Saç Uzatma Yöntemleri Suna Dumankaya'dan Saçı Hızlı Uzatan Bir Tarif Daha

Proserpine

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
295
4
Öncelikle videosunu buradan izleyebilirsiniz:

Hangi bitkisel karışımlar saçların hızlı uzamasını sağlar? - UZMAN TV

Videodaki tarifi de yazıyorum buraya ayrıyetten:

Malzemeler:

* 1 kavanoz zeytinyağı
* 1-2 dal adaçayı
* Bir tutam biberiye
* 4-5 diş sarımsak

Hazırlanışı:

- Bunları kavanoza koyduktan sonra 7 gün güneş gören bir yerde bekletilir.
- 7 gün sonra kısık ateşte benmari usulü 15 dk kaynatılır.
- Daha sonra 1 gece çay gibi demlenir.
- Ertesi gün de süzülür.

Kullanımı:
-- Haftada birkez saçın uzunluğuna göre miktarı saç diplerine sürülür.
-- Sürdükten sonra streçfilm sarılıp 2 saat bekletip yıkanır.

Ayrıyetten biberiye ve adaçayının saça faydası hakkında ufak bilgi de vermek istiyorum:

Biberiye: Saça parlaklık kazandırır, uzamasına yardım eder, saçı besler, dökülmesini önler,

Adaçayı: Saç dökülmesini azaltır, saçı canlandırır.

Bugün bu formülü yaptım, 7 gün bekleyeceğim uygulamak için, sonuçları aldıktan sonra buraya da yazacağım. Biberiyenin kilosu 20 tl ama sakın bir kilo alayım demeyin, ben bu maskeyi denemek için 100 gr aldım sadece ve yarım buzdolabı poşeti kadar var içinde hemen hemen, şimdilik yeterli o da zaten hepsini katmıyorsun zaten maskeye.

ya ben bıberıye aldım cayını yapıp ıcsem faydası olur mu acaba??
yada sacıma mı sursem kı :)

ya ama apıkobal artı medobıotn kullanıorum yarın da pharmaton a baslıcam yanı kısa devre yaparmı karacıgerım dıe korkuorum :S

ben ısırganı kafama sürmek yerine içiyorum
arada biberiye de içerim artık
saç kökleri kan yoluyla daha hızlı beslenirmiş
içten alıyorum yani.. =)

ya bıde bısı sorcam ben bıberıye yı su 5ı bı yerde cayı var ya onun ıcın almıstım yanı elımde 5poset ot var ama hangısı bıberıye bılmıorum :KK43:((
nası bı göruntusu var bunun

hmm bakalım sonuç ne olacak ben denemedim ama sen bize sonuçları söylersin artık

bekliyoruz sonuçları:)

Yapayım bi yazarım sonuçları, daha beklemede şuan da, ilk bir hafta bile gözlemlediklerimi yazarım elbet a.s

ya ben bıberıye aldım cayını yapıp ıcsem faydası olur mu acaba??
yada sacıma mı sursem kı :)

ya ama apıkobal artı medobıotn kullanıorum yarın da pharmaton a baslıcam yanı kısa devre yaparmı karacıgerım dıe korkuorum :S

İstersen bi de saçında dene canım, biberiyenin içine sirke konup yapılan saç için bir tonik vardı bu forumda ama nerede kaybettim o konuyu, hem parlaklık veriyormuş hem de uzamasını sağlıyormuş, onu da böyle bir hafta kavanozda bekletiyordun yanlış hatırlamıyorsam CADIARZU

apıkobal, medobıotn, pharmaton ne ki tam olarak :uhm:

ya bıde bısı sorcam ben bıberıye yı su 5ı bı yerde cayı var ya onun ıcın almıstım yanı elımde 5poset ot var ama hangısı bıberıye bılmıorum :KK43:((
nası bı göruntusu var bunun

Şöyle:
Biberiye-100gr__14700154_0.jpg

Salı günü 1. kez uyguladım, Çarşamba günü de turplu su ile birlikte (turplu suyun içine 2 çorba kaşığı katarak) uyguladım, bugün yani Cuma ise tekrardan sade uyguladım ve dikkatimi çeken şu oldu turplu su ile birlikte kullandığımda hemen hemen yarım santime yakın bir uzama farkettim sengözlerimebaksanab . Ayrıca biberiye, adaçayı ve kekiği kaynatıp banyoda saçımı bunla yıkadım, biraz bekletip duruladım. zemuszemus

Denemeye devam bakalım ne ne kadar olacak CADIARZU

Şu var, bununla birlikte paylaşayım, 7 aydır saçımı uzatmak için değil onarmak için maske yapıyordum, bu yıl kışın turplu su yapamadım. Uzun süredir ilk defa yaptım turpla yukarda bahsettiğimi.

Geçen ölçtüm (dip boyasından) 7 ayda 9 santimlik bir uzama katedebilmişim. Yani 7 ay boyunca ayda 1 cm normal uzama hızıyla uzadıysa geriye kalan 2 cm'i de 30 günün ilk haftası deneme amaçlı 3 kere yapıp (yukarda bahsettiğim), ve daha sonrasında da 2-3 kere daha yaptığımda elde etmiş olma ihtimalim yüksek. Devamlı gözüm saçımda olduğu için :)

Çok uzattım ama kısaca haftalık bir kereye mahsus yapınca ayda 2 cm'lik uzama elde ediliyor. Turplu suyu artık daha düzenli kullanmaya başlayıp bunu da içine karıştırdığımda daha düzgün sonuçlar elde edeceğim sanırım :)

Zaten bir sonrakisi haftaiçleri 3 kere turplu su + bu tarif ve haftasonu da mayalı maske yapıp aylık gözlemimi de belirteceğim de. Biralı şampuan aldım ek olarak bir de, daha neler karıştırcam işin içine :)

X