Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar zeytinyağlı sarımsak!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
E

ela

Ziyaretçi
arkadaşlar dün yakın bir dostumuzu gördüm ,en son gördüğümde saç dökülmesi sorunu yaşıyordu ama öyle böyle değil ,o azcık saçları olan insan 3 ayda sarımsakları dövüp içine 1 çay bardağı zeytinyağı koymuş bekletmiş saçına maske yapmış 3 ay haftada 1 sürkeli yapmış inanın saç dipleri gözükmüyordu.cesaret edemiyordum sarımsak sürmeye ama onu gördükten sonra herşeye değer bence.
sizinlede paylaşmak istedim.:teytey:

arkadaşlar dün yakın bir dostumuzu gördüm ,en son gördüğümde saç dökülmesi sorunu yaşıyordu ama öyle böyle değil ,o azcık saçları olan insan 3 ayda sarımsakları dövüp içine 1 çay bardağı zeytinyağı koymuş bekletmiş saçına maske yapmış 3 ay haftada 1 sürkeli yapmış inanın saç dipleri gözükmüyordu.cesaret edemiyordum sarımsak sürmeye ama onu gördükten sonra herşeye değer bence.
sizinlede paylaşmak istedim.:teytey:

tatlim cok sevindim:1shok: birazda sasirdim 3 ayda gercekten sadece haftada birkere yapmakla fayda etiyse ben ramazandan sonra kesin yapmaya baslarim yaza kadar canavar gibi olur insallah saclarim eski gürlügüne geri kazanirim:dance:

inşallah canım hepimizin dileği o eskisi gibi olması .
şu an ısırganı yapıyorum 2 ay da yapıcam sürekli eğer işe yaramazsa sarımsağı uygularım ama ısırganım canım benimmm
bende kafayı bozdum sonundakaydirigubbakcemile3 saç yüzünden.

Bunu denemesi kolay ama kafamıza sarmısak kokusu sinerr yaa iğrenç kokar :)o arkadaşına sorsaydın keşke yıkandıktan sonra koku oluyormu diyekaydirigubbakcemile3

aaa cok iyiymiş yaa . denemeye değer :) ama kokusunu nası gecircez?

valla bir bilsem ilk ben yapıcam.şuan ısırgan otumu ele aldım parça parça yapmayı tercih etmiyorum sadece birşeyi ele alıp denemek istediğimden sarımsağı 2 ay sonra yaparım oda gerek kalırsa bakalım ısırganımla 2 ay sonra nasıl olucaz..zemuszemus

ben denedim koku falan olmuyo devam edicem inş faydasını görürüm:Saruboceq:

ŞıMDııı bir diş sarımsağı dövdüm zeytinyağına attım ne kadar bekleteceğim ve sürdükden sonra ne kadar bekleyeceğim? ben sarımsağı sürüyordum saç diplerime ama bir işe yaramadı ayrıca kokuda olmuyordu yıkadıkdan sonra,yeterki saçlarım gürleşsin bunu da denerim...

ŞİMDİİİ bir diş sarımsağı dövdüm zeytinyağına attım ne kadar bekleteceğim ve sürdükden sonra ne kadar bekleyeceğim? ben sarımsağı sürüyordum saç diplerime ama bir işe yaramadı ayrıca kokuda olmuyordu yıkadıkdan sonra,yeterki saçlarım gürleşsin bunu da denerim...

zeytinyağına sarımsak dövme işlemini geceden yap sabaha kadar dursun, sabah da sür 1 saat tutman yeterli.

sarımsağı zeytinyağında istediğiniz kadar bekletebilirsiniz hiç bişey olmuyo.hatta sarımsağın özleri,kendi yağı filan iyice zeytinyağına geçiyo diye düşünüyorum bi müddet sonra..ben cam kavanoza koydum ağzı kapalı serin,karanlık bi yerde bekletiyorum ve ara ara kullanıyorum..kapağı açınca çok fena sarımsak kokuyo ama saça sürünce veya sonrasında hiç koku olmuyo..bu arada 1 diş sarımsak az.daha fazla sarımsak kullanın zeytinyağını da az miktarda katın bulamaçvari bi kıvamda olsun yağ içinde yüzmesin yani sarımsaklar..ben bazen de 4-5 diş büyükçe sarımsağı ortalarından ikiye bıçakla kesip,kesik yerlerinden saç diplerime sürüyorum..bu şekilde de saç çıkarttığını gördüm ve yine koku filan olmuyo yıkanınca..arada da ısırgan suyu döküyorum saçlarıma son durulama suyu olarak..bunlar benim saçlarıma çok iyi geliyo..tavsiye ederim..hihoyyyt

