Doğuma Hazırlık Erkek bebek için tavsiyeleriniz...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Nil

KK Kro
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
8.822
105
yerimsenibenarkadaşlar merhaba...

eşim in uzun ikna çabalarının sonrasında 2. bebeğimizi yapmaya karar verdik...6 yıllık evliyiz..3.5 yaşında kızımız var...2.bebeğimizi Allah izin verirse ve önce sağlıklı olmasını isteriz, fakat bu da erkek olsun istiyoruz...bu konuda 2 gündür çin takvimi ,şudur budur derken elde var sıfır....erkek bebek cinsiyeti belirleyebilmek adına yaşanılan tecrübe yada bildiğiniz bir takım öneri ve tavsiyeleriniz var mı ?:kedi:

şimdiden hepinize tşk ler....kaydirigubbakcemile5

genel olarak yumurtlama gününde yapılan ilişki sonucu erkek bebek tutma ihtimali yüksek derler .

bence cinsiyetten çok daha önemli şeyler var..asıl onlar için uğraşmak lazım..

bence cinsiyetten çok daha önemli şeyler var..asıl onlar için uğraşmak lazım..

'' 2.bebeğimizi Allah izin verirse ve önce sağlıklı olmasını isteriz''

burada belirtmişim zaten,öncelikli durumları.... cinsiyetinin öncesinde zaten ben gerekli uğraşımı verdim...ve çok ta uğraştım .... müsade edin de 2. bebeğimin de farklı bir cinsiyette olmasına karar biz verelim olmaz mı !:kahve:

ahhh ahhh bizim elimizde olsa keşke ama ben cinsiyet belirleme tekniklerine inanmıyorum şuan benim kızım olması lazımdı ama 2.bebeğime hamleyim buda erkek

canlar bu takvimlere inanmayın.benim rus takvimi,çin takvimi.kamer çin takvimi,hatta burda iki kişi iyi bilirim dede onlara hesaplattırdım.yok erkek 4 yılda kadın 3 yılda yenilenir hesabı yaptırıdm.bi site var meşhuradını vermeyeyim.oraya arkadaşım üyeydi seninkinede bakayım dedi.bunların heeeepsiiii erkek diyo.hiç kız çıkan olmadı yanı.ama benim kızım olacak.bunlara inanma.ama şu yumurtlamanın oldugu gün yapılan ilişkide erkek olma olasılıgı olur derler bence dene daha mantıklı geldi bana..

dedimya benimki uymuyo diye .ben daha önceden yani hamile kalmadan önce böyle şeyler yapmıdım.biz ne olursa olsun.dedikbhamile kaldıktan sonra baktım hep erkek çıkıyo..canım sen daha bilimsel yaklaş bence....opuyorumnanaktan

insan haliyle diğer bebginin cinsiyeti farklı olsun ister fakat diretipte cin takvimi yumurtlama günü falan bunlar bana inandırıcı gelmiyorki doktorlarda kesinliğinin olmadıgını söylüyorlar
ben bebegimizin cinsiyetini merak ederken bakmıstım normalde cin takvimine göre erkek görünüyor ama biz kız bebiş bekliyoruz
bunlara inanmak yersiz
Allah gçnlünüze göre hayırlı evlatlar versin

haklısınız arkadaşlar.... hepinize ayrı ayrı tşk ederim ...
bana da eşime mantıklı gelmese de yinede fikir almak ve şansımı denemek istedim...
Allah ne verirse elbette o bizim başımızın tacıdır...yeter ki sağlıklı olsun da gerisi boş tabii ki ...

hayırlısıı ne ise bizim içinde hepimiz için de o olsun...

Son düzenleme:

'' 2.bebeğimizi Allah izin verirse ve önce sağlıklı olmasını isteriz''

burada belirtmişim zaten,öncelikli durumları.... cinsiyetinin öncesinde zaten ben gerekli uğraşımı verdim...ve çok ta uğraştım .... müsade edin de 2. bebeğimin de farklı bir cinsiyette olmasına karar biz verelim olmaz mı !:kahve:

tabiki insan bir kızı yada oğlu varsa ikinci bebeğinin farklı bir cinsiyette olmasını ister ama bubun senin seçabilime gibi bi lüksün olduğunu sanmıyorum yüze rabbim neyi layık görürüse ona sahip olursun ayrıca bi çok evli çift bir bebek sahibi olayı isteyip her türlü yolu deneyip bunu başaramazken ve yine bir çok anne baba sağlıklı bir bebeği olsun isterken sizinki biraz lüks gibi geldi bana ne istiyosanız uğraşmayın böğle yaradandan isteyin hayırlısı ise verir zaten...

