Canm annemin dii apse yapt. ltfen acil yardm edin :(

bigidi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2009
55
0
38
İyi akşamlar herkese. Arkadaşlar annemin 4 gündür çektiği bi diş ağrısı var ancak çektiremiyoruz çünkü doktor iltahapın kemiğe kadar indiğini söyledi ve iki tane antibiyotik verdi 2 gündür kullanmasına rağmen ne iltahap geçti ne de şiş indi. aksine o kdr büyüdü ki. bugün tekrar doktora gittik ve linkomisin ie 600 mg lık bi iğne verdi. antibiyotiklerden sonra o iğneği vuruldu ancak hala şişmeye devam ediyor ve bu bizi çok korkutuyor. sizce antibiyotiklerle bu iğnenin birlikte kullanılmasının bir zararı olur mu? veya iltahap için etkili iyi bi iğne mi kullananınız var mı? lütfen çok acil bana yardım edin bugn pazar ve bulundugumuz yerde ne özel ne de diş hastanesinde doğru dürüst doktor bulmak mümkün değil. cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

aminn canım çok teşekkür ederim yok böyle bi ağrı. bnm de dişim ağrıyodu ama annemin dişine dayanamıyorum kendiminkini unuttum..

Çok şaşkınlıkla okuyorum çoğu mesajı.Arkadaşlar doktor ,bu konunun eğitimini almış ve size bildiklerini uygulayan biridir.
Diş şiştikten sonra şişlik bir süre artmaya devam eder,siz ilaç kullansanız bile. daha sonra da iltihabın,dişin ve yıkımın durumuna göre şişlik inmeye başlar.Verilen ilçalar iltihabın vücuda ve çevre dokulara yayılımını durdurup sorunlu dişin kök ucuna toplar.
Doktorunuza güvenin ve lütfen acil durumlarda bir uzaman başvurun.Yanlış uygulayacağınız bir bilgi sizi mevcut durumunuzdan daha kötü durumlara sokabilir.Gördüklerime dayanarak söylüyorum.....

İyi akşamlar herkese. Arkadaşlar annemin 4 gündür çektiği bi diş ağrısı var ancak çektiremiyoruz çünkü doktor iltahapın kemiğe kadar indiğini söyledi ve iki tane antibiyotik verdi 2 gündür kullanmasına rağmen ne iltahap geçti ne de şiş indi. aksine o kdr büyüdü ki. bugün tekrar doktora gittik ve linkomisin ie 600 mg lık bi iğne verdi. antibiyotiklerden sonra o iğneği vuruldu ancak hala şişmeye devam ediyor ve bu bizi çok korkutuyor. sizce antibiyotiklerle bu iğnenin birlikte kullanılmasının bir zararı olur mu? veya iltahap için etkili iyi bi iğne mi kullananınız var mı? lütfen çok acil bana yardım edin bugn pazar ve bulundugumuz yerde ne özel ne de diş hastanesinde doğru dürüst doktor bulmak mümkün değil. cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

arkadaşım ben bu konuda kötü bir örnek yaşadım. benim dişim iltihaplı bi şekilde çekilmişti işinin bilmeyen bi dişçi tarafından. dişim günden güne şişti ne doktorlara gittim ne hastaneler. o yok halimizle özel hastanelere bile gittik ancak 15 gün içinde kullanmadığım antibiyotik iğne kalmadı.özel doktor babama "naz":1shok: yaptığımı söylemiş. üniversite hastanesine kaldırıldığımda kendimden geçmiştim. ne konuşabiliyordum ne yemek ne su. 7 kilo verdim 10 günde. hemen ağzımdan boğazımdan ameliyat oldum doktor anneme iltihabın nerdeyse beynime ulaştığını bir gün daha gecikseymişim öleceğimi söyledi. o yüzden lütfen şişlikleri gün gün takip edin. allah korusun bir diş diyoruz ama ben çok kötü şeyler yaşadım. başka kimse yaşamasın. şişlik gün geçtikçe fazlalaşıyorsa ve yayılıyorsa bir problem var demektir. ama bikaç gün bekleyip ilacın etkisini gösterip göstermediğine de bakmalısınız. allahım acil şifalar versin.

Hepinize çok teşekkür ederim cevaplarınız için mesajımın üzerinden 1,5 ay geçti ve annemiş dişindeki şiş yeni inmeye başladı iğneler sayesinde. Doktor doktor gezdik Allah kimseye göstermesin inşallah tamamen inince çekilecek. Özo_35 sana da çok geçmiş olsun umarım sağlığın yerindedir. :1hug:

Hepinize çok teşekkür ederim cevaplarınız için mesajımın üzerinden 1,5 ay geçti ve annemiş dişindeki şiş yeni inmeye başladı iğneler sayesinde. Doktor doktor gezdik Allah kimseye göstermesin inşallah tamamen inince çekilecek. Özo_35 sana da çok geçmiş olsun umarım sağlığın yerindedir. :1hug:

1,5 ay mı? Neyse atlattı desene gecmis olsun canım

geçmiş olsun
şişliğin daha çabuk inmesi için kullanılan ilaçların yanında soğuk kompresde yapılması lazım.şişliğin yumuşakmı sert mi olduğunu belirtirsen daha sağlıklı çözüm önerebilirim

X