Son düzenleme:
teşekkür ederim kızlar bilgiler için,bende sarımsağı direk kafama sürdüm ama bir etkisini görmedim . ben çalıştığım için sabah hazırlayıp akşam süreyim en iyisi gelişmelerden sizleri haberdar ederim yerimseniben

arkadaslar saf zeytınyagı oluyor degılmı.yoksa aktardan mı almak gerek saca uygun olanda????

eşim bulmuş bir arkadaşında bana saf zeytin yağı...
yarın gelecek inşallah..
peki ne kadar kullanmalıyım?
yani 1 çay bardağı zeytinyağına kaç diş sarımsak ezmeliyim?

1 çay bardağına daha etkili olması için 4-5 diş ezmelisin.

sizinlede paylaşmak istedim.:teytey:[/QUOT

bende yaptım aynısını sarımsağı dövdüm zeytinayğının içine koydum bir kaç gun beklettim
saçıma sürdüm ama o kadar iğrenç bir kokusu oluyor ki saçımdan kokuyu zor çıkardım
yemin ederim
evet sarımsağın saç çıkarma gibi bir özelliği var
daha doğrusu kıl çıkarma gibi bir özelliği var
bu yönetimi bir daha uygulayamayacagımı anladım ve gittim sarımsaklı şampuan aldım sadece bir ay kullandım ve saçlarım kendine geldi
yalnız benım saçlarımda çok dökülme yoktu yavaş yavaş seyrekleşiyordu önlemini almasaydım baya saç kaybım olucaktı
sarımsak saça çok iyi geliyor arkadaşlar

ya şunun kokusunu bastıracak bi yöntem yok mudur? ben yumurtalı sarımsaklı bi karışım denemiştim 1 saat tuttum ama günlerce geçmedi kokusu kendimden tiksindim ya :1no2:,
çok faydalı biliyorum ama kokuya bi çare bulalım

kızlar dingiltere kraliçesi arkadaşımız bir tarif vermiş zeytinyagına 20 diş sarımsak koyup 10 gün bekletiyorsun bu tarifi yapan a.s.

sizinlede paylaşmak istedim.:teytey:[/QUOT

bende yaptım aynısını sarımsağı dövdüm zeytinayğının içine koydum bir kaç gun beklettim
saçıma sürdüm ama o kadar iğrenç bir kokusu oluyor ki saçımdan kokuyu zor çıkardım
yemin ederim
evet sarımsağın saç çıkarma gibi bir özelliği var
daha doğrusu kıl çıkarma gibi bir özelliği var
bu yönetimi bir daha uygulayamayacagımı anladım ve gittim sarımsaklı şampuan aldım sadece bir ay kullandım ve saçlarım kendine geldi
yalnız benım saçlarımda çok dökülme yoktu yavaş yavaş seyrekleşiyordu önlemini almasaydım baya saç kaybım olucaktı
sarımsak saça çok iyi geliyor arkadaşlar

ya cnm tecrübeni ne güsel yazmışsın ama şampuanının ismi ve fiyatı nedir
şu aralar kendime şampuan arıyorum da ama 1 ay kullanmışsın böle şampuanlar gecici mi kullanılıyor bilgi verirmisin?

ya şunun kokusunu bastıracak bi yöntem yok mudur? ben yumurtalı sarımsaklı bi karışım denemiştim 1 saat tuttum ama günlerce geçmedi kokusu kendimden tiksindim ya :1no2:,
çok faydalı biliyorum ama kokuya bi çare bulalım

cnm ben henüz yapmadım ama elma sirkesini son durulama suyuna katıldığında koku kalmıyor diyor bazı kullanan arkadaşlarımız.

X