Yazz doum kontrol hap ve ibh

Merhabalar. Ben de Yazz kullanmaya yeni başlayacağım. Çok uzun zamandır endometriyozis hastasıyım. Yan etkilerinin diğer doğum kontrol haplarına göre az olduğunu duyunca rahatladım. Daha önce Myralon kullanmıştım 6 ay kadar.

Korunma amaçlı kullanımı yeni evli arkadaşlara tavsiye etmiyorum. Ben de zaten hastalıktan çok çektiğim için kullanmak zorunda kaldım. Anlayışlı bir eşiniz varsa erkeğin korunması en iyisi.

Herkese sevgiler...

Çok geçmiş olsun bende 1,5 aydan fazla oldu yazz kullanıyorum inş. iyi gelir bende endometriyozis hastası idim amelyat oldum şimdi de yazz kullanıyorum..

Herkese merhaba

Ben 3 aylık evliyim bende de yumurtalıklarımda kistler vardı, sol yumurtalığımdaki kist 10 cm. sağ tarafta iki tane olmak üzere biri 7.5 diğeride 8 cm. yakın kislerdi..Sağdaki kistler çikolata kistleriydi ve bir ay önce ameliyat oldum ve kurtuldum, doktorum ameliyat sonrası hemen hamile kalmamı söylemişti en iyi tedavi yöntemi olaraktan yani kistler bir daha kendini tekrarlamadan çünkü yeni evlisin senin için doğum kontrol haplarını öneremem demişti ama bugün muayenede yaralarım tam olarak iyileşmediiği için hamile kalman iyi olmaz vs. vs. söyledi :-) Bana yazz 24+4
ilacını yazdı bende sizlerin yorumlarınızı okuduktan sonra ne yalan söyleyim biraz gözüm korktu yan etkilerinden dolayı ve ayrıca troid hastasıyım..

İlacı kullanmasam olmaz hem hamile kalmamam için hemde kistler için verdiğini söyledi ilacı kullansam dengem bozulacak diye korkuyorum kafamçokkarıştı zaten 46 kiloyum ameliyat sonrası kendimi bir türlü toparlayamadım :-( Neyse sağlıcakla kalın..
a.s.

ara kanama olması normaldir ilk ayda korkulacak bişey yok beyaz hapların ikincisinden sonra adet olman büyük olasılık...ancak sigara içmeni tavsiye etmiyorum korunma amaçlı bi yan etkisi olmaz ancak vücuduna zarar veirrsin.kullanma kılavuzunda da sigara içilmemesi gerektiği yazıyor zaten. ben 3. kutumda bırkamak zorunda kaldım çünkü ara kanamalr başladı bana yaramadı ilaç ve halen adet olmaya devam etmekteyim bu nedenle artık doğum kontrol hapı kullanmayacağım başka çarelere müracaat çinkü 16 gündür adet oluyorum ve çok sinir bi durumkafamçokkarıştı

ÖNCELİKLE YANITINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..AMA ARTIK KAYGILARIM BAŞKA YÖNDE...
yumurtalık tembelliği teşhisi için yazz kullanmaya başladım..tüylenme problemim vardı. adet düzensizliğim yoktu aslına bakarsan. ilk kutumu kullandım ama regle olamadım. kahverengi lekenmeler başladı 20. günde.. birde normal adet dönemimde yani beyaz haplarda çok ama çok az bir kanamam oldu.başlangıçta olur ya o kadar az.. ama daha sonra regle olmadım.2. kutuya başlayıp başlamamak konusunda doktorumu aradım. oda her ihtimale karşı hamilelik testi yapmamı hamile değilsem hapa devam etmem gerektiğini söyledi.. hamilelik testi negatif.. bende 2. kutuya başladım..ama düzenli olan reglemin şuanda hala görmedim ve bu beni gerçekten çok huzursuz ediyor. sizce bu normal mi?benimle aynı durumda olan var mı? vücut alışana kadar çok kanama yada ara kanama olması normal yazıyor herkes ama hiç kanama olmamasından bahseden olmamış...
lütfen acil yanıtlarınızı bekliyorum..şimdiden teşekkür ederim...

bende yazz kullanıyorum bikaç aydır. ama korunma amaclı degıl.bende de çıkolata kıstı var. ama 3 4 gün kullanamadım. ara vermıs bulundum. acaba şımdı yıne kaldıgım yerden mı devam etsem? reglımde yada tedavıde bır değişiklik olmuyordur umarım.

ÖNCELİKLE YANITINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..AMA ARTIK KAYGILARIM BAŞKA YÖNDE...
yumurtalık tembelliği teşhisi için yazz kullanmaya başladım..tüylenme problemim vardı. adet düzensizliğim yoktu aslına bakarsan. ilk kutumu kullandım ama regle olamadım. kahverengi lekenmeler başladı 20. günde.. birde normal adet dönemimde yani beyaz haplarda çok ama çok az bir kanamam oldu.başlangıçta olur ya o kadar az.. ama daha sonra regle olmadım.2. kutuya başlayıp başlamamak konusunda doktorumu aradım. oda her ihtimale karşı hamilelik testi yapmamı hamile değilsem hapa devam etmem gerektiğini söyledi.. hamilelik testi negatif.. bende 2. kutuya başladım..ama düzenli olan reglemin şuanda hala görmedim ve bu beni gerçekten çok huzursuz ediyor. sizce bu normal mi?benimle aynı durumda olan var mı? vücut alışana kadar çok kanama yada ara kanama olması normal yazıyor herkes ama hiç kanama olmamasından bahseden olmamış...
lütfen acil yanıtlarınızı bekliyorum..şimdiden teşekkür ederim...

ilk ayda bende de bu tarz seyler oldu. normal dedıler.

ilk ayda bende de bu tarz seyler oldu. normal dedıler.

sevgili monalisa,
gerçekten biraz içim rahatladı..düzenli giden bişeyin doğum kontrol hapı sonucu kesilmesi çok sinir bozucu..peki ne kadar sürdü sende?ne zaman regle oldun? ne zaman düzene girdi bu yan etki...tabii yan etkiyse bunun adı??? ayrıntılandırırsan çok sevinirim

bende yazz kullanıyorum bikaç aydır. ama korunma amaclı degıl.bende de çıkolata kıstı var. ama 3 4 gün kullanamadım. ara vermıs bulundum. acaba şımdı yıne kaldıgım yerden mı devam etsem? reglımde yada tedavıde bır değişiklik olmuyordur umarım.

tam hatırlamasamda kullanma talimatında yazıyordu unutulan gün sayısına göre yapılacaklar...beyaz haplarsa unuttuğun önemli değil almıyorsun...

tam hatırlamasamda kullanma talimatında yazıyordu unutulan gün sayısına göre yapılacaklar...beyaz haplarsa unuttuğun önemli değil almıyorsun...

beyazlar zaten plasebo etkisiz yani. iç içme farketmez.

ve bikaç gün unutma sonrası tekrar regl oluyrsun. tecrubeyle sabıt. gecen hafta bıtmısken tekrar regl oldum. merak edenlere duyururlur.

senın soruna cevap: ilk ay kullanımda da devamlı regl olmustum az az. sonraki kutuda hersey normale donmustu. ve gercekten iyi bir hap digerlerine göre. hiç kılo aldırmıyor hatta verdırıyor da denılebılır aslında. odem atıyor sankı. ben memnunum

X