Kandan kök hücre alınarak cilt sıkışaltırma-leke tedavisi doku yenileme

jayjay

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2008
1.587
9
kızlar işte benim dediğim kandan kök hücre alınarak yapılan uygulamanın acıklamasını buldum
inşallahh yaptırmak nasip olsun bana hemen:eek:

Cilt kırışıklıklarına ve lekelere kaşı P.R.P tedavisi...

İnsanlarda yaş ilerlemesi ile oluşan kırışıklıklarda, sivilce izlerinin tedavisinde, güneş lekelerinin giderilmesinde PRP (doku yenileme tedavisi uygulanabilmektedir.

Esteworld dermatoloklarından Uzm.Dr.Mehmet Rahşan ile doku yenileme tedavisi üzerine yapılan röpörtajı ve uygulama hakkında verdiği değerli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

• PRP (Doku Yenileme) nin cilt üzerindeki uygulamaları nasıldır ? Amacı nedir?

- Doku yenilemede kandan alınan büyüme faktörleri kolejen üretimi arttırmakta doku yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede lekelerin azalması , sivilcelerle kalan izlerin yok olması cildin daha gergin , canlı ve parlak görünmesini sağlanmaktadır.

• Cilt yüzeyinde hangi bölgelere uygulanmaktadır?

- Problemli olan herhangi bir bölgeye uygulanabilmektedir. Yüz, boyun, dekolte ve el üstü gibi...

• PRP’nin etkileri nasıldır?

- Uygulama yapılan kişi 3 – 4 haftanın sonunda etkileri fark etmektedir. Lekelerde azalmalar meydana gelmekte ve cilt yüzeyi daha parlak , gergin ve canlı gözükmeye başlamaktadır.

• Yan etkileri var mıdır?

- Karışım hastadan kendi kanı ile hazırlandığı için kan yoluyla bulaşan bulaşıcı hastalıklara yakalanma yada alerji olma riski yoktur. Sadece işlem esnasında kızarıklık meydana gelebilmektedir ve bu kızarıklık birkaç saat sonra geçmektedir.

• Tedavi süresi ne kadar zamanda tamamlanmaktadır?

- 3 seanstan oluşmakta,ayda 1 defa uygulanmaktadır. 6- 12 ay arasında da tekrarlanması gerekmektedir.

• PRP uygulaması esnasında ağrı ya da acı var mı?

- Herhangi bir ağrı ya da acı hissi yaşanmamaktadır, krem ile uyuşturma işlemi sonrası uygulanmaktadır.

• Uygulama sonrasında istenilen amaca ulaşılabiliniyor mu?

- Bugüne kadar yaptığımız uygulamalardan hastalarımız büyük oranda memnuniyet duymaktadır. 2. seanstan itibaren etkilerini göstermeye devam etmektedir. Seansların bitiminde hasta belirgin fark görmekte ve istenilen sonuca ulaşılmaktadır.

• PRP yönetimi kimlere uygulanamaz?

- Aktif kanser hastaları hariç herkese uygulanabilmektedir.

ohannes..

peki şunu anlamadım:

• Tedavi süresi ne kadar zamanda tamamlanmaktadır?

- 3 seanstan oluşmakta,ayda 1 defa uygulanmaktadır. 6- 12 ay arasında da tekrarlanması gerekmektedir.

nasıl ola ki bu??

jayjay, sen fiyatını sordun mu?

Son düzenleme:
bunun trye gelmesi belki de yılları alır hadi canım jayjay sen bir usa yap gel en iyisi

bunun trye gelmesi belki de yılları alır hadi canım jayjay sen bir usa yap gel en iyisi

olur inşallah delikafadulden
burda var istanbulda
ben bi iki ay önce görüstüm kampanya vardı 500 ytl dediler
ama o verdigim linkte yılda 3 kez demıs de ben aradıgımda
3 e gerek yok dediler tutuyor hücreler cünkü, 30 lu yaslar ıcın 1 kez yeterlı dedi
islem 45 dk sürüyor
öyle cogaltma filan yok
alıyorlar kanı ayrıstırıp yüze enjekte ediyorlar
10 güne hücreler tutunuyormuş, anında görüntü yani
hadi kızlar inşallah ilk ben yaptırırım amin allahımzemuszemus

jayjay ne zaman yaptırmayı düşünüyorsun, bir de bilgin var mı, gülme çizgilerine konuluyor mu bundan? nasıl oluyor acaba?

bir de bu este world ön görüşme için ücret alıyor mu?

