Kandan kök hücre alınarak cilt sıkışaltırma-leke tedavisi doku yenileme

Jayjaycım Tunç Şafakın yazısını gördüm nette. Kök hücreyle ilgili ayrıca videoda var. Güzelce bilgiler vermiş. Yapıyoruz lafı geçmedi ama nasıl yapıldığını anlattı. Bu yüzden onun yapcağını düşünüyorum. nette numarası da vardı bu adamın

ya canım ben aradım o verilen no hacettepe ün. nin telefonu
bir de dahiliye cıktı yanlısmıs
santral cvp vermedi saat de 6 civarıydı ulasamadım
dr a mail attım bakalım ne dicek??:eek:

canım o video linkini bir versene bakim
bir de benim dedigim ozon kana karıstırılıyordu
damar yoluyla veriliyor
yüze püskürtüleni sanırım istanbulda lavinia güzellik merkezi yapıyordu
görüşmüştüm onlarla da
bu güzellik işleri nedeniyle aramadığım dr merkez kalmadı

artık adımı vermeye utanıyorum
her defasında başka isimle arıyorum:kedi::eek:

hahaha :roflol:
bende aynen..esteeworlde yüz kere telefon açınca artık şubesini bari değiştirip diğer şubeyi arayıp ona soraym sorumu dedim ve öyle yaptm..delikafadulden
esteworldün sitesinde bu tedavi PRP olarak geçiyo. ve hiç kök hücreden bahsetmiyo. Doku yenilemesi diye geçyo ama kandaki kök hücreyle yapılan estetik diye geçmiyo. O yüzden bu PRP kök hücreli ameliyatmı oluyo diye sordum maille.Aslında öyle demişlerdi ama neden siteyede yazmamışlar ki..
Tunç Şafak umarım yapıyodur..Koskoca başkentte muhakkak yapılması gerek. İnanın çok saçma olmaması. Kesin yılbaşından önce bi kaç yere gelir ve inş....ben 26 yaşında yaptırcam. 30 veya 35imde yaptırırsam biraz daha yaşlı bi şekilde yaptırcağım için belkide o yaşlardan sadece bi kaç yaş küçük göstercem ama bu yaşta yaptırırsam belki 22 yaşındaymşm gibi gösterirm kaydirigubbakcemile5 ama bu yaşa da tavsiye edilmiyo. Bakalım ne derler?

Jayjaycım kötü haber: beni esteeworlden aradılar (altunizade şubesi) Bu PRPnin kök hücreyle ilgisi yokmuş. PRP yine kanımız alınyomuş ve doku yenileme için yüze enjekte edilyomuş.(burayı hızlı söyledi sanırım başka işlemden de geçirilip yüze enjekte edilyo tam anlamadım) doku yenileme çalışmasıymış. Hayal kırrklığına uğradım. Çünkü ben kök hücre yöntemini istiyorum :sinifsinif: Kök hücre daha sonuçlanmadı Türkiyede yaPAN varmıdır diye sordum. Sanmıyorum dedi.
Ben kök hücre haberlerini okuduğıuğumda daha çok hoşuma gitti çünkü bi yazıda şöyle yazıyo:

Yaşlandıkça yüze gençliği veren dolgunluk azalıyor, yumuşak dokunun kaybı
başlıyor, cilt inceliyor, cilde oksijen taşıyan damarlar azalıyor ve kaslar
eriyor. Estetik açıdan elimizdeki tedavi yöntemleri ile sarkmış cildi
gerebiliyor, asabiliyor veya boşalan dokuyu yağ ile doldurabiliyoruz.

Ama bunlar problemi tedavi etmiyor, sadece görüntüyü düzeltiyor. Kök hücre
tedavisi yüzde bir gençlik aşısı gibi çalışabiliyor. Çünkü bu hücreler
çevrelerindeki ortama göre değişim gösterip çoğalan hücreler…

Yani kişinin yağ hücresine ihtiyacı varsa bu hücreler yağa damar hücresine
ihtiyacı varsa damara, deriye, yada ne gerekiyorsa orada ona dönüşüyor. hatta
Japonlar bu yöntemle meme büyütmeye bile başladılar.

