Herşey Para mıdır ? Sevgi ile yuva kurulamaz mı? :(

Z

zehra_zehra

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi zehra_zehra
Merhaba arkadaşlar.. Son günlerde canımı çok sıkan bi durum var. Paylaşabileceğim kimsem olmadığı için buraya yazmak istedim..
Nişanlıyım.. Nişanlımla uzun flört dönemimizden sonra evlilik kararı aldık. Herşey nişanlana kadar çok güzeldi. Ama araya aileler girince.. en başta ben çok yıprandım. Esas mevzu nişanlımın ailesinin , evliliğimizde maddi olarak hiç bir katkısının olamayacağından nişanlımda bir tek maaşıyla yeterli olamıyor.. Dün annemle bi akrabamızın nişanına gittik. Belki 10'dan fazla bilezik takıldı.. bavul bavul taşınmayacak kadar bohça yapmışlar kıza.. Eve döndüğümüzde annem hemen kıyaslamaya başladı tabiki. Vay efendim bana 2 bilezik takmışlar benim bohçamda hiç bi şey yokmuş.. böyle düğün olmazmış.. eğer böyle olursa hiç birşeye karışamazmış.. nasılki ben tercih ederek severek evlendi isem düğünümüde kendim etmeliymişim.. 2 bilezikle verilecek kızı yokmuş... gibi bi yığın cümle.. ben ses etmeden odamda ağlayarak dinledim annemi. Kızlar söylermisiniz sevdiğim adam bana bilezik takamıyor.. ıvır zıvır kılık kıyafet fazlası ile alamıyor diye terk mi ediyim. ben nişanlımı çok seviyorum.. ama ailem evliliğimde nişanlımın maddi durumu iyi değil diye destek olmuyor manevi olarak. en çok ta nişanlımın ailesine kızıyorlar çok duyarsız oldukları için.
iyi yada kötü her türlü yorumlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar :çok üzgünüm:

siz çalışıyormusunuz?
eğer ikinizinde işi varsa çok problem edilecek birşey yok bence..
bilezik bohça ayrıntı..
tabiki parasız aşk olmuyor ama eğer düzenli gelir varsa bence problem olmaz..
ilk başta zannettim ki işsiz nişanlınız..

Sevdiğiniz kişi size bilezik takamıyor diye tabiki ayrılacak değilsiniz. Bugün 10 bilezik takan yarında onu koldan çıkartıp alır ve satar.
Tabiki para önemli ama nişanlınızın yapabileceği buysa ve elinden gelenide yapıyorsa gerisi boş. Anneniz kıskanıp söylemiş olabilir, onuda anlayabiliyorum ama bu sizi kırmasın ve yolunuzdan döndürmesin.
Bende aynı şekilde evlendim ama şimdi her şeyim var Allaha şükür. Mühim olan öncelikle sağlık sonra saygı ve sevgi, sonra da paradır. Devamı mutlaka gelecektir.
Bohçayla bir kaç bilezikle başınız göğe ermez. Annenize bunu anlatın. Seviyorum ve nişanlıma güveniyorum diyin, durumumuz düzelince her şeyi yaparız diyin, mühim olan benim mutluluğum mu bir kaç tane bilezikle bohça mı diyin.
Ve asla bu konuyu nişanlınıza açıp onunda moralini bozmayın. Sizde moralinizi bozmayın. Boşverin gitsin. Bilezik ve bohça mutluluk getirmez.

siz çalışıyormusunuz?
eğer ikinizinde işi varsa çok problem edilecek birşey yok bence..
bilezik bohça ayrıntı..
tabiki parasız aşk olmuyor ama eğer düzenli gelir varsa bence problem olmaz..
ilk başta zannettim ki işsiz nişanlınız..

hayır işsiz değil çalışıyor
maaşı çok fazla deil 900 tl alıyor ama bunada şükür
nişanlımla farklı şehirlerdeyiz evlendiğimizde bende çalışıcam

Seni çok iyi anlıyorum canım. Senin durumunda olan o kadar çok insan var ki...
Para her şey değildir; ama çok şeydir. Aşk evliliğinden yana olmakla birlikte paranın da önemli bir yeri olduğunu düşünenlerdenim. Unutma; "Varlık seviştirir, yokluk dövüştürür."
Aileler evlatları için endişelenmekte haklılar. Onlar iyiliğimizi isterler. Ailene bu yüzden kızmamalısın.
Ancak bu senin seçimin ve bunu da kabul etmek zorundalar. ıleride çekeceğin sıkıntıların yükünü tek başına taşıyabileceğinden eminsen, aileni buna ikna etmelisin.
Ama sıkıntılarla ailenin kapısını çalıp dert yandığında seni dinlemelerini istiyorsan onlar kaybetmeden, kırmadan yapmalısın bu işi.
Sevgiyle kal canım.