jayjay ne zaman yaptırmayı düşünüyorsun, bir de bilgin var mı, gülme çizgilerine konuluyor mu bundan? nasıl oluyor acaba?

bir de bu este world ön görüşme için ücret alıyor mu?
videoyu ızledın mı aysemelisa?
göz cevresine bir de agızdan ınenlere tek ınjection yapıyorlar
çok güzel
ya bir türlü fırsat bulamıyorum, yoksa bu tarz ıslere verılen para hiç gözüme gelmiyor
ben istanbulda degilim biliyorsun
yok sanırım almasalar gerek
ben aradıgımda buyrun gelın dedıler ama ucret vs demedıler
sanırsam almazlar ama sormak da lazım
bazı plastık cerrahlar gorusmeye bıle para ıstıyor
burda bı dr var, konusmak ıcın bıle para istiyor
valla çingenelik yaptım vermicem kabul ediosa geliyorum dedim
mecbur kaldı belki bisi yaptırır dıye kabul etti
ama ona yaptırmadım delikafaduldensüprizzzzzalkisalkisalkis

ya istanbulda olanlar bi gitse ya kızlar
ordasınız, bakın ne diyorlar
belki yapanlarla karsılasırsınız filan ay ne var
valla ben orda olsam giderdim

altunizade şubesi benim evime o kadar yakın ki yürüme mesafesi neredeyse! ama sonucta kan plazması enjekte ediyorlar ve dolgu gibi birşey değil bu. daha önceden bir yag enjeksiyonu tecrübem olduğu için ya sonuctan memnun kalmazsam yamuk yumuk bişi olursa diye korkuyorum. çünkü hücre nakli başka bir şey, hücrelerin tutup tutmayacağı, iki hafta sonra neye dönüşeceği önceden kestirilemiyor, kısacası ne halt yiyecekleri belli olmuyor bu hücrelerin :KK70: en azından bi kaç resim, önce/sonra fotoları veya benzer videolar olsaydı. hiç birşey bulamadım bununla ilgili. sonucta yeni bir yöntem ve esteworlddeki doktor'un plastik cerrah olmayışı bana pek güven vermedi. kendi doktorum da ikinci bir yağ enjeksiyonu yapabileceğini ancak yağ alınan yerde iz kalacağını ve lokal anesteziyle çok acı çekeceğimi söyledi, genel önerdi. ben de ona yanaşmadım. ne yapsak ne etsek :KK70:

Son düzenleme:
canım sımdı bu uygulamada hücreden cok kandaki elastin kolajen baglar
ve büyüme faktörü demis dr, yani sanırım büyüme hormonu var ya kanda
onun etkisiyle ve elastin-kolajen bağların etkisiyle oluyor sıkısma
ay keac kez soylıycem, ben gordum tvde yaptıran bı adamı
1. kez yaptırmıstı cıld cok gergin, boyle siskinlik yok botox gibi
ve kırısık yok adam 40lı yasların ortası ya da sonu gibiydi
sac rengınden anladım ,beyazlarından
2. uygulamaya gelmıstı, muhabir de dedi ki, göz cevrenizde vs kırısık yok alnı ayna gibiydi adamın
ama botox degil yani kaşları yerli yerindeydi
adam da dedi ki ben 1 kez yaptırdım ,çok memnunum 2 .ye geldim
onun yası buyuk ya
sanırım o yılda 2-3 kez yaptırabılır
ama benim gördüğüm yüze 2. uygulamaya dahi gerek yoktu
zaten ben böyle islere hayatta para kaptırıcak bir salak degilim
mesela bana mezoterapi de, isterse tüm yüzü 15 yasına ceviriyor desin
yine yaptırmam
cunku neden?
yaptırdım biliyorum bi halta yaramıyor
ama bu baska
bi de dermatolog ve tıp dr u unvanı alan kısıler kursa gidip bu tarz mudahaleleri yapabılıyorlar
bunda birsey yok kı,tek kanı ayırıcak, onu da cıhaz yapıyor
enjekte etmeye yetkısı var, tıp doktoru sonucta kırık cıkıkcı degil bu adamlar

bunun ısleyısı baska aysemelısa,yagda botoxta sısme vs olurda
bunda oyle bırsey yok
gordugum etkı sıkı sıpsıkı bir doku-eski halimiz gibi hanı sarkmanın
cilt bollasmasının ne oldugunu bılmedıgımız gunler vardı ya
o zamankı cılt
artı kırısıklar gidiyor

ay bı gıt sor nolursunnnn ramazan ayında basının gozunun sadakası olsun kıs
bız ıstanbulda dılız :KK43:

Benm cildimde hiç kırışıklık, çizgi,leke v.s yok.
Ama burundan ağza uzanan o çizgi biraz belli, bide gözaltım çökük. Yüzümde artık eskisi gibi kalın değil. Ama öyle çok incede değil. Sanırım bunu yaptırırsam bana fayda vermiycek. Çnkü kırışıklık, leke yok ki.... Yaşım 26. Bu yaşta yaptırılabilinir mi diye sordum, cvp veremediler bana
Kolajen uygulatabilirsin dediler. Allam yaaa kararsızım. birimiz yaptıraydıkk...