Bizim PRP ise sadece doku yeniliyo :bbo: ne bilym hayal kırıklığına uğradm. Kadın bu yöntemde çok kişi memnun kaldı dedi ama ben biraz daha terredütlüyüm artık

Gençleşme ve yaşlanmayı durdurmanın en fizyolojik yolu kök hücreden zengin yağ hücresi (adiposit) ve kollajen üreten hücre (fibroblast) enjeksiyonlarıdır.

Bütün bilimsel çalışmalar kök hücreler ile ilgili potansiyeli açığa çıkarmıştır. Bu inanılmaz hücreler plastisite özelliğine sahiplerdir. Bunun anlamı insan bedenindeki tüm dokulara dönüşebilmeleridir. Kendilerini sonsuz klonlayabilirler. Bu açıdan ölümsüzdürler. Tek başına kök hücre terapisinin, gençleşme için henüz sınırları tam belirlenmiş olmasa da kök hücreden zengin yağ hücre enjeksiyonları gençleşmenin ya da yaşlanmayı geciktiren uygulamaların en başında yer alıyor.

Verilen yağların kalmadığı ya da yüzü şişirdiği ile ilgili genellemeler, kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonları için doğru değildir. Bu teknik ile % 90 kalıcılık olduğu ve etki süresinin ise 5-7 yıl sürdüğü söylenebilir.

Doğru teknik yüzün bozulmuş geometrisini düzeltir. Yüzü şekilendirir, yeniden onarımı harekete geçirir ve yapısal destek verir. Kişinin kök hücreden zengin yağ hücrelerini çok hassas bir şekilde alıp, ihtiyacı olan bölgelere daha fazla olmak üzere bütün yüze bal peteği tarzında enjekte edilmelidir. 35 yaşını geçen herkesin koruyucu ya da tedavi edici amaçlı bu enjeksiyonları yaptırmaları tavsiye ediliyor.

Günümüzün modern yüz ve gençleştirme yöntemi olan volumetrik enjeksiyon yöntemi için en uygun dokudur.Yüz ve bedendeki yaşlanma belirtilerinin birinci nedeninin hacim kaybı ve kalan hacmin yer değiştirmesi olduğu biliniyor. Deri, deri altı dokusu, yağ dokusu, kaslar ve hatta kemik, yaş arttıkça hacim kaybına uğrar Zayıfladığımız zaman giysilerimizin üzerimizden dökülmesi gibi, derimiz de bol gelmeye başlar, katlanır ve kırışır.Boşalan, hacmini kaybeden meme dokusu sarkar. Hacmini kaybeden kalça dolgunluğunu kaybediyor ve çevrede yalancı selülitlere neden oluyor. El sırtı boşalır, tendonlar ve damarlar görünmeye başlar. Hacmini kaybeden kaşlar bile yerçekimine direnemez.

Kök hücre içeren hücre transferleri şunlardır:

1 Yağ hücresi enjeksiyonu

2.Yağ dokusu nakli

3.Kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonu (ultra konsantre hücre nakli)

4.Aktive edilmiş kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonu

5.Kök hücre nakli (Sağlık Bakanlığı izni ile)

6.Kültüre kök hücre nakli (Sağlık Bakanlığı izni ile)

Kök hücreden zengin yağ hücresi basamakları şunlardır:

Yağ dokusu alımı
Rejeneratif hücrelerce zenginleştirme
Hücre karışımının elde edilmesi
Mikroenjeksiyon

