Çocuk Hastalıkları vitamin ilacı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

bengxuxzar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2007
206
1
merhaba arkadaslar 7,5 aylık bır kızım var 8 kılo vitamin olarak sadece d vit3 kullanıyorum merak ettim acaba siz vitamin kullanıyormusunuz yada kullanmamız gereklimi

benim kızımda 7 aylık geçen ay doktor ferrum demir ilacı bide vitamin olarak multi vitamin şurup verdi bide devit 3 tabi .

Valla kızlar ben bebeğim 3 aylıktan beri multitabs kullanıyorum doktorumuz verdi a-c-d vitaminleri içerdiği için devit 3 kullanmıyoruz.Bebeğim 10 aylık şu an sanırım 6.aydan itibarende ferrum (demir damlası ) başladık.Demir vitaminine başlamanız gerekirdi diye biliyorum.Sağlık ocaklarından ücretsizde alabilirsiniz.

yalnız demir süerkli kullanılmıyor sanırım biz çok kısa bi süre kullandık.sağlık ocağında sormuştum 10 aylıkken falan demir ilacı içmiyo kızım diye onlar söylemişti bi dönem kullanılır demişlerdi.
kızım 1 yaşına girdi ama hala d3 kullanıyoruz onun dışında hiçbişeye gerk yok dedi dr.

ben multitabs kullanıyorum.devit3 içinde olduğu için onu kullanmıyoruz..

1 milyon çocuğa ücretsiz demir ilacı

Sağlık Bakanlığı 0-2 yaş arasındaki bir milyon çocuk için “demir” seferberliğine başlıyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yetersiz beslenme sonucu ortaya çıkan demir eksikliği ve kansızlığın önlenmesi için çocuklara ücretsiz demir ilacı dağıtılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı yeni yılla birlikte 0- 2 yaş arasındaki 1 milyon çocuğa demir ilacı verecek. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a göre yetersiz beslenme çocuklarda demir eksikliği ve kansızlık problemi olarak kendini gösteriyor:

“Ülkemizde, 2 yaşın altındaki her iki çocuktan biri demir eksikliği kansızlığından muzdarip. Çocuklarımızın yüzde 50’ye yakınında demir eksikliği kansızlığı var.”

Demir eksikliği anemisinin önlenmesi için proje başlatılıyor. Sağlık Bakanlığı, bu sorunun önüne geçmek için 4 aylık bebeklere son aşıları yapıldıktan sonra ücretsiz demir ilacı verilecek. Ailelere ilacın belli dozlarda nasıl kullanılacağı öğretilecek.

bende demir kullanıyorum zaten anlamadım gıttı bazı doktor gerek yok dıyor bazısı vıtamın verıyor arada kaldım valla

canım farklı oldugunu bılıyorum zaten benım sormak ıstedıgım bunlaın dısında bır vıtamın ılacı demek ıstemıstım

Canım ilk mesajında sadece devit3 yazmışsında o yüzden. Valla yukardada belirtmiştim bize en iyisi multitabs dedi dr.muz.Onu kullanıyoruz tadı falanda güzel rahat içiyor benim melek.:emir_bebek:

merhaba bir yaşına gelene dek d vit,ferro sanol ve minadex kullandık 1 yaşından sonra sadece supravit vermemizi söyledi doktorumuz.

şu anda iki tane vitamin şurubumuz var biri multimix diğeri zinco zincoyu bitene kadar kullanıcaz diğerini sürekli ama tadı ve kokusu berbat ve içmiyor
dünde doktorumuz dişleri ve kemikleri için kalsiyum desteği verdi küçük bir hap ezip veriliyor
ve demir ilacı devit3 kullandığımız şurupta var diye kestik

X