Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 6. ay aşısı nasıl oluyor ve sonuçları ne?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
bu aşı bebeği çok ağlatıyor mu? neresinden yapılıyıor ve ateş oluyor mu?

şimdiye kadar bizde aşıların hiçbirinde sorun olmadı.bazen çok hafif ateş veya huzursuzluk yapabiliyor ama büyütülecek bişey değil o da.

Biz bugün olduk, iki bacaktan birer tane oldu... Ateş ya da huzursuzluğu olmadı şimdilik allaha şükür...

bugün yaptırdım aşıları sorularıma cevap almış oldum 3 tane bacaklardan 1 tane ağızdan yapıldı ve çok şükür rahat atlattık

sağlıkları için aşı oluyorlar ama içim acıyor canları yanınca.ateş yaptımı peki aşılar

biz bebeğime dün aşı yaptırdık. dün ve dün akşam bişi yoktu.fakat bu akşam ateşi çok yükseldi.ne kadar doğru bilmiyorum ama ateşi düşsün diye ılık duş aldırdık bir fitil ve bir çay kaşığı şurup verdik. ayrıca koltuk altına ıslak bez koyduk. rahatladı. yavrum şimdi mışıl mışıl uyuyor. umarım devam etmez.

ben de bebeğimin etkilenmediğini yazmıştım. ilk gün etkilenmedi gayet rahattı. ertesi gece ateşlendi. günlerce huysuzlandı. geçen cuma olmuştu aşı o günden beri bi tuhaf oldu bebem

ben de bebeğimin etkilenmediğini yazmıştım. ilk gün etkilenmedi gayet rahattı. ertesi gece ateşlendi. günlerce huysuzlandı. geçen cuma olmuştu aşı o günden beri bi tuhaf oldu bebem

Benim oğlumda geçen cuma oldu aşısını, etkilerinin bugüne kadar devam etmesi sık rastlanan bir durum değil, bebeğinin başka bir sıkıntısı olabilir mi? Birde "tuhaf" derken tam olarak neyi kastediyorsun?
Yüksek ateş (40.5 derece) 3 saatten uzun süren durdurulamaz ağlama vs gibi aşırı reaksiyonlar görülmemişse endişe etmene gerek olduğunu düşünmüyorum ben ama yine de bebeğindeki değişiklikleri doktorunla paylaşman faydalı olabilir...

Benim oğlumda geçen cuma oldu aşısını, etkilerinin bugüne kadar devam etmesi sık rastlanan bir durum değil, bebeğinin başka bir sıkıntısı olabilir mi? Birde "tuhaf" derken tam olarak neyi kastediyorsun?
Yüksek ateş (40.5 derece) 3 saatten uzun süren durdurulamaz ağlama vs gibi aşırı reaksiyonlar görülmemişse endişe etmene gerek olduğunu düşünmüyorum ben ama yine de bebeğindeki değişiklikleri doktorunla paylaşman faydalı olabilir...

etkisi 3 gün sürdü. ateş ve huysuzluk yani. ateş de zaten maximum 38,5 idi çok şükür. benim bahsettiğim biraz farklı. aşıdan bugüne kadar oğlum huysuz hergün. tabi bunda oğluma bulduğum bakıcının ve gıda alerjisinin etkisi varmış bunu da yeni öğrendik.

X