Jayjaycım kötü haber: beni esteeworlden aradılar (altunizade şubesi) Bu PRPnin kök hücreyle ilgisi yokmuş. PRP yine kanımız alınyomuş ve doku yenileme için yüze enjekte edilyomuş.(burayı hızlı söyledi sanırım başka işlemden de geçirilip yüze enjekte edilyo tam anlamadım) doku yenileme çalışmasıymış. Hayal kırrklığına uğradım. Çünkü ben kök hücre yöntemini istiyorum :sinifsinif: Kök hücre daha sonuçlanmadı Türkiyede yaPAN varmıdır diye sordum. Sanmıyorum dedi.
Ben kök hücre haberlerini okuduğıuğumda daha çok hoşuma gitti çünkü bi yazıda şöyle yazıyo:

Yaşlandıkça yüze gençliği veren dolgunluk azalıyor, yumuşak dokunun kaybı
başlıyor, cilt inceliyor, cilde oksijen taşıyan damarlar azalıyor ve kaslar
eriyor. Estetik açıdan elimizdeki tedavi yöntemleri ile sarkmış cildi
gerebiliyor, asabiliyor veya boşalan dokuyu yağ ile doldurabiliyoruz.

Ama bunlar problemi tedavi etmiyor, sadece görüntüyü düzeltiyor. Kök hücre
tedavisi yüzde bir gençlik aşısı gibi çalışabiliyor. Çünkü bu hücreler
çevrelerindeki ortama göre değişim gösterip çoğalan hücreler…

Yani kişinin yağ hücresine ihtiyacı varsa bu hücreler yağa damar hücresine
ihtiyacı varsa damara, deriye, yada ne gerekiyorsa orada ona dönüşüyor. hatta
Japonlar bu yöntemle meme büyütmeye bile başladılar.

Bizim PRP ise sadece doku yeniliyo :bbo: ne bilym hayal kırıklığına uğradm. Kadın bu yöntemde çok kişi memnun kaldı dedi ama ben biraz daha terredütlüyüm artık

ya tamam iste bu trombosit herhangi bir hücreye dönüşebiliyormuş
kök hücre dilse de onun gibi bişeye dönüyor
ya neyse ben yaptıranı izledim ve yaptırıcam
bence etkilidir

Cnm memnun kalırsın inş. Ahmet Karacalar kök hücre yapıyo ve 3000 lira. Ben yaptırırsam bunu yaptırmayı düşünyom. Ama şuan için dolgu düşünüyorum. Kök hücre biraz daha yaygınlaşsın onu yaptırcam

canım bir dk eğer ankarada bu işi bilip santrifüj makinası olan dr varsa benden kurtulamazlar ki
ama isim isim ögrenip gidip konusmam lazım
valla öyle 3000 filan katiyen vermem hadi ordan

daylight ozon terapiye kac lira veriyorsun?
ben burda sormustum, bir poliklinik kızılayda bir merkeze goturup yaptırıyordu
seansına 150 dediler ben de gitmedim
daha ucuz deselerdi giderdim ama o ozon da çok süper birşey
ne gibi faydalarını gördün daylight? ciltte kiloda vs??
1-2 kez uygulatmakla bir fayda gorur muyum
belki çok gidemem ama 1-2 gidebilirim
yemin ederim tüm param bu tarz işlere cilt bakımı anti aging besinler ıvır zıvıra gidiyor
iliğimi kuruttu bu işler ya :nazar: ama kendimi kaderin rüzgarına bırakamam
bi yaşlansan tamam bittin