merhabalar...her insan ikinci bebeğinin farklı olmasını ister.benimde bir oğulum var ve ikinciye niyet ettik hayırlısıyla...buda kız olsun isteriz tabikide ama kısmetimizde ne varsa o olacak.eli ayağı düzgün hayırlı evlat olsun öncelikle bunu diliyorum rabbimden.allah herkezin gönlüne göre versin arkadaşlara.s

canlar bu takvimlere inanmayın.benim rus takvimi,çin takvimi.kamer çin takvimi,hatta burda iki kişi iyi bilirim dede onlara hesaplattırdım.yok erkek 4 yılda kadın 3 yılda yenilenir hesabı yaptırıdm.bi site var meşhuradını vermeyeyim.oraya arkadaşım üyeydi seninkinede bakayım dedi.bunların heeeepsiiii erkek diyo.hiç kız çıkan olmadı yanı.ama benim kızım olacak.bunlara inanma.ama şu yumurtlamanın oldugu gün yapılan ilişkide erkek olma olasılıgı olur derler bence dene daha mantıklı geldi bana..

dedimya benimki uymuyo diye .ben daha önceden yani hamile kalmadan önce böyle şeyler yapmıdım.biz ne olursa olsun.dedikbhamile kaldıktan sonra baktım hep erkek çıkıyo..canım sen daha bilimsel yaklaş bence....opuyorumnanaktan

canım ben bunu yazdım ama ben bugün doktora gittim kız degilmiş erkekmiş meger.benimde üç yaşında bi kızım vardı.ama ben iki kız olayına bayagı alıştırmıştım.ama senin dedigin gibi ikisininde olması iyi oldu.ben bi çaba sarf etmedim.allah istedi oldu.umarım seninde herşey gönlünce olsun:ecrin_bebek:

canım ben bunu yazdım ama ben bugün doktora gittim kız degilmiş erkekmiş meger.benimde üç yaşında bi kızım vardı.ama ben iki kız olayına bayagı alıştırmıştım.ama senin dedigin gibi ikisininde olması iyi oldu.ben bi çaba sarf etmedim.allah istedi oldu.umarım seninde herşey gönlünce olsun:ecrin_bebek:

cnm benim çok sevindim inan..ne mutlu allah gönlüne göre verdi...kaydirigubbakcemile5
bakalım ben ne olacağım ...:uhm:

Arkadaşım sana şöyle bir yardımım olabilir. Erkek olamasını istiyorsan en azından şansını yükseltir. Hamile kalmadan önceki 2-3 ay hiç ilaç kullanmaman gerekli ve özellikle son ay ve bebeğin cinsiyeti belli oluncaya kadar protein yönünden yüksek gıdalar yemen gerekiyor. Corn Flexler filan var öyle şeyler de yemen lazım. Folic plus filan da kullan. Yapılan incelemeler erkek bebek sahibi olanların protein yönünden yüksek besinler tükettiğini ve bu hatunların ilaç kullanmadığını vs. göstermiş.
Sonra yumurtlama gününde ilişkiye girmen gerek. Önce ya da sonra girersen kız olma ihtimalini yükseltirsin. Bu da şu şekilde erkeğin dişi spermleri, erkek spermlere göre daha uzun yaşıyormuş. Ayrıca erkek geni taşıyan spermler dişilere göre daha hızlı hareket ediyormuş. Yani yumurtlama gününde ilişkiye girersen olasılık yükselir. Ayrıca hemen ayağa kalkmıyorsun biraz da yatıyorsun.
Bunlara rağmen erkek olmazsa hayırlısı olsun demekten başka çare yok.

benim de kızım var aşkıımaa aşığım tabi kiii, ama ikinci bebeğimin erkek olmasını isterim, haaa olmasa ne olur iç bişey o da benim aşkım olur, yalnız insan gönlünden değişiklik geçiriyor, tabi ki cinsiyet farketmez, rabbim ne uygun görürse o olur ama, erkek olsa 2. si fena olmaz

ben de uğraşacağım zamanı gelince senin gibi, yalnız ben yumurtlama gününü anlayamadım bir açıklarsanız sevinirim

allah kullarına neyi uygun görürse onu verir diye düşünenlerdenim...eli ayağı düzgün, aklı başında olsun... sağlıklı doğup, ömürlü olsun yeter ki.....
benim bir kızım ve bir oğlum var....yemek içmekle alakası olsaydı benim değişik olmazdı hehalde...zira eşim çok sıkı bir vejeteryan....yüzü görülünce cinsiyet hiç farketmiyor zaten....evlat sevgisi bambaşka birşey....

ye tatlıyı çıkar hakkıyı ye ekşiyi çıkar ayşeyii...ben bitek bunu biliyoruum :))))))))))

ospelias canım adetten sonra genelde kız bebek olur derler adetin 14. günü yumurtlama günü yani erkek olma olasılğı artıyormuş bu yüzden tezimizi çürütmüş oldun bende kız bebek için adetten sona yapmayı düşünüyordum peki sen adetten sonra ilişki devam ettimi yoksa tek ilişkidemihamile kaldın?

Arkadaşlar çoğunuz yanlış bilgilere sahipsiniz. adetin 14. günü yumurtlama olur diye bir kural yok. her kadında farklıdır.

bebeğin cinsiyeti konusunda yaklaşık 1 yıldır sıkı bir çalışma içindeyim. şayet adet döngünüz 28 altında ise size % 90 ın üzerinde doğruluk payı veriyorum. ister inanırsınız ister inanmazsınız.
şu linkte benim topicim var inceleyin:

http://www.kadinlarkulubu.com/bebek...00-adetlerinizin-analizi-cinsiyet-secimi.html

X