Jayjaycım bu tedavi Hücre enjeksiyonu tedavisi mi oluyo? yoksa o farklı bişy mi? uzman tv de hücre enjeksiyonunu izledm. O da kafama bayağı yattı.

pipi inşalllah ben yaptırırım ilk
bende işe yarar, çok güzel birşey bu uygulama
kızlar nolurrr dua edin bana

Jayjay yeditepe ünivinde Ahmet Karacalar da yapıyomuş bu uygulamayı. Kaça yapıyodur ki? Bence adam güvenilir. bende nerdeyse 27ime girecem banada olur dimi? 30 yaşından sonraya önermiş. ama bekleyemem o kadar. yüzüm zaten çöktü..bıde şey sorcam: gözaltına da fayda verir mi? vermezse boşa yaptırmayım.

Jayjayyyyyyyyyyyyyyyyy Ahmet Karacaların yazıhanesine telfn ettim. Kaç liraa tahmin edemezsn :KK43:

ay söyle de biz de öğrenelim :KK43:(((

yalnız arkadaşlar, esteworldde yapılan Platelet Rich Plasma enjeksiyonu (PRP), yani kan plazması enjekte edilmesi. yeditepede yapılan ise yağ dokusundan alınan kök hücre nakli. ikisi farklı şeyler

bakın bunun 6 yolu varmış:

1 Yağ hücresi enjeksiyonu (bu benim yaptırdığım)
2.Yağ dokusu nakli
3.Kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonu (ultra konsantre hücre nakli)
4.Aktive edilmiş kök hücreden zengin yağ hücresi enjeksiyonu
5.Kök hücre nakli (Sağlık Bakanlığı izni ile) (göbek kordonunda olan hani. az bulunan hayati birşey)
6.Kültüre kök hücre nakli (Sağlık Bakanlığı izni ile) (bu da ona benzer bişey sanırım)

Son düzenleme:
pipi inşalllah ben yaptırırım ilk
bende işe yarar, çok güzel birşey bu uygulama
kızlar nolurrr dua edin bana

ama bu bir dolgu değil ki jayjay. dolgunluk vermeyecek diye korkuyorum :KK43:
sanki cildin üst tabakasını kurtarıyor sanki (dermatologlar kullanıyormuş daha çok). çıkık elmacık kemiği isteyen birinin daha farklı bir yöntem kullanması gerekir diye tahmin ediyorum, bunla olmaz o iş.

3000 tl + ilaç masraflarıymış cnm :KK43:
Yazdığına göre hücre enjeksiyonu oluyo.. Kök hücre enjeksiyonu ile arasındaki farklar nedir bilmiyorum. Ama gençleşmek için süper yöntem. Yüzümüzde yaşlanmayla birlikte hücrelerimiz dahada azalıyo ve bu yöntemle onları çoğaltabiliriz. Ben artık ne yaparsam yapayım cildim eskisi gibi güzelleşemiyo. Daha 7 ay öncesi mükemmel bi cildim vardı. Ama saolsun bazı sürtklrden dolayı strese girdim ve aylarca etkisini yaşadım. bÖyleyce yüzümn hacmi gitti, gözaltlarım çöktü.
Çökmeye karşı en iyi tedavi nedir bunu araştırıyorum ama henüz bulamadm. 1ayı geçkin süredir Spirulina yosun tableti kullanıyorum ve hiç fayda etmedi.
Bunu KK'da başka başlıkta tartışıyoruz ve ben bunu söylediğimde bu Spirulinaya toz konduramayan bazı şahsiyetler üzerime çullandı. Ne çıkarım olabilir ki? neyse uzattım galiba.. Diyeceğim sorunumuz neyse belirlemeli ve ona uygun tedavi araştırmalıyız. Benm için kök hücre iyi olacağını düşünüyorum. Ama tek dezavantaj göz altına uygulanmıyo :KK43:

X