Sevdiğiniz kişi size bilezik takamıyor diye tabiki ayrılacak değilsiniz. Bugün 10 bilezik takan yarında onu koldan çıkartıp alır ve satar.
Tabiki para önemli ama nişanlınızın yapabileceği buysa ve elinden gelenide yapıyorsa gerisi boş. Anneniz kıskanıp söylemiş olabilir, onuda anlayabiliyorum ama bu sizi kırmasın ve yolunuzdan döndürmesin.
Bende aynı şekilde evlendim ama şimdi her şeyim var Allaha şükür. Mühim olan öncelikle sağlık sonra saygı ve sevgi, sonra da paradır. Devamı mutlaka gelecektir.
Bohçayla bir kaç bilezikle başınız göğe ermez. Annenize bunu anlatın. Seviyorum ve nişanlıma güveniyorum diyin, durumumuz düzelince her şeyi yaparız diyin, mühim olan benim mutluluğum mu bir kaç tane bilezikle bohça mı diyin.
Ve asla bu konuyu nişanlınıza açıp onunda moralini bozmayın. Sizde moralinizi bozmayın. Boşverin gitsin. Bilezik ve bohça mutluluk getirmez.

burbuk , çok teşekkür ederim yorumun için :1hug:
dün gece annemin cümlelerinden sonra tutamadım kendimi ağladım. nişanlımda anladı tabiki bahsetmiyecektim fakat çok ısrar edince o duygusal yoğunluğumda anlattım.. tepkisi ise , param yok diye adam deilim öylemi dedi.. :KK43:(

Seni çok iyi anlıyorum canım. Senin durumunda olan o kadar çok insan var ki...
Para her şey değildir; ama çok şeydir. Aşk evliliğinden yana olmakla birlikte paranın da önemli bir yeri olduğunu düşünenlerdenim. Unutma; "Varlık seviştirir, yokluk dövüştürür."
Aileler evlatları için endişelenmekte haklılar. Onlar iyiliğimizi isterler. Ailene bu yüzden kızmamalısın.
Ancak bu senin seçimin ve bunu da kabul etmek zorundalar. İleride çekeceğin sıkıntıların yükünü tek başına taşıyabileceğinden eminsen, aileni buna ikna etmelisin.
Ama sıkıntılarla ailenin kapısını çalıp dert yandığında seni dinlemelerini istiyorsan onlar kaybetmeden, kırmadan yapmalısın bu işi.
Sevgiyle kal canım.

anuşka , ileride beni neler bekliyor bilmiyorum
farklı şehire gelin olucağımdan birazda endişeliyim.. zaman zaman içimi buz gibi bi korku kaplıyor :KK43:(
Rabbim herkesin yardımcısı olsun :Saruboceq:

canım evlenince sen de çalışacakmışsın nişanlın da zaten çalışıyor herşeyiniz de olur

bilezikle bohçayla mutlu olunur mu annen de heveslendiği için anlık bir sinirle öyle demiştir

sen nişanlılığının tadını çıkar

Yorum yazacaktım Burbuk yazacaklarıma tercüman olmuş..
Bende annenizin yanlış yaptığını düşünüyorum...
Sevmek, sevilmek en güzel takıdır.
Şayet evlilikte onunla beraber yürür, daima yanında olursanız...En zor günlerinizde elele vererek, kimselerin lafıyla gölge düşmezse ilişkinize, herşeyin üstesinden gelirseniz mutlu olmamak için neden yoktur sevgili Zehra.

canım evlenince sen de çalışacakmışsın nişanlın da zaten çalışıyor herşeyiniz de olur

bilezikle bohçayla mutlu olunur mu annen de heveslendiği için anlık bir sinirle öyle demiştir

sen nişanlılığının tadını çıkar

ewet çok hevesleniyor.. özeniyor.. tek kızı olduğum için herşeyin mükemmel olmasını istiyor.. ama olmuyor işte ne yazıkki :KK43:( nişanlımın maddi gücü olmadığı için yapamıyor :KK43:((

ewet çok hevesleniyor.. özeniyor.. tek kızı olduğum için herşeyin mükemmel olmasını istiyor.. ama olmuyor işte ne yazıkki :KK43:( nişanlımın maddi gücü olmadığı için yapamıyor :KK43:((

canım işte anneni kırmadan sakin sakin anlatacaksın

değil 10 bilezik 40 bilezik de taksalar sen mutlu olmadıktan sonra siz birbirinizi sevmedikten hiçbir değeri olmadığını anlat.

