Nikah Resmi nikah ikamet ettiğimiz yerde mi olmak zorundadır?

papatya2626

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2009
64
0
Nişanlımda bende denizlide ikamet ediyoruz.Nikahımızı ve işlemlerimizi memlekette yaptırmak istiyoruz. Yaptırabilirmiyiz bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?:uhm:

bildiğim kadarıyla yaptırabilirsiniz.kütükleriniz orada çünkü.olmasa bile artık herşey bir tık ötemizde.problem olacağını zannetmiyorum

bize ikimizden birinin ikametinin
nikah kıyılacak yerde olması gerektiği söylenmişti ama bi araştırın isterseniz
nikah kıydırmak istediğiniz belediyeyi arayıp bilgi alabilirisiniz bence

ikamet ettiğiniz yerin belediyesinden evlenebilir raporu aldıktan sonra nikahınızı istediğiniz yerde yapabiliyormuşsunuz yalnız gidip istediğiniz yerdeki belediyeylede konuşmak şartıyla

yaptırabilirsiniz canım denizlideki nikah dairesine başvuracaksınız nikah için ve orada nikahınızın kıyılmasını istediğiniz yeri söyleyeceksiniz. onlar size nikah izin belgesi verecekler ve siz nikahınızı kıymak istediğiniz ilin veya ilçenin belediyesine o evraklar ile başvuracaksınız ve gün saat alacaksınız nikahınız için.

bizimde nikahımız aynı sizinki gibi olmuştu oradan biliyorum tatlım
şimdiden hayırlı olsun

Teşekkür ederim kızlar ilginize opuyorumnanaktan dediğiniz gibi işlemlerimizi denizlide yaptırıp evlenebilir raporu aldıktan sonra isteidğiniz yerde yaptırabilrisiniz dediler denizli belediyesine sorduk. Benim istediğim işlemleride memleketimde yaptırmak bu mümkün müdür acaba?

yine evlenme izin belgesi var onu alıp yaptırıysun istersen bide memleketindeki nikah dairesini ara daha net bilgi verir

X