Kız İsteme aileyle tanışmak,ailelerin tanışması

isteme olayından önce gidip tanışmak doğru mu?

• Ankete Katılan
    159

jean

xoxo
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2009
6.481
1.417
Kızlar en doğrusu hangisidir?Sizin karşı tarafa gidip el öpmeniz mi,tanışmak için yoksa karşı tarafın sizin eve gelip ailenizle beraber tanışmak,görmek mi?
Bu konuda neler yaşadınız?isteme olayından önce gidip el öpenler olumlu ve olumsuz yanları nedir?tavsiye eder misiniz?

En doğrusunu bulmak karşıdaki aile yapısıyla alakalıdır bence. Rahat bir aile gelip tanışmanı beklerken, daha muhafazakar bir aile ailenle birlikte seni evde görmek isteyebilir. Tabii bu şahsi görüşüm, genelleme yapamam.
Mesela ben evlerine tanışmaya gittim, ellerini öptüm. Beni tanıdılar, benimsediler sonra da ailemle tanışmaya geldiler. Şimdi isteme aşamasındayız (inşaallah)

bende daha önce tanıştım bunun dogrusuna hayatındaki insanla karar verin o bilir sonucta
ailesi ne ister bilir sonucta en azında cevresinde böle bişi olmussa bilir ne tepki verdiklerini biz ne desek boş olur

bizdede onlar gelmişlerdi bi akşam ailesiyle birlikte,böylelikle ailelerde tanışmıştı.ben daha önceden tanışmamıştım yani,bize geldiklerinde görmüştüm.

bizim birlikteliğimiz henüz ciddileşme aşamasında değil ama ben erkek arkadaşımın ailesiyle tanıştım. ama elini öpmedim kimsenin.
sıcak kanlı, sevecen insanlar.
diğer oğullarının sevgilisiyle de tanışıyorlar.
bu konuda rahat davranıyorlar. aman yok iş ciddileşmeden görüşmeyelim, gbi bir düşünceleri yok. umarım bu durum, ilişkimiz ciddileştiğinde bir sorun yaratmaz.zemuszemus
bnce bu biraz karşındaki ailenin yapısıuna da bağlı.
onların bu tarz bir tanışmaya nasıl baktıklarını sevgilin bilebilir sadece.:nazar:

Tamamen ailelerin yapısıyla alakalı bir durum.
Ben evlerine gidip tanışmadım sadece telefonla görüştüm ama sevgilim bize geldi tanışmak için.
Ailem onlardan önce onun ailesiyle tanışmamdan hoşlanmazdı.
diyorum ya aileler önemli olan kıstas..

benim sevgilim ailesiyle beraber yaşamıyor ama bi gün ziyaretine geldiler,seni ailemle tanıştırmak istiyorum dedi,ben olmaz falan dedim ama O da onlar seni de görmeli dedi,kaynaşırsınız diye..neyse tanıştık,tanıştırıldım :)
bikac kez daha geldiler beraber bşiler yaptık şimdi bi sorun yok arada hal we hatırlarını sorarım okadar..
ben de ailemle (ya da en azından annemle)tanıştırmak isterim ama annem istemiyor :KK43:

Canim bence onlar seni kendi evinde gorsunler, yani size geldiginde tanis ailesiyle. Bendede oyle oldu iyikide oyle oldu, sonra kimbiler ne laflar edilirdi tabi sozum meclisten disari her erk ark evine ailesiyle tanismaya giden kizin arkasindan konusulmuyor ama allah korusun ileride araniz acildimi basiniza kakarlar, hos bir durum olmaz. Erk arkadasim bana cok dedi gel annem senle tanismak istiyor bir cayimizi ic vs, bende yok bize gelince tanir gorur beni dedi. Mesafeli olmak bastan agirligini koymak en guzeli kaynanayla bence, cok icli olunca ileride buyuk sorunlar acabiliyor.
Tabi annesiyle telefon vasitasiyla konustum birkac sefer ama evlerine hic gitmedim, ailem ( o zamanlar annem biliyordu iliskimi ) tasvip etmezdi, ve yapmadim iyikide yapmamisim. Su anda isteme oldu fln babam dusunelim dedi, kiz evi naz evi durumlari fln. Ama soz/nisan olmadan gitmem evine.

