Aile Planlaması 7 Eylul Dogumum Var.. Tup Baglatma Hakkinda.. Lutfen Fikir verin bana :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Ahuzarim

Isvicreden
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
2.291
497
Selam Arkadaslar..

Ben 7 Eylul de dogum yapicam Allahin izniyle.. Sezaryan ile..
Bu benim 3. sezaryanim olucak...
Bugun doktor ile randevum vardi, bana Tuplerini baglatsak cok iyi olur, bunu sana oneriyoruz dediler..

Cunku 3. sezaryanin birdaha hamile kalirsan 4.sezaryan hakkin yok,yapmiyoruz dediler.. Ben Yurt disinda yasiyorum esimle..
Ben istemedigimi soyledim gerci, ilac ile korunucam dedim..
Onlar da ilac riskli... Ne olur ne olmaz..
Saglam bir korunma yontemi degil enazindan senin icin...
Cunku sen hamile kalirsan sagligin riske girer dediler..

Bu bebegimiz de Surpriz oldu bize, korundugumuz halde olmus..
Diger 2 cocugumu tedavi oldumda hamile kalmistim..
Bende simdi cok kararsiz kaldim..

Basta Esim olmak uzere, Annem ve arkadaslarim baglatmam konusunda hem fikir.. Daha rahat ve stressiz olur diyorlar ...
Esim cok istiyor.. Dusun ya hamile kalsan ilac aldigin halde, hemde 3 cocukla ya unutursan ??
Aldirmak daha gunah diyor..

COK KARARSIZIM KAFAM ALLAK BULLAK OLDU..
Dinen uygun mudur, Allahin gucune gitmesin diyorum ? kendime..
Ama keyfi baglatmiycam... Sagligim soz konusu...
Suan dusunuyorum halen.. Ama baglatmak Mantikli geliyor da... benneyaptımki

Siz neler dusunuyorsunuz arkadaslar? Bana yardim edin fikir verin Lutfen..

Kordon Baglatmak

7 Temmuz 2007 Cumartesi
Soru :

Hocam iyi günler Kordonlari baglatmak dinen uygun mudur ?

Cevap :

Eslerin artik hiç çocuklari olmayacak ve geri dönülmesi imkansiz sekilde kisirlastirilmasi günah ve dinen caiz degildir.Ancak zaruret ve annenin hayati tehlikesi söz konusu ise bu yönteme basvurulabilir.

Dc.Dr Mustafa Karatas..

----------------------------------

Kizlar bakin boyle bir aciklama okudum internette... Mustafa Karatas hoca boyle demis..
Benim ki bu zorunlu durumami giriyor ???

Arkadaslar lutfen bana birseyler yazinnnnn :-(((((
inanmiyorum bu konuda hic mi bilgi paylasmak isteyen yok lutfennn

Benim yengemde bağlattı şimdi çok rahat ama 7 çocuktan sonra bağlattı:)Bu büyük bir karar ama sağlığın söz konusuysa bağlatmalısın yinede karar senin ve aileninin iyi düşün...

Benim yengemde bağlattı şimdi çok rahat ama 7 çocuktan sonra bağlattı:)Bu büyük bir karar ama sağlığın söz konusuysa bağlatmalısın yinede karar senin ve aileninin iyi düşün...

Arkadasim evet dusunuyorum zaten... Psikolojik olarak huzurlu olmam lazim...
Benim birde mecburi ... Cunku hamile kalmamam lazimmis.. 4. cocuk risk dedi doktor..
tsk. ederim cevabin icin ...

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun size.Ben bekar biri olarak düşüncelerimi söylemek isterim. yakında bende evlenıyorum.Ben de ilk çocuktan sonra bağlatmayı düşünüyorum kordonlarımı çünkü 2. çocuğa bakamam biliyorum.Bünyemde hassas ayrıca.Dinen hiçbir sakıncası olamaz. kürtaj günah sadece derim.Korunmak ,istenilen sayıda çocuk yapmak güzel birşey içiniz rahat olsun lütfen ben yanınızdayım bağlatın derim. Böylece eşinizde rahat eder sizde ne güzel olur. Şimdiden geçmiş olsun sevgilerimle....a.s.

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun size.Ben bekar biri olarak düşüncelerimi söylemek isterim. yakında bende evlenıyorum.Ben de ilk çocuktan sonra bağlatmayı düşünüyorum kordonlarımı çünkü 2. çocuğa bakamam biliyorum.Bünyemde hassas ayrıca.Dinen hiçbir sakıncası olamaz. kürtaj günah sadece derim.Korunmak ,istenilen sayıda çocuk yapmak güzel birşey içiniz rahat olsun lütfen ben yanınızdayım bağlatın derim. Böylece eşinizde rahat eder sizde ne güzel olur. Şimdiden geçmiş olsun sevgilerimle....a.s.