AYNEN SEVGİLİ JAYJAY BEN DE ENSON DOKTORUMA sana çalışıyorum sayende öglen yemegi yiyemez oldum acı bana dedim ben 15 seans 1000lira anlaştım paket geçen sene de yaptırmıştım ilk uygulamada böyle zift gibi bir kan toksinler yıgılmış 5.seanstan sonra amanın aman al bayrak rengine dönüyor kanın cildin ışıldıyo saçın dökulması duruyor asıl anti aging BU AYDA 1 BİLE iyi gelir ah ahh ben 2yılı aşkın kendimi bıraktım maddi manevi sorunlar vs nedeniyle bir de dogal yöntemler yeter sandım aldandım aradaki açıgı şimdi kapatamıyorum helal sana en güzelini yapıyorsunopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Cnm ben ozon terapiyi yaptırdım. Hatta önce bi güzel temizlediler sonra buhar verdiler maske falan yaptılar. Sonrada Ozon ve Oksijen ikisinide teker teker yüzüme püskürttüler. 30 dk oksijen verdiler. ve ozonuda kaç dk verdiler hatırlamıyom. Bu uygulamaya 75 lira verdim. 6seans olmalı dediler. 1 seans gidebildim. ve ilk seansta gözaltı morluklarım tamamen yok oldu ama sadece 2-3 gün sürdü bu sonra tekrar gelip yerleştiler gözüme. Yani bu işte sakat. Para tuzağı. bi kaç gün sonra eski halime dönceksem napyım ben bu uygulamayı... Bizi anca kök hücre kurtarır. fisfisfis

seni kandırmışlar senın yaptırdıgın OKSİTERAPİ ben de4seans yaptırmıştım onu dıştan uygulanan da ancak epidermise ulaşıyor cildin en üst yüzeyi tedaviyi alıyor o da bir fayda saglamıyor kan ozonunun tadına bir bakın müptelası oluyrsunuz diyebilirim birçok hastalıkta özellikle iyileşmeyen yara yanık ve bagımlılık tedavisinde kullanılıyor kanda oksijen mıktarı arttıkça vücut kaybettigi direnci kazanıyor

ben birşey daha yaptırıyorum ;ama pek kimselere demiyorum bana aklını yemiş demeyeceginizi bir bilsem yazacagım da.....

ben birşey daha yaptırıyorum ;ama pek kimselere demiyorum bana aklını yemiş demeyeceginizi bir bilsem yazacagım da.....

katiyen demiycez daylight
hadi anlat bize
çok ama çok merak ettim gerçekten
sülük mü yoksa? onu ben de düşündüm açıkcası
bir korkum oldugundan degil de hayvancagızlar bu sıcakta nası yolculuk yapıcak da
bana gelicek onu dusunuyorum
sonbaharda alıcam bi 10 tane zemuszemus

5.seanstan sonra amanın aman al bayrak rengine dönüyor kanın cildin ışıldıyo saçın dökulması duruyor asıl anti aging BU AYDA 1 BİLE iyi gelir ah ahh ben 2yılı aşkın kendimi bıraktım maddi manevi sorunlar vs nedeniyle bir de dogal yöntemler yeter sandım aldandım aradaki açıgı şimdi kapatamıyorum helal sana en güzelini yapıyorsunopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

iste ben de onu diyorum dogal yontemle vs olacak ıs degıl bu
bırakmamalıyız kendımızı oyle
sonra toparlanmıyor aynada hergun bı degısıklık goruyoruz

daylihgt yanı 1 kez bile yaptırsam iyi diyorsun bu ozonu
senin dr un kimdi? 90 veririm bi seansa haha delikafadulden
dr diyormuş ki bu nası bir hastadır böyle
hayır bi aciliyeti olsa anlarım, güzel kalmak icin bu kadar pazarlık yapmak:kedi:

bakim bi drunu arıyım senin azcık indirim yaparsa bi ugrarım ozona da:lepi:
ben asıl balcayı merak ediyorum balca gelsene siteyeekaydirigubbakcemile5

anammmm bide ozon çıktı başımıza nörcez yaaa?
len zaten dolgu yaptırcam bissürü para gidcek
bide ozon mu varmış :gitme:

oo daa neler var da
yazmaya cesaret etmiyorum bu jayjay da basımıza anti aging uzmanı kesildi demeyin diye

bişi farkettim
yaşlandıkça gözümüzün alt kapağı aşağı dogru cekiliyor çirkinleşiyoruz:nazar:

yalnız dogal yöntemleri de bırakmayalım
bir üzüm cekirdegi olsun maya olsun yiyelim yani..

