Bebek Beslenmesi bebişlere balığı nasıl yapıyorsunuz???

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sule3852

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
366
0
arkadaşlar benim bebeğim 11 aylık.birkaç kez balık vermeyi denedim ama yemedi.bugün de mezgit aldım yapıcam.sizler nasıl yapıyorsunuz ,fikir verirseniz sevinirim.cokacimcoook

Canım ben buharda pişirip verdim ama hiç sevmedi, gerçi tadına baktım gayet güzeldi. Belki de onun damak tadına hitap etmedi ya da balığın çeşidini değiştirmek gerekiyor. Ben de gelecek önerileri merakla bekliyorum, umarım balığı sevdirebilirim oğluma...

hııımmm
bnmkinin sevdiği tarifi paylaşayım
ya güvece koyup fırınlıyorum üstünü folyo ile kapatıp
yada ocakta yapıyorum aynı tarifi..
balık ayıklanır güzelce ben genelde mezgit yada somon yapıyorum
içine yrm havuç doğruyorum
küçük patates ve 2 yemek kaşığı pirinç koyuorum varsa evde brokoli..
hepsini at bi güzel pişsinçatalla ez yada blendr yap ohh miss bnm kuzu böle yio inşallah sever sizinkilerde..
ufak bilgi balıkların en faydalı kısmı:SIRTLARINDAKı KARA KISMI..
koyu renkli olan yeri..
çocuğunuz balık yemese bile sırf o kısmı verin boy için çok faydalı kendiniz yerkende o kısmı kaşıkla sıyırıp çocuğunuza yedirin
10 yaşına kadar fayda ediyo die biliyorum..
tv de izlemiştim ..

Ben minik tencereye soğan domates azcik limon ve somon baliğini koyup haşliyorum.Çiğnemesi gelişsin diye baliği elimle yediriyorum.Yemekten sikilincada blendrlayip kalanini veriyorum.Severek yiyor.

önce çorbasını yapıyordum,sonra sade haşlayıp verdim,şimdi pirinçle pişirip veriyorum

somon en faydalısı, ben çok severim ve çok yaparım ama benim kız somonu sevemedi. onu genelde tavada kızartırım.
kızımın yediği ender şeylerden birisidir balık. çupra veya levrek veriyorum, kendimize yaptığım gibi pişiriyorum. balık ortadan ikiye bölündükten sonra üzerine domates ve soğan dilimleri, kereviz sapı, defne yaprağı, biraz tuz limon zeytinyağı. alüminyum folyo ile kapatıp fırında pişiriyorum. piştikten sonra domatesin suyu da balığın etinin üzerine aktığı içi yumuşak oluyor, parça parça etini yiyor.
balık çorbası hiç denemedim, ben zaten sevmem yemem. balığı çok severim ama et olarak yemeliyim. eğer bebişleriniz çorba yiyorsa çorbanın içinde farketmeden balığı yiyebilir.

Arkadaşlar teşekkürler.karma bir tarif deniycem bugün.bakalım nasıl olcak.küçük zillim yiycek mi.

ben oğluma somonu hem fırında emde çorba olarak verdim çorbayı daha çok sevdi

X