tabii ki kızının mutluluğunu duydukça bu önemsiz ayrıntıları düşünmeyecektir

Yorum yazacaktım Burbuk yazacaklarıma tercüman olmuş..
Bende annenizin yanlış yaptığını düşünüyorum...
Sevmek, sevilmek en güzel takıdır.
Şayet evlilikte onunla beraber yürür, daima yanında olursanız...En zor günlerinizde elele vererek, kimselerin lafıyla gölge düşmezse ilişkinize, herşeyin üstesinden gelirseniz mutlu olmamak için neden yoktur sevgili Zehra.

yeşilim , bende hep böyle düşünerek mutlu ediyorum kendimi.
ama annem karışmıyorum düğününüze dediğinde yıkıldım :KK43:
bu kadarmı önemlidir para pul
çok teşekkür ederim yorumun için...

ne nişan bohçam ne de düğün bohçam oldu.
nişanımda değil 2 bilezik sadece 3 çeyrek altınım vardı.

anneniz çok yanlış düşünüyor.
takılarla, 3-5 parça çalçaputla mutluluk olsaydı herkes satın alırdı ne var.
siz annenizin tepkilerini nişanlınıza söylemeyin genede; bu arada kulaklarınızı tıkayın annenize.
kendi yağınızla kavrulmaya çalışın..

Nekadar karışmam dese de annedir cnm. Hiç gönlü razı olur mu?herşeyin en iyisini sana layık görüyor sıkıntı çekmeyesin istiyor ondan bu tepkisi... Onu da anlamaya çalış...
ılerde sen de çalışacağına göre inan rahatlayacaksınız...Herşey düzelecek
.

Para tabi ki her şartta önemli ama evliliğinizi paranın etkilemesi sizlerin elinde Zehracım

anneler çocukları için hep en iyisini ister hep kıyaslarlar..
üniversiteden mezun olduğumda annemin baskları iyi yerlerde çalışmam için yaptığı baskılar milletle kıyaslaması o kadar çok psikolojimi bozmuştuki..seni çok iyi anlıyorum cnm...
erkeğin zengini değil çalışmasını seven taşı sıksa suyunu çıkarır cinsinden olması önemli olan.
sen kendine ve nişanlına güveniyorsan sevginin arkasında dur..

Anneniz karşılaştırmakla hata yapmış.Eskiye gidince o günleri düşününce ne kadar aşmış olduğumuzu görüyorum parayı..Para sadece ihtiyaç kaynağı istediklerinize ulaşabilme aracıdır ama maneviyattan bahsetmiyorum:)
Siz nişanlınızla omuz omuza verirseniz beraber çalışır mantıklı bir şekilde paranızı harcarsanız hiç sorun olmaz.Ayağını yorganına göre uzat lafı gerçekten çok ama çok doğru..
ılk evlendiğinizde hiç birşeyin olmayabilir..Huzurunuz,sevginiz ve saygınız varsa birbirinize ileride ne olacağı bilinmez çok çok iyi duruma gelebilirsiniz..Nasip ! varken yok, yokken bir anda var olabiliyor maddiyat geride sabit kalan herzaman..Sevgi ,saygı ....
Günümüzdede Parayı sevgilerinin arasına sıkıştıran çifteler hep boşanıyor.Buda oldukça önemli boşverin aracı amaç yapmayın..

şimdi aşıksın seviyorsun gözüne hiçbirşey görünmezki ..
doğal olarak bilezik de çeyiz de gözüne görünmez..
ama ilerde evlendiğin zaman da maddi imkanlarınız rahat olmazsa esas zorluklar o zaman başgöstericektir..en başta da eşin sorun çıkarıcaktır ..
ayrıyeten 2 bilezikmiş falan bu da az değil sonuçta bunun bir de düğünü var o zaman da takılıcaktır..annenin bunu da bilmesi gerekir..

Ülkemizde herkesin maddi durumu kötü çok azının iyi onlarada kriz nedense teğet geçti :1closedeyes:
canım üzülme.sen nişanlınla mutluysan sorun yok.benim bildiğim 1 tane bohça olur onun içinde gerekli olan şeylerden az ve öz olur.

şimdi aşıksın seviyorsun gözüne hiçbirşey görünmezki ..
doğal olarak bilezik de çeyiz de gözüne görünmez..
ama ilerde evlendiğin zaman da maddi imkanlarınız rahat olmazsa esas zorluklar o zaman başgöstericektir..en başta da eşin sorun çıkarıcaktır ..
ayrıyeten 2 bilezikmiş falan bu da az değil sonuçta bunun bir de düğünü var o zaman da takılıcaktır..annenin bunu da bilmesi gerekir..

offffffff bilmiyorum çok kötüyüm ben yaa mafoldumben

X