen uğradığımız "vakıflar"ın fabrika satış mağazası kılıklı ufacık yerinden almıştık bu sabunu. hatıra niyetiyle aldık şifa oldu.. bulursanız şiddetle tavsiye ediyorum. sabun saçı kurutur derlerdi bu o kdr kurutmuyor..

december teşekkürler canım bende deneyeceğim.
kızlar bu arada nereden bulacağım saf zeytinyağı/sabunu diyorsunuzya hani.
internetten araştırabilirsiniz
bende araştırmayı düşünüyorum..
şayet buralardaki aktarlara güvenmiyorum saf diyerek aldanabiliriz...
en iyisi bu işin ehli yerden güvenerek almak diyorum...

Son düzenleme:
arkadaşlar bende yapıyorum doağl olan herşeyde bi güzellik var gerçekten :) deneyin hiç bir zararı dokunmaz korkamyın :) saçlarım hem daha parlak hemde sanki yeni saçlar çıkıyor :)

Tabi canım hemen anLatayım gamyoncuiremsu
Şimdi bir çay bardağına 3 diş sarımsağı dövüp zeytinyağıyla birlikte koyuverdim :lepi:
Sonra bunları 12 saatten fazla bekLetip iftarDan sonRa saçıma sürDüm laelaelaelaelae
1,5 saat bekLetip yıkaDım ve sonuç mükemmeL :teytey:

kıslarrrr harikasınız ya çok sevindim sizin adınıza bende denemeye başlıcam bu hafta ve sonucu peylaşıcam sizinle rabbim şifa versin nerde varsa:Saruboceq:

arkadaşlar bu yöntemi uygulayanlar bizi yorumlarınızdan mahrum etmeyin bekleyiyoruz yorumlarııı

evet ya arkadaşlar lütfen tecrübelerinizi paylaşın

X