Kız İsteme aileyle tanışmak,ailelerin tanışması

isteme olayından önce gidip tanışmak doğru mu?

• Ankete Katılan
    159
ben annemden gizli de olsa sevgilimin annesiyle tanıştım evlerine giderek. evet belki annem onaylamayacaktı bu davranışı ama ben yine de doğru olduğunu düşünüyorum.
çünkü sevgilimin nasıl bir ortamda yaşadığını, annesini tanıdım ve bütün bunlardan sonra sevgilime daha da çok bağlandım, çünkü tam istediğim tarzda bir aileydi.
eğer sevgilinizin ailesi size uygun değilse de bunu anlamanın tek yolu evlerine gidip onları orda tanımanız. inanın bana sevgilinizi bile tam olarak o şekilde tanıyabiliyorsunuz.
o yüzden benim kişisel görüşüm şu. bir kez olmak kaydıyla(çok da abartmamak lazım) sözden yada ailelerin tanışmasından önce sizin sevgilinizin ailesiyle tanışmanız. çünkü söz olayı daha ciddi bir olay, o noktadan sonra geri dönmek daha zor olabilir. o noktaya gelmeden içinizi rahatlatmalısınız bence.

Sevgilimle ayrı şehirlerde yaşıyoruz. Ailesi debaşka bir şehirde yaşıyor. Seviglim geçen yılbaşında benim yaşadığım şehre geldiğinde ailesi de onu görmek için gelmişti. O arada tanıştırdı beni ailesiyle. Gidip tanıştım, ellerini de öptüm. Çünkü ilişkimiz ciddi diyerek tanıştırdığı için ve tanıştırdığı ilk kız arkadaşı ben olduğum için işin ciddiyetine uygun davranmam gerekiyordu. Zaten sadece 1 saat oturduk. Yılbaşı günüydü. Biz sevgilimle kutlamaya gidicektik. İyi geçti güzel oldu.
Şimdi kısmetse yakınlarda o gelicek benim ailemle tanışmaya.
Bence kız önce gidip tanışmalı erkek daha sonra kızın ailesiyle tanışmalı.

ben çok gittim evlerine özellikle arayıp kahvaltıya çağırdı annesi. börtekler filan yaptı sabah sabah. bayramda gitmedim diye içerledi. bu size kalmış bence. ben gidip gelmekten rahatım. bayrmdada inşallah ailesi bize gelecek resmi olarak tanışmaya.

.

bence isteme olayindan önce aileler tanismali, fakat kiz tarafi giden olmamali, erkek tarafi gelip tanismali, el öpmeye de hic gerek yok tanisma faslinda

nasil olsa sonradan bol bol öpülür
kaydirigubbakcemile3

ben erkek arkadaşımın ailesiyle tanışacağım zaman evli olan bütün arkadaşlarıma sormuştum ellerini öpmem gerekir mi diye. mutlaka öpmelisin demişti hepsi. üstelik de sevgilimin ailesi pek muhafazkar bir aile değildir. o yüzdentanışma esnasında el öpülmeli bence. hele ki erkeğin ailesi kız evine gelmişse el öpmemek olmaz. evinize bir misafir geldiğinde bile yaşlıların büyüklerin elini öpmöüyor musunuz sonuçta?

bende daha önceden tanıştım nişamlımda.. sonrasında aileleride tanıştırdık.. oldu bitti zemuszemus

aile yapısıyla ilgilidir tamamen bu canım
bizimkisi onlar geldi ben gitmedim gitmemde bizim ailemize terstir boyle seyler erkek tarafının gelmesi uygundur ..
haa ailemıze ters olmasa bile gitmezdim sonradan lafını kesın ederdi k.validem ,dedımya canım aileden aileye kısıden kısıye değişirrr bu durum.

ailesiz kizbasima asla gidemem baskasinin evine olmaz bu...hem ailem hos karsilamaz hemde kendimi agirdan satmamis olurum:KK70: öyle bir cevrede yasiyoruz ki bu ileride allah korusun basa kakilir...bizde suan tanisma asamasindayiz ve ailesi (kizkardesi haric) ilk evde gördü beni...bizde haftasonu onlara gittik iste ailecek oldu hersey...simdi ise kiz evi naz evi durumu var...su cocuklari basgöz edelim diyince biraz naz yapiyoruz:) :KK1:

X