Sagol arkadasim..
Anladim seni.. Sende haklisin kendince.
Benim daha rahat etmem icin, korunmam icin doktorum onerdi..
kendini riske atma diyor..
zaten 3 cocugun oluyor, birdaha asla istesende doguramazsin cunku yasak 4. cocuk
dediler. onun icin baglatsan iyi olur bizce dediler.

Dinen de gunah olmadigina eminim, benim durumum farkli ...

çok zor bi karar.ben bile ikilemdeyim.dünyanın binbir türlü hali var.az önce başka bi konuda okudum.geri dönülebilen bağlatma varmış onu araştır

çok zor bi karar.ben bile ikilemdeyim.dünyanın binbir türlü hali var.az önce başka bi konuda okudum.geri dönülebilen bağlatma varmış onu araştır

bende mahvoldm zaten dusunmekten inanki basim agriyor yaa.
karar veremiyorum.. bu nasil bir karar? bu ne zor biseymis yaaa. off offffff
sen niye ikilemdesin canim ? seninde mi benim gib durumun ?

yinede karar sizin ama ben bi tanıdığımızdan bahsetcem..2 çocuğu vardı,tüplerini bağlattı,sonra - Allah korusun hepimizi- bi kazada 2 çocuğunu da kaybetti maalesef...şimdide yaşı 40 civarı ve yana yakıla tüp bebek yaptırmaya çalışıyor...ben ne olursa olsun,bağlatmama taraftarıyım....

canım benim annemde bağlattı tüplerini 3.kardeşimden sonra o da senin durumundaydı zaten 40 yaşında kafanda bir sorun kalmasın bence bağlatmalısın

yinede karar sizin ama ben bi tanıdığımızdan bahsetcem..2 çocuğu vardı,tüplerini bağlattı,sonra - Allah korusun hepimizi- bi kazada 2 çocuğunu da kaybetti maalesef...şimdide yaşı 40 civarı ve yana yakıla tüp bebek yaptırmaya çalışıyor...ben ne olursa olsun,bağlatmama taraftarıyım....

Canim benim ben zaten mecburi baglatmak zorunda kalicam..
cunku benim sagligim soz konusu.. Doktorlar bunu onerdi bana..
4. sezaryan olmam halinde risk olabilirmis..

diger korunma yontemleri ne kadar guvenli.. birde hergun bu stresle yasamak var ??

Sagligin soz konusu ise, hayatin yani baglamak zorundasindir bence..
hem dinende caiz .. sordum arastirdim...

canım benim annemde bağlattı tüplerini 3.kardeşimden sonra o da senin durumundaydı zaten 40 yaşında kafanda bir sorun kalmasın bence bağlatmalısın

Canim bende 32 yasimdayim..
3. cocugum ve risk olur dediler tekrar hamile kalmam halinde..
annende herhangi bir stres olmus mu ?? yada aci falan yazarsan sevinirim...

Canim bende 32 yasimdayim..
3. cocugum ve risk olur dediler tekrar hamile kalmam halinde..
annende herhangi bir stres olmus mu ?? yada aci falan yazarsan sevinirim...

canım şu an babamla kalıyorum ben annemin 2. evliliğindendi bu bebek şu an telefonla ulaşma şansım yok
gizlice görüştüğüm içinde okullar açılmadan görüşme imkanım yok sonrasındada görüşüp yanıt almamın pek anlamı olmaz senin için
çünkü doğumun gerçekleşmiş olucak bu doğum annemle yaşadığım sırada oldu ve anneme bu hamileliğinde inanılmaz düşkündüm
her adımını beraber yaşadık bu sürecin.doğumda dahi doktorlar karnını keserken ben yanındaydım annemin.
sezeryanın acısına ek olarak bir acı yoktu.bebekle ben uyuyordum bu yüzden geceleri rahat uyuduğu günlerde başka şeylerle ilgilenerek
o loğusalık dönemini çok rahatça atlattı onunda 3 doğumu sezeryandı sadece en büyük çocuğu olan ben normal doğumla
dünyaya gelmişim.için rahat olsun ek olarak bir acı hissetmiyorsun.bu olayda endişelenmen gereken
bir durum yok ne acı ne de stres yaşanmıyor ki zaten o yeni doğan bebeğin tanımlanamıycak kadar mükemmel
olan kokusu sana tüm acını unutturucaktır Allah bebeğine ve sana sağlık sıhhat uzun ömür versin

