Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Polikistik over hastalığı yüzünden saç dökülmesi yaşayanlar bu başlıkta toplanalım

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
K

kujumm

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar.
Benim ergenlikten beri süregelen saç dökülmesi sorunum var beraberinde tüylenme,yağlı cilt sorunu.
Adetlerim gayet düzenli ve kilo sorunum yok fakat dediğim gibi pconun beni en çok rahatsız eden belirtisi saç dökülmesi .O kadar çok saç dökülmesi yaşadım ki şimdiye kadar açılma yaşamadığıma sükretmem gerek sanırım.
Kısa süre önce pco teşhisi konuldu ve tedaviye başlandı ,saç dökülmemin sebebi de bu hastalıkmış.Benim gibi bu hastalık yüzünden saç dökülmesi yaşayan arkadaşlar varsa deneyimlerini ve tecrübelerini paylaşırsalar sevinirim .

çok güzel bir konu olmuş bende de aynı sorun var ne zaman ki doğum kontrol hapını içmeyi bıraksam birkaç ay içerisinde saçlarım dökülmeye başlıyor bu nedenle pcos'un olumsuz etkilerinden kurtulmak için doüum kontrol hapı kullanıyorum

Canım diane35 mi kullanıyorsun bana bunu verdi doktorum.
Yeni başladım kullanmaya, azaltır inşallah dökülmemi.
Yanında aldactone da kullanıyorum.

evet canım ilk teşhis konduğunda ben de diane35 kullandım 6 ay kadar ilk aylarda belki tam dökülmenin azaldığını fark edemeyebilirsin ama daha sonra mutlaka faydasını anlıycaksın bende sivilce problemi de vardı onu da geçirmişti şu an da yasmin kullanıyorum

Anladım canım sağol.
Diane35 yan etkisi olan bir ilaç diyorlar sana kötü bir etkisi oldu mu gerçi bünyeden bünyeye değişir ama,fayda gördüğüne çok sevindim inşallah bende de etkisi görülür.

bana da yeni teşhis konuldu da saç dökülmesine sebep olduğunu bilmiyordum. bende de tüylenme ve sivilceler var işte. yasmin kullanmıştım daha önce. doktor bana tüylenme sorunum olduğu için diane 35 kullanmamın daha iyi olacağını söyledi. bakalım ne gibi etkileri olacak.

benim saçlarım da yavaş uzuyor acaba bundan mı?

Orchidea kesin olmamakla birlikte olabilir canım.
Saçlar genel olarak zayıflayıp dökülüyor.
Benim de saçlarım eskiden inanılmaz hızlı uzardı fakat şimdi eskisine göre çok daha yavaş uzuyorlar sanki.

şimdi bunu öpğrenince iyice bi düşündüm. benim saçlarım önceden hiç dökülmezdi. yani tarağa tek tük saç teli gelirdi. gerçi zaten yavaş uzuyordu saçlarım ama bakımlarla uzatıyordum. şimdi de bakım yapıyorum haftada iki kez ama dökülme çoğaldı, uzaması da durdu.

inşallah hepsi iyileşir. sivilceleri de gider, saçlarımız da sağlık kazanır, düzenli de regl oluruz...

Merhaba arkadaşlar.
Benim ergenlikten beri süregelen saç dökülmesi sorunum var beraberinde tüylenme,yağlı cilt sorunu.
Adetlerim gayet düzenli ve kilo sorunum yok fakat dediğim gibi pconun beni en çok rahatsız eden belirtisi saç dökülmesi .O kadar çok saç dökülmesi yaşadım ki şimdiye kadar açılma yaşamadığıma sükretmem gerek sanırım.
Kısa süre önce pco teşhisi konuldu ve tedaviye başlandı ,saç dökülmemin sebebi de bu hastalıkmış.Benim gibi bu hastalık yüzünden saç dökülmesi yaşayan arkadaşlar varsa deneyimlerini ve tecrübelerini paylaşırsalar sevinirim .