Daylightım canım ben çok merak ettim :)) opuyorumnanaktanne yaptırıyorsun ?Ben vallahi aklını yitirmiş demiyeceğim :)))yerimseniben Bu arada Adana buluşma fotolarında seni gördüm çok hoş ve güzelsin ŞenizMerakla yanıtını bekliyorum .

katiyen demiycez daylight
hadi anlat bize
çok ama çok merak ettim gerçekten
sülük mü yoksa? onu ben de düşündüm açıkcası
bir korkum oldugundan degil de hayvancagızlar bu sıcakta nası yolculuk yapıcak da
bana gelicek onu dusunuyorum
sonbaharda alıcam bi 10 tane zemuszemus
KOLON HİDROTERAPİ yaptırıyorum bagırsagıncihazla 40dk süreyle yıkanması demek oluyo uzun süredir bagırsak cidarı yapışan zararlı toksinlerin atılımının saglanması ben de yıllardır sedef var kronık kabızlık cabası ;ama asıl sedef tedavısini araştırırken (ydışı yayınlardan vs) cilt hastalıgı olan kıişilerin çogunlugunun sindirim si,stemi yavaş olan kişiler oldugunu bunların vitiligo,sedef,akne,erken kırışıklıklar g,ibi sorunlara daha fazla maruz kaldıgını örgendim hatta drumu ben taciz ettım bunu merkeze alsın diye tabi cihaz aralıkta geldi ben yeni gidiyorum 4 seans oldu işlem sonrası et ürümleri yasak hayvansal gıda en aza indiriliyo haftada 2den 3haftalık bir detoks olmuş oluyo güne activiayla başlanılıyo inanmayacaksınız yüzüm fasulye tarlası gibiydi durdu sedefimse atak dönemini geride bıraktı ben bile şasırdım ben bile şaşırdım her gün düzenli wcdeyim ha dewam eden süreçlerde ne olacak bilemem ;ama ayda bir hatırlatma anlamında devam ederim 6yı bitirdikten sonra diyorum bakalım hah bir kıç.ın kalmıştı yıkatmadık derler diye dem,iyorum kımselere ;ama yüzüme iltifat almaya başladım SÜLÜK ne ola ki sen de onu paylaş lütfen

daylightım canım ben çok merak ettim :)) opuyorumnanaktanne yaptırıyorsun ?ben vallahi aklını yitirmiş demiyeceğim :)))yerimseniben bu arada adana buluşma fotolarında seni gördüm çok hoş ve güzelsin şenizmerakla yanıtını bekliyorum .

çok naziksin canım teşekkür ederim

iste ben de onu diyorum dogal yontemle vs olacak ıs degıl bu
bırakmamalıyız kendımızı oyle
sonra toparlanmıyor aynada hergun bı degısıklık goruyoruz

daylihgt yanı 1 kez bile yaptırsam iyi diyorsun bu ozonu
senin dr un kimdi? 90 veririm bi seansa haha delikafadulden
dr diyormuş ki bu nası bir hastadır böyle
hayır bi aciliyeti olsa anlarım, güzel kalmak icin bu kadar pazarlık yapmak:kedi:

bakim bi drunu arıyım senin azcık indirim yaparsa bi ugrarım ozona da:lepi:
ben asıl balcayı merak ediyorum balca gelsene siteyeekaydirigubbakcemile5

ben Adana'dayım şükür işte bereketli topraklar ucuz şehir burası neredeyse yarı fiyata yaptırıyorum aynı işlemii 65lira seansı drum a izzet balta 2merkezleri vqar burda ne alaka canım para kolay kazanılmıyor tek derdim de güzellik degil tabı ki pazarlık yapacaksın o da senın güzelleşmenden ekmek yiyor

X