canım şu an babamla kalıyorum ben annemin 2. evliliğindendi bu bebek şu an telefonla ulaşma şansım yok
gizlice görüştüğüm içinde okullar açılmadan görüşme imkanım yok sonrasındada görüşüp yanıt almamın pek anlamı olmaz senin için
çünkü doğumun gerçekleşmiş olucak bu doğum annemle yaşadığım sırada oldu ve anneme bu hamileliğinde inanılmaz düşkündüm
her adımını beraber yaşadık bu sürecin.doğumda dahi doktorlar karnını keserken ben yanındaydım annemin.
sezeryanın acısına ek olarak bir acı yoktu.bebekle ben uyuyordum bu yüzden geceleri rahat uyuduğu günlerde başka şeylerle ilgilenerek
o loğusalık dönemini çok rahatça atlattı onunda 3 doğumu sezeryandı sadece en büyük çocuğu olan ben normal doğumla
dünyaya gelmişim.için rahat olsun ek olarak bir acı hissetmiyorsun.bu olayda endişelenmen gereken
bir durum yok ne acı ne de stres yaşanmıyor ki zaten o yeni doğan bebeğin tanımlanamıycak kadar mükemmel
olan kokusu sana tüm acını unutturucaktır Allah bebeğine ve sana sağlık sıhhat uzun ömür versin

Amin canim benim oncelikle cok tsk.ederim guzel dileklerin icin ...
Bir nebze rahatliyorum boyle okudukca...
Genelde 3 sezaryanli dogum yapmis tum annelere baglatma oneriliyor..
Demek ki, doktorlarin bir bildigi var..
Su ana kadar kimle gorustum ve sorduysam 3 sezaryanli anneler hep baglatmis..

sanirim bende bu islemi yaptircam..
cunku normal korunma yontemleri benim icin risk olabilir ...
O zamanda ciddi sorunlar yasarim sanirim..

Zaten 4. cocuk yapmak istemiyorum..
Allahim olmayanlara ve isteyenlere versin ...

canım benim sen ne olursa olsun birdaha çocuk yapamıycaksan bağlat bağlatmasan çocuk olsa aldıracaksın belki o daha günah bir cana kıyacaksın dinimizde bağlatmak caiz değil çünkü kısrlaşıyorsun ama senin durumun farklı senin sağlığın söz konusu keyfiyeten yapmıycaksın için rahat olsun bağlat bence rabbim 3 evladını bağışlasın size onlara uzun ömür versin

canım benim sen ne olursa olsun birdaha çocuk yapamıycaksan bağlat bağlatmasan çocuk olsa aldıracaksın belki o daha günah bir cana kıyacaksın dinimizde bağlatmak caiz değil çünkü kısrlaşıyorsun ama senin durumun farklı senin sağlığın söz konusu keyfiyeten yapmıycaksın için rahat olsun bağlat bence rabbim 3 evladını bağışlasın size onlara uzun ömür versin

Amin Arkadasim Allah razi olsun cok tsk. ederim..
ilk basta bende bu fikre sicak bakmiyordum.. Ama inan ki simdiye kadar okudugum
vede dinledigim tum bayanlar ( benim durumumda olanlar) hep baglatmis ... cunku
4.sezaryan risk demisler doktorlar..

Benim icin en rahat yolun bu old. soyluyorlar.. Haklisin ben keyfimden baglatmiyorum
O yonden enazindan icim rahat.. Zaten diyanette, baglayabiliyor onun durumu farkli demis.. Hayirlisi insallah..

cnm esin vazektomi yaptirsin sen niye eziyet cekicen? Esin tuplerini baglatirsada garanti hamile kalmazsin..ayni sey

cnm esin vazektomi yaptirsin sen niye eziyet cekicen? Esin tuplerini baglatirsada garanti hamile kalmazsin..ayni sey

Eziyet niye olsun ki arkadasim . .. Herhangi bir acisi yok ki.. Aslinda baglatmassam bana eziyet olur, hayati durumum bile soz konusu..
Hem hic bizim erkekler baglar mi?? Nerdeeeeeeeeeeeeeee ...
ben dedim de adam orali bile olmadi ...

Aslinda bu haksizlik gibi gorunuyor ama ben kendi sagligimi dusunmek zorundayim ...
Kimseyede minnet etmem kocam bile olsa.. Bananee bosver..

X