organizasyon şirketi kurmak

giraydann

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2009
3
0
Arkadaşlar herkese merhaba. Çok merak ettiğim bir şeyi öğrenmek istiyorum. Bir organizasyon firması kurmak istiyorum. Bunun için neler yapılması gerektiğiyle ilgili bilgisi olan var mı? Yani bu işe nasıl ve nerden başlanır. Organizasyon yapılacak yerler nasıl bulunur gibi.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar herkese merhaba. Çok merak ettiğim bir şeyi öğrenmek istiyorum. Bir organizasyon firması kurmak istiyorum. Bunun için neler yapılması gerektiğiyle ilgili bilgisi olan var mı? Yani bu işe nasıl ve nerden başlanır. Organizasyon yapılacak yerler nasıl bulunur gibi.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba giraydann; organizasyon firması bende kurmak istiyorum. Netten konuyla alakalı araştırma yaparken senin konuna rastladım. Çok heyecan verici bir iş; bu konuyla alakalı çok fazla araştırmalar yaptım. Organizasyon firmalarını müşteri gibi aradım. En büyük avantajı fazla sermayeye gerek olmaması; en büyük dezavantajı ise pazarın çok geniş ve alternetifli olması... Öncelikle kendine güvenmelisin ve en en önemlisi hayal gücünün geniş olması; pazar içinde bir fark yaratabilmen.
Öncelikle bir ofis kiralamalısın. Ofis merkezi bir yerde olmalı. Ama sana en büyük tavsiyem bu konuyla alakalı; organizasyon firmalarında kapsam ve hizmetler çok geniş. İşe yeni giren biri olarak başlangıç olarak 1-2 hizmet vermen. Ya düğün organizasyonu ya doğuım günü organizasyonu gibi.. Sonra halka ilişkiler daha doğrusu pazarlama özelliğinin gelişmiş olması. Umarım hayalindeki firmaya kavuşursun. Ben 1-2 ay içinde hayata geçirmeyi düşünüyorum. Sormak istediklerini sorabilirsin. Belki birbirimize yardımımız dokunur. Sevgiyle ve umutla kal...

merhaba
organizasyon işi için 2 ay içinde toparlıcam demişsınız nasıl gıdıyor ıslerınız bu ısın neresınden baslamak lazım
teşekkür ederim

Ben de bu sene başında epeyce bi bilgi topladım bu konuyla ilgili. Ne yazık ki ortağımın vazcayması ve ailemin inatla hiçbir destek vermemesi üzerine askıya aldım işi. Çok heyecan verici, geliri yüksek ve kesinlikle eğlenceli bir iş. Çok geniş bir pazar var ve yaratıcılıkta sınır yok. Dilerseniz özelden mesaj atın. Bildiklerimi size anlatabilirim ve belki birbirimize faydamız dokunur. :)

arkadaşlar merhaba konu ilgimi cektiği için ve bir organizasyon firması sahibi olduğum için konuya dahil olmak istedim ben 4 sezon bitirdim bu işte ve 5.sezona giriyorum umarım sizde hayalinize kavuşursunuz ama sanırım ıstanbul'dasınız arkadaşın söylediği gibi fazla sermaye gerektirmeyen bir iş değil 4 yıldır ne yaptın deseniz hala malzeme almakla geciriyoruz bu konuda her türlü yardımı yapabilirim şu an Bursa'da tüm organizasyon firmalarına ve tüm Türkiye'ye diyebilirim organizasyon firmaları için malzeme temini satışı ve kiralaması yapıyoruz işe başlamadan iyi araştırın ve güzel bir para koyun kenara diyebilirim:)))

merhabalar öncelikle siteyede yeni oldum bu konuyu görünc ebende organizasyon işini nasıl yapabilirim nasıl başlarım neler gerekli onları arastırıyordum ki sizinle karsılastım . Çalısıyorum ve basangıcta işimi bırakıp başlamak istemiyorum oncesınde bır web sitesi hazırlayıp sunmka ınsanlar abenı tanıması ıcın daha sonrada bır kac tandııgım organızasyon fırması deposu onlardan temin ederek ekipmanları bu işi yapabılırmıyım dıye düşünüyorum lütfen fikirlerinizi paylaşın.Şimdiden tesekkürler

merhabalar öncelikle siteyede yeni oldum bu konuyu görünc ebende organizasyon işini nasıl yapabilirim nasıl başlarım neler gerekli onları arastırıyordum ki sizinle karsılastım . Çalısıyorum ve basangıcta işimi bırakıp başlamak istemiyorum oncesınde bır web sitesi hazırlayıp sunmka ınsanlar abenı tanıması ıcın daha sonrada bır kac tandııgım organızasyon fırması deposu onlardan temin ederek ekipmanları bu işi yapabılırmıyım dıye düşünüyorum lütfen fikirlerinizi paylaşın.Şimdiden tesekkürler

