Sizce Turkiyenin en yakin dostu olan ulke hangisidir?

Turkiyenin en yakin dostu olan ulke sizce hangisi?

• Ankete Katılan
    179

Nelya

NiLoVski
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2009
4.748
10
35
Bu soru hep dusundurmustur beni...ve kucucuk bir anket yapmak istedim...
Sizce Turkiyenin en yakin dostu olan ulke hangisidir?

kktc yi türkiyeden ayrı görmediğim için ,direk azerbeycan dedim...
hani iran da satmaz gibime geliyor...
ama geriye kalan bütün ülkelerle çok değil 80 90 yıl önce çarpışmışız,eski düşmanda dost olmaz derler,bilmem anlatabildim mi ?

kktc yi türkiyeden ayrı görmediğim için ,direk azerbeycan dedim...
hani iran da satmaz gibime geliyor...
ama geriye kalan bütün ülkelerle çok değil 80 90 yıl önce çarpışmışız,eski düşmanda dost olmaz derler,bilmem anlatabildim mi ?
Irana guvenmiyorum ben canim...ama ilk olarak yazip da anket sonuclarini etkilemek istemedim.aslinda yine de yazmiycaktim ama benle ayni fikirde olmana sevindim.Ben de Azerbaycana oy vermistim...Turkiyenin en yakin dostu,kardesi,cani,kani Azerbaycandir bence.Cunki Turkiyenin de Azerbaycanda yeri ozeldir...benim nacizane fikrim bu...Bakalim anket sonuclarimiz neyi gostericek..
Bu arada ankete katildigin icin tesekkur ederim canimopuyorumnanaktan

keşke birde hiçbiri koysaydın canım ama tabiki gene azerbaycan
gerçi bu zamanda kimse kimseye dost olmaz diye düşünüyorum ama:1ninca:

bende azerbaycan ve iranı düşünüyorum
azerbaycanı bizden görüyorum irandada bulundum uzun bir müddet ve ordaki insanların ne kadar çok türkiyeyi sevdiklerini biliyorum.zaten daha önceleride iranla türkiye önemli bir sorun yaşamamışlar.bu nedenle eski dost her zaman dost olarak kalır diye düşünüyorum

ulkeler arası hersey polıtık ve cıkar ılıskısıne dayanıyor.. :nazar: ayrıca Turk'un Turkden baska dostu yoktur.. :1closedeyes: en azından ben oyle dusunuyorum.. zemuszemus oyuzden ankete katılmadım ama yıne de fıkrımı soylemek ıstedım.. :lepi:

Türkün Türkten baska dostu yoktur..
dost gibi görünen herşey,çıkar ilişkilerine dayanır..

ben oyumu Azerbaycandan yana kullandım. eurovision da bile görüyoruz fazla kurcalamaya gerek yok kimlerin dost olduğu belli.
ben de eski düşmandan dost olmaz diyenlerdenim malesef bu böyle.

Türkü Türkten başka dostu yoktur ama Azerbeycan kardeş ülke ona oy verdim

bencede azerbaycan.Öndede zaten.:)) Lisede milli güvenlik hocamız derdi ki bizim en ii dostumuz gürcistan ama nekadar doğru tartışılır...

bence türkiye nin hiç dostu olmadığını düşünüyorum....tökezlesek tekme atacaklar epeyce var...

X