Haklısınız kızlar da bir de gurbetçi kızın dediği yönden düşünmemiz lazım,geç olsun güç olmasın ve tabii ki naz yapabilelim hehe :)

inan hıc bılmıyorum dogrusunu

ama babam bılmedıgınden ben askımın aıleyle gorusuyorumm :KK66:

babam harıc dıger aıle bıreylerı tanıyor ama ..

valla bende sözden önce tanışmam diyodummm ama sevgilimle ortak arkadaşımın düğünü oldu ve onun aileside geldii mecburen aynı ortamda tanışmasam ayıp olurdu o vesileyle tanıştım..ama özellikle gidip tanışmasdım:)

kız evi naz evi:smiley-cool:

onlar gelsin :dance:

daha hiçbirşey netleşmeden kimsenin evine gidemem:1closedeyes:

benimde 1 yıla yakın ciddi bi ilişkim var farklı şehirlerde yaşıyoruz istanbula gezmeye gittiğimde 2 kez evlerine gittim ailesiyle tanıştım çok sıcak kanlı insanlar zaten ben kapalı görüşlü bi aileyle yapamam :)) bi gün izmite işi düştüğünde bize davet ettim babam yoktu evde annemle tanıştılar.. ailem biliyo erkek arkadaşımı ama bi resmiyet var tabiki :)) bide şöyle birşey var önceden ailesini tanımak güzel birşey kendi ailenide ona göre yönlendirirsin.. son söz olarak erkek arkadaşınız tavırlarına göre hareket edin ona güvenin o ailesini daha iyi bilir ve ona önceden bikaç soru sorarak az çok ailesinin nasıl bi kişilikte olduğunu çözebilirsiniz diyorum :))vereliniortak

yaa kizlar bnm kafam cok karisik bnm ne yapmam lazim bi öneriniz var mi?????:uhm:bnm bi tane sevgilim var bnden 4 yas büyük biz onunla ciddi düsünüyoruz askerden döndügünde ve okulu bitirdiginde evlenicez ama o askere gitmeden önce en azindan nisanlanmak istioruz ama bnm ailem onu tanimio bn su an almanyadayim o türkiyede onun ailesi ile tanistik bile hatta ama bnm aileme nasil söylicez onu düsünüyorum acaba birz daha mi beklesem die düsünüorum ama onlar ögrenirse daha kötü olcak die korkuyorum yardim ederseniz sevinirim...simdiden tesekkürler...:asigim::1hug:cook seviyorum onuuu

yaa kizlar bnm kafam cok karisik bnm ne yapmam lazim bi öneriniz var mi?????:uhm:bnm bi tane sevgilim var bnden 4 yas büyük biz onunla ciddi düsünüyoruz askerden döndügünde ve okulu bitirdiginde evlenicez ama o askere gitmeden önce en azindan nisanlanmak istioruz ama bnm ailem onu tanimio bn su an almanyadayim o türkiyede onun ailesi ile tanistik bile hatta ama bnm aileme nasil söylicez onu düsünüyorum acaba birz daha mi beklesem die düsünüorum ama onlar ögrenirse daha kötü olcak die korkuyorum yardim ederseniz sevinirim...simdiden tesekkürler...:asigim::1hug:cook seviyorum onuuu

bence daha fazla bekleme..bak onun ailesi biliyormus artı tanışmışsınız.. hiç korkmuyor musun yarın iş ciddiye bindiğinde onun ailesinden biri olur da boşboğazlık eder diye.. sonra ailen demez mi biz niye bu kadar geç öğrendik???

benim genel anlamdaki naçizane tavsiyem; evlerine gidip tanışmayın ama dışarda eğer karşı taraf ısrarcı ise tabi,görüşülebilir. bır aksam yemek yenebilir,olmadı çay içilebilir..

benım de benzer bir sıkıntım var. erkek arkadasımı kendı annemle tanıstrdım..hem de defalarca oturup kalktılar.kuzenlerımle tanıstrdım ama onun tarafından kımseyle tanısmak istemıyorum. hiç adil değilim biliyorum ama geriliyorum bu konu açılınca.. annesi çok ısrar ediyor tanışmak için .. erkek arkadasım da üzülüyor. derinlerde bir yerlerde çok yobazım çooook :kedi:

kızlar benim ailemin ilişkimden haberi vardı,ben sevgılımın memleketinde üniversite okuyordum ve ben ısrar üzerine 1 seferliğine ailesine tanışmaya gittim. çok hoş sıcak bir aile.ama ailem bunu öğrendiğinde hiç hoş olmadı inanın.sen neden gittin, tanımak isterlerse onlar senın yanına gelseydi, dedi ailem.biraz ağır kız ol filan dediler.o gün ağlamaktan gözlerimin şiştiğini hatırlıyorum.bence yanlış bişey değildi ama çevrenin dediği olmak zorunda bazen kafamçokkarıştı

bence daha fazla bekleme..bak onun ailesi biliyormus artı tanışmışsınız.. hiç korkmuyor musun yarın iş ciddiye bindiğinde onun ailesinden biri olur da boşboğazlık eder diye.. sonra ailen demez mi biz niye bu kadar geç öğrendik???

biliyorum cnm ama daha önce hic bu konu hakkinda ailemle konusmadigim icin cok korkuyorum bni yanlis anlamalarindan korkuyorum...ve de ondan ayrilmak zorunda kalirsam die korkuyorumm ...fikrin icin cok tesekkür ederim cnm saollins kötü olmaz :Saruboceq:

X