polikistik overin belirtilerinde biridir saç dökülmesi (diğerleri tüylenme ve sivilcelenme)

kişiden kişiye değişmekle beraber belli bir miktar saç dökülmesi görülür, zamanla hormon dengesi kurulduğu zaman dökülme de azalır. diane-35 gibi ilaçlar açıkçası pek de güvenilir değil, aldactone gibi ilaçları daha güvenilir buluyorum...yine de doktorunuza danışın..

ben ikisini birden kullanıyorum. bakalım nasıl etki edecek?

ilaçlar güvenilir diil bunu bilioruz artık doktora gittiğimizde aynı ilaçları veiryo dr sorduğumda yaşın küçük bişey olmaz demişti kullandım bıraktığımmda yine aynı dökülme devam ediyo napıcaz yani kel kalmayı mı beklicez :KK43:

Anladım canım sağol.
Diane35 yan etkisi olan bir ilaç diyorlar sana kötü bir etkisi oldu mu gerçi bünyeden bünyeye değişir ama,fayda gördüğüne çok sevindim inşallah bende de etkisi görülür.

inşallah canım ben kullanalı yaklaşık 2 yıl geçti
ama herhangi bir yan etkisi olmadı tüylenmeyi azaltmadı,
sivilcelere ve saç dökülmesine iyi gelmişti ama,
zaten hapları bırakınca çok fazla dökülme yaşıyorum inşallah bunun da çaresi vardır

Evet okuduğum kadarıyla böyle oluyor genelde.
Doğum kontrol haplarını kullanırken dökülme duruyor fakat ilaç bırakıldığında yine aynı dökülme devam .
Kullanmaktan başka çaremiz yok gibi bir şey yani.
Metallium zaten okuduğum kadarıyla bu ilaçların mevcut kıllara bir etkisi olmuyormuş sadece yenilerinin çıkmasını engelliyormuş.
Kıl pek de umrumda değilde saçlarım dökülmesin yeter.

ben de sivilcelerden bunaldım artık. yarın cildiyeye de gidip takviye yapıcam artık.

yok mu bi çaresi bunun?? moraller sıfır valla:KK43:(((

Son düzenleme:
uff bencede yaa...çok illet bişey...benmde saçlarım 2 senedir yaklaşık dökülüyo artık fön çektiremiorum sönük durucak diye ...bende 1 sene diane kullandım ama bende daha sonra dökülme başladı ve bende ozaman bırakmıştım dianeyi şimdi sadece glikofaj kullanıorum... umarım herkes ... son gittiğim doktorda önermedi doğum kontrol hapı şimdi gene gidicem sormaya puff... herkes sorununu paylaşsın tamamen kurtulanlar nasıl kurtuldular yazsın ve böylece hep beraber yenelim kızlar..=))))

bdbu canım ,dianeyi bıraktıktan sonra mı dökülme başladı sende?
Yoksa diane varken de dökülmeye devam mı ediyordu?
Glukofaj bildiğim kadarıyla şeker direnci için kullanılan bir hap değil mi?

bende dianeyle birlikte dökülüyodu hatta ozaman acaba diane mi döküyo sanıpta bırakmıştım doktora söyledim oda vermedi daha ...bende hem diane hem glikofaj kullanıyodum(şekere bağlı benimkisi) ...2 senede inanılmaz saçım döküldü şimdi gidip gene sorucam başka bi doktora doğum kontrol hapı nı eğer engelliyosa gene versin... çünkü engelleyemiyorum ...saçımda kıvırcık sadece önlere alıyorum artık saçımı ... çok dertliyim... saçım şimdi uzadı ve felaket dökülüyo bi kestiriyim umarım azalır dökülmesi bide sorucam doğumkontrol hapı meselesini...

birde bu saç meselesiyle çok uğraştığım için sizede söyliyeyim eczacıya öylesine revigenin yağlarını falan almaya gittiğimde adam women's rogaine diye bi ilaç tavsiye etti bakın internetten saç ekim merkezlerinde falan kullanılıyomuş baya bi saç çıkartıyo düzenli kullanınca ...benm sorunum saç çıkması diil zaten dökülmesi ... bir dökülmesi dursa ben yağlarla falan düzelticem ama çok dökülyo...inş.dediğiniz gibi dianeler falan dökülmeyi engelliyodur ...kıvırcık olmasınada ayrıca şükrediyorum yoksa vay halime

X