merhabalar
ben de izmirde organizasyon firması kurmak istiyorum.
ancak bir konuda kararsız kaldım.Ben 2 yıllık mali müşavirim. bu mesleği bırakıp organizasyon işine girmeyi düşünüyorum.
işler ters giderse en azından mesleğimi tekrar devam ettirebilirim diye düşünüyorum.
nerden başlamalı,ilk adım ne olmalı bu konuyla ilgilenen arkadaşlardan tavsiyeleri bekliyorum.

arkadaşlar merhaba konu ilgimi cektiği için ve bir organizasyon firması sahibi olduğum için konuya dahil olmak istedim ben 4 sezon bitirdim bu işte ve 5.sezona giriyorum umarım sizde hayalinize kavuşursunuz ama sanırım ıstanbul'dasınız arkadaşın söylediği gibi fazla sermaye gerektirmeyen bir iş değil 4 yıldır ne yaptın deseniz hala malzeme almakla geciriyoruz bu konuda her türlü yardımı yapabilirim şu an Bursa'da tüm organizasyon firmalarına ve tüm Türkiye'ye diyebilirim organizasyon firmaları için malzeme temini satışı ve kiralaması yapıyoruz işe başlamadan iyi araştırın ve güzel bir para koyun kenara diyebilirim:)))

sryya
Bende Çok İstiyorum Bir Organizasyon Şirketi Kurmak. Ama En DÜşündürücü Tarafı Sermaye Kısmı
MSiz Tecrübelisiniz Mesela Nekadar Bİr Para Koymamız Gerekiyor Kenara ? İlk Etapta

Organizasyon işi ile uğraşan ve organizasyon firması olan üyeler, biraz deneyimlerinizden bahseder misiniz? Bu işe yeni başlayacak olanların dikkat etmesi, göz önünde bulundurması gereken hususlar nelerdir?
İşin ne gibi zorlukları vardır ve bunları nasıl aşıyorsunuz?

Sabırsızlıkla bekliyorum.
Teşekkürler.

benim çok istediğim ama bir türlü snuca ulaşamadığım bir konu var,ne olur bu konuda bilgi sahibi olan varsa çok acil yardım etsin yaaa,ben kuaför dükkanı açmak istiyorum yani arkadaşımla beraber,arkadaşımın çıraklık belgesi var,dükkan açmak için ustalık belgemiz yok,sınavla veriyormuşlar ama 5 sene sigorta olması lazımmış,oda yok,belge olmazsa olmazmı yaa,bilginiz varmı,:KK59:

merhabalar ben de bu işi yapmayı planlıyorum şuan etüt aşamasında benim için malzemeleri nereden bulabilirm bunları araştırıyorum ilk aşamada neler olması gerekmekte nekadar bi bütçe gerekli tahmini bursa da tek bir yerden mi kiralama yapıyor organizasyon firmalrı yardımcı olursanız teşekkürler

arkadaşım çok iyi araştırman lazım.fazla kazık yeme...istanbul da bütün malzemeler var yarısınıda kendin yaptır demircin olsun anlaşmalı,kumaşlarını bursa ve istanbuldan araştır.herşeyin imalathanesinden temin etmeye çalış.2.el üzerinden değil benim tavsiyem budur

organizayon işine yeni girmek için en başta ilk gelecek düğüne göre alımeyapmalısınız mesela ilkbizim ilk düğünümüz 600 kişilkti biz 600 adet saten sandalye giydirmesi ve istenilen renkte fiyonk alarak başladık bu işe sonra gelin masası için örtü diktik ve yapay içekle arajman hazırladık giriş dekorunda tüller ve ferforjeler kullandık ama şimdi zaman o kadar değiştiki mesela saten giydirme kullanılmamaya ya da coğu salonda olmaya başladı bizde tiffany sandalye aldık gelin masasında kumaş değilde taşlı deri yada lake gümüş yada sarı masa kullanmaya başladık 6 sene önce şamdan yoktu masalara çicek arajmanları kullanıyorduk şimdi tekli üçlü 5 li şamdanlarım var giriş dekorları kapı takı metrelerce kumaş yapay çicek arajmanları derken bir bakmışız 200 metre depo yetmez oldu şimdi coğu yeni kuran organizasyon firmalarına yazın malzeme kiralaması yapıyoruz özellikle şamdanlarda bu iş sınırsız 1.000 tane şamdan camımız 2.500 tane saten giydirmemiz ve bunun yanında yuvarlak her boy örtü diktörtgen örtüler olması lazım yani anlayacağınız dipi olmayan sonu gelmeyen bir iş ama şunu söyleyeyim en az 10.000 lira cebinizde olmadan bu işe girmeyin yada malzemesi olan firmalardan destek alın güvenilir firmalardan cünkü benimde dediğim işi almadan benimle konuşun malzemeyi o gün size kiraladığımı bileyim kendi müşterime kiralarsam size söz veremem diye sonuçta herkeze yetecek malzemem de yok :)))))

bende araştırma yaparken yazılarınızı okudum , severek yaptığım uğraşlardan biri el işi haliyle organizasyon işide biraz hayal gücü ve el işi ile ilgili bir alan kendime en yakın bulduğum meslek diye bilirim kendi işimi kurmak istiyorum çünkü oğlumada vakit ayırmak istiyorum .. edindiğiniz bilgi yada işi hayata geçirdiğiseniz bilgi verirmisiniz istediğim bir konu daha ne kadra sermaye ayırdınız yada harcadınız ???

ben ankaaradayım bu işin eğitimi yada sertifikası alınmasını önerirmisiniz ve sizce bu bölgede olurmu bu iş artı olarak reklam nasıl yapıyorsunuz ve sorulmaz ama karlı bir işmi???

organizayon işine yeni girmek için en başta ilk gelecek düğüne göre alımeyapmalısınız mesela ilkbizim ilk düğünümüz 600 kişilkti biz 600 adet saten sandalye giydirmesi ve istenilen renkte fiyonk alarak başladık bu işe sonra gelin masası için örtü diktik ve yapay içekle arajman hazırladık giriş dekorunda tüller ve ferforjeler kullandık ama şimdi zaman o kadar değiştiki mesela saten giydirme kullanılmamaya ya da coğu salonda olmaya başladı bizde tiffany sandalye aldık gelin masasında kumaş değilde taşlı deri yada lake gümüş yada sarı masa kullanmaya başladık 6 sene önce şamdan yoktu masalara çicek arajmanları kullanıyorduk şimdi tekli üçlü 5 li şamdanlarım var giriş dekorları kapı takı metrelerce kumaş yapay çicek arajmanları derken bir bakmışız 200 metre depo yetmez oldu şimdi coğu yeni kuran organizasyon firmalarına yazın malzeme kiralaması yapıyoruz özellikle şamdanlarda bu iş sınırsız 1.000 tane şamdan camımız 2.500 tane saten giydirmemiz ve bunun yanında yuvarlak her boy örtü diktörtgen örtüler olması lazım yani anlayacağınız dipi olmayan sonu gelmeyen bir iş ama şunu söyleyeyim en az 10.000 lira cebinizde olmadan bu işe girmeyin yada malzemesi olan firmalardan destek alın güvenilir firmalardan cünkü benimde dediğim işi almadan benimle konuşun malzemeyi o gün size kiraladığımı bileyim kendi müşterime kiralarsam size söz veremem diye sonuçta herkeze yetecek malzemem de yok :)))))

Bende kendı meslegımı bırakıp gırdım bu ıse, bı sure sektorde çalışıp tecrube edındıkten sonra kendı şirketimi kurdum. hanımefendınınde soyledıgı gıbı malzeme alımı kilit nokta, al al bitmez, sınırları yok duşuncelerin tasarımmların.. ve inanılmaz bir şekilde rekabetin yoğun oldugu bir sektör.

Merhaba arkadaşlar,

Aşağıda okuduğum yazılar üzerine bende yazmak istedim...
Biz de kardeşimle bir organizasyon firması kurduk..Nisanda 1 sene olacak,ama iş alma konusunda sıkıntılarımız var...Müşteri bulma ve ismimizi duyurma konusunda sıkıntılarımız var :KK43: Ne yapmalıyız,nasıl müşteri bulabiliriz...Gerçekten fikirlerinize ihtiyacımız var...Küçük aayrıntı ise home ofis çalışıyoruz :) cevaplarınızı ve fikirlerinizi umutla bekliyorum :)

selam kızlar.Ben de bir organizasyon işi yapmak istiyorum.internette gördüğüm kadarıyla rekabetin yüksek olduğu bir sektör ve düşündüğünüz kadarı yada daha fazlası işlerin yapılabileceği bir sektör.Bir arkadaşımız bu işe yeni girecekler için sınırlı sayıda iş alın demiş.Örneğin düğün sadece.Sadece düğün işi yaptıgını düşünürsen sermaye bedeli ne olur.Yani sıfırdan bir düğün organizasyon şirketi kuracaksınız diyelim,bunu aşama aşama anlatacak bir arkadaşımız var mı?(ruhsat işleri vs.) Bu işi gerçekten yapmak istiyorum ,cevaplarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.:KK1:

Merhaba;
Ben ANKARA'da 10 yıldır organizasyon firması sahibiyim. Düğün, Davet Organizasyonları ve Müzik Firmasıyız

- İşe başkalarından malzeme kiralayarak başladım şu anda depomuzda tahminim 200.000 TL'lik malzeme vardır.
Hala elimizdeki malzeme yetersiz kalıyor ve bir çok işte ilave bir takım malzemeler yaptırmaya devam ediyoruz. Bir yandan yenilerini yaptırıp, bir yandan eskileri satıyoruz.
- 2 tane büyük iş aracımız var. Nakliye kiralayarak bu işler dönmez.
- Sakın ola ki bu işe anlaşmalı bir kaç mekanınız olmadan girmeyin. Hele hele öyle cebimize 10 -15 bin lira koyar işe dalarız diye düşünüyorsanız yazık olur size. Yapmayın, elinizdeki parayı çarçur etmeyin. Uzun bir tatile çıkın o parayı gezerek harcayın daha iyi. Nasıl olsa iki şekilde de elinizdeki para hiç olacak.

Diyeceksiniz ki, bu kadar olumsuzsun o halde sen niye girdin bu işe?
1. Geçmiş yıllarda bu iş daha güzel para kazandırıyordu, son bir kaç yıldır ( aa bu iş çok iyiymiş hadi biz de yapalım diyen hanımlar yüzünden piyasa çok düştü, çok ucuza çok kötü işler yapıyorlar, sonuçta hem kendileri kazanamıyor, hem de başkalarına kazandırtmıyorlar, sonuçta da batıp gidiyorlar ellerindeki malzemeleri satmak için kapımızı aşındırıyorlar ) Biz ne kazandıysak geçmişte kazandık. Son bir kaç yıldır, geçmişte yaptığımız işlerin geri dönüşü ile ayaktayız. Ufak bir firma olsak hemen sektörden çıkıp başka işe girişeceğiz ama büyük olduğumuz için sektörden de çıkamıyoruz, elimizdeki bunca malzemeyi, demirbaşı ne yapacağız, ileriye dönük aldığımız işler ne olacak gibi
2. Ben bu çalışmamla, bu çabamla, başka bir sektörde olsam kazandığımın 3-4 katını kazanırdım.

Asgari gerekenler:
50.000 TL nakit para, bunun büyük kısmı ile malzeme alın bir kısmını yedek akçe olarak bankada bekletin.
Panelvan tarzı bir araç.
Çok şık ve geleni cezbedecek bir showroom.
Ayda en az 5-6 iş getirebilecek anlaşmalı mekan ya da mekanlar.
Siz işi bilmiyorsanız işi bilen bir personel

Herhangi bir resmi izin vs gerekmiyor, normal bir şekilde şahıs firması kurup, ticaret odasına kayıdınızı yaptırın yeterli.
Herhangi bir diploma vs şart değil. Bir muhasebeci ile anlaşın, resmi kurulumunuzu yapsın.
Önerim ltd, anonim şirket değil, şahıs firması kurmanızdır. Daha avantajlı olursunuz.

Ha ben bu yazdıklarından akıllanmadım illa girip kendim deneyeceğim diyorsanız, bana mail gönderin. (inci@inciorganizasyon.com ) Size nerelerden ucuz malzeme yaptıracağınızı söyler işinizi kolaylaştırırım.

Bir tavsiye daha isterseniz işin gidişatını görene kadar sıfır malzeme yaptırmayın. Bizim gibi firmaların elinde her zaman satmak istedikleri malzemeler olur. Gelin bakın işinize yarayanı yenisinin üçte biri fiyatına alın derim. Kendi adıma konuşayım, sürekli aynı malzemeler ile çalışmalar yapmak istemediğimiz için, devamlı yenilenme içinde olmamız şart. Bu yüzden sürekli yeni malzeme yaptırıp, öncekileri elden çıkartmamız gerekiyor. ( eskidiği için değil, yenilenmek için ) ki bu işe girerseniz aynı sorun sizin de başınızda olacak.

Ama Ankara'da iseniz size malzeme kiralaması da yapabilirim kendi malzemelerinizi alıncaya kadar. Ne de olsa bende öyle başlamıştım.

Mutlu kalın

